Connect with us
Užijte si tropický Zanzibar s petihvězdičkovými Qatar Airways

Koronavirus

Na Zanzibar i Maledivy luxusně a bezpečně. Nejlepší nabídku mají 5* Qatar Airways

Na Zanzibar i Maledivy luxusně a bezpečně. Nejlepší nabídku mají 5* Qatar Airways

„Vaše potřeby, naše priority,“ Tak by se dalo přeložit motto pětihvězdičkové letecké společnosti Qatar Airways. Katarské aerolinky vlastní mnoho prestižních ocenění – vyhrály titul nejlepší letecké společnosti na celém světě, a rovněž mají nejkvalitnější první i business třídu a nejlepší sedadla business třídy na světě. Nedivíme se, jejich palubní servis, jídla a sezení jsou vždy vysoce hodnoceny a platí to i během pandemie.

Reklama

Proč to všechno zmiňujeme? Mnozí z vás čtenářů se nás ptáte na linku Qatar Airways ve spojitosti s exotickým Zanzibarem a Maledivami. Je to pochopitelné – obě destinace se v podovolslední době staly miláčky Čechů a to jak díky výborným leteckým spojením, tak příznivým vstupním podmínkám. Zajímá vás, jak to vypadá na palubě, zda je nabízen klasický palubní servis a kolik zavazadel si s sebou můžete vzít? Podívali jsme se na ekonomickou a business třídu Qatar Airways a v tomto článku zodpovíme všechny vaše otázky. Na konci najdete i letenky na Zanzibar a Maldivy za speciální ceny.

Letadlo společnosti Qatar Airways

Do Dauhá na křídlech Dreamlineru

Qatar Airways jsou jedny z mála světových aerolinií, které během koronakrize prakticky nepřestaly létat. I dnes tato letecká společnost zajišťuje výborná spojení mezi Dauhá a nejoblíbenějšími destinacemi světa. Do Dauhá se dostanete z Prahy i Vídně na křídlech super moderního Boeingu 787-8 Dreamliner. Z Dauhá se pak dá s rychlým přestupem dále cestovat na Zanzibar i Maledivy. U letenek z Vídně na Zanzibar mají cestující pohodlný přestup v Kataru a jednu kratší zastávku i v hlavním městě Tanzanie (Dar Es Salaam).

Check in Qatar Airways

Cesta z Prahy do Dauhá trvá přibližně pět a půl hodiny, z Vídně je to zhruba 5 hodin, během nichž o vás bude skvěle postaráno i v ekonomické třídě. Totéž platí i o letu z Dauhá na Zanzibar, který trvá přibližně šest hodin, či o cca pětihodinovém letu z Dauhá na Maledivy. Stihnete zhlédnout pár filmů, ochutnat skvělá jídla, prémiové pití a zažijete jedinečné okamžiky – dovolená s Qatar Airways skutečně začíná již nástupem do letadla. My v redakci jsme se o tom přesvědčili hned několikrát.

Dauhá výhled

Zavazadla – dostatečné množství pro každého

Ekonomická třída Qatar Airways umožňuje cestujícím vzít na palubu 1 kus 7kg a 1 kus 2kg příručního zavazadla a libovolný počet podpalubních zavazadel, která mohou společně vážit do 25 kg. Rozměry příručních zavazadel: 1 kus do 7kg (50 cm x 37 cm x 25 cm), 1 kus 2kg (40 cm x 30 cm x 10 cm).

Zavazadlové limity v business třídě Qatar Airways jsou ještě štědřejší. Cestující v business třídě mohou mít na palubě 2 kusy příručních zavazadel – 1 kus 7kg a 1 kus 2kg zavazadla a libovolný počet podpalubních zavazadel, která mohou společně vážit do 40 kg.

Zavazadla na letišti,l Qatar

Více prostoru než kdykoliv předtím ocenil i Skytrax

Přizpůsobte si sezení a relaxujte v jednom z nejširších sedadel v leteckém průmyslu navrženém tak, aby vám přineslo nadstandardní prostor a pohodlí. Nyní máme na mysli standardní sezení v ekonomické třídě.

Cestující mají tu možnost (a to štěstí), že sedí v sedadlech, která jsou jedna z nejprostornějších na celém světě. Ve srovnání s tím, na co jsme z ekonomických tříd zvyklí, jde o královskou pohodu, a (i) díky opěrce hlavy se v nich dá komfortně spát, nezávisle na výšce cestujícího.

Ekonomická třída Qatar Airways

Nyní na chvíli zapomeňme na ekonomickou třídu a podívejme se na businessku. Qatar Airways mají úžasná sedadla, která si můžete nastavit do vodorovné polohy a ke každému sedadlu vám letušky přinesou i přikrývku či polštáře pro dokonalý komfort. A vám nezbývá nic jiného, než si vybrat, kdy chcete jíst a jaký film si k jídlu pustíte. Sice se může zdát, že polohování sedadla je během cesty letadlem jen taková malá výhoda, pro mnohé je to jeden z hlavních důvodů pro výběr business třídy namísto ekonomické. Qatar Airways v tomto ohledu nabízejí dokonalé soukromí.

Ekonomická třída Qatar Airways

Business třída Qatar Airways i za svá sedadla získala titul „nejlepší na světě“ (od Skytrax). Cestující si své sedadlo může přeměnit na elegantní pracovní prostor nebo útulnou miniložnici s tím, že díky velkému úložnému prostoru má všechny své věci po ruce. Osvětlení je příjemné, ale má i svou užitečnou funkci: LED lampy jsou nastaveny tak, aby pomohly vyrovnat se s časovým posunem.

A s inovacemi aerolinky nekončí. Pocit soukromí v business třídě povýšily díky QSuite apartmánům na ještě vyšší úroveň. Za dveřmi apartmánu naleznete komfortní postele, příjemné osvětlení a velkorysý úložný prostor.

Samozřejmostí po příchodu k místu, resp. usazení se, je amenity kit – personál vám přinese luxusní kosmetický balíček.

Letuška společnosti Qatar Airways, let Zanzibar

Palubní servis vás ohromí už po nástupu do letadla

Ještě před samotným odletem se pasažéři mohou osvěžit čerstvou pomerančovou a jablečnou šťávou nebo minerálkou. Patří k tomu i vlhčený ubrousek, který se rozdává během cesty vícekrát. Ano, stále platí, že jsme v ekonomické třídě. Tuto službu ostatní letecké společnosti nabízejí pouze ve vyšších třídách. Ovšem ten, kdo vstoupí na palubu Qatar Airways, se musí cítit výborně, nezávisle na tom, jaký typ letenky má zakoupený.

V ekonomické třídě dostane cestující na lince na Zanzibar i Maledivy standardní servis – předkrm, hlavní chod, dezert, snack, a také neomezené množství nápojů.

Jídlo v ekonomické třídě Qatar Airways:

economy class Qatar Airways, menu

Jídlo v business třídě Qatar Airways:

Qatar business menu

S klidným svědomím bychom mohli tento odstavec nazvat jako nebeské chutě. Kromě toho, že budete mít možnost ochutnat různá jídla, chvályhodná je i nabídka nápojů – alkoholických i nealkoholických. Pokud máte speciální dietu, maximálně 24 hodin před odletem si můžete vyžádat jídlo vyhovující vašim požadavkům. Novinkou v nabídce Qatar Airways je kompletní veganské menu, které si už nově netřeba rezervovat předem.

Business menu v Qatar Airways
Business menu v Qatar Airways
Business menu v Qatar Airways

To, co se z kuchyně Qatar Airways dostane na váš široký tác, by se dalo charakterizovat takto: chutná jídla od špičkových kuchařů a k tomu špičková vína. Takovým stabilním bodem gastronomického zážitku je čerstvé, ručně dělané pečivo s máslem a olivovým olejem. Ale nebojte se, to není všechno. Na své cestě na Zanzibar si vychutnáte famózní menu s předkrmem, hlavním chodem a dezertem.

Nuda nemá šanci, bavit vás budou filmy i Wi-Fi

Hodinový, šestihodinový nebo ještě delší let – čas přestanete vnímat. Bude to tak díky zábavnímu systému s nejnovějšími filmy z dílny hollywoodských režisérů, ale i klasikami kinematografie, oblíbenými seriály, sportovními kanály, hrami pro děti a dospělé. Nabídka více než 4000 zábavných programů zajistí, že se vám po příletu možná ani nebude chtít vystoupit z letadla.

Qatar Airways wifi

Dlouhé lety bývají noční můrou malých dětí a jejich rodičů. Qatar udělá vše pro to, aby tento pocit nikdo nespojoval s jeho lety. Zábavní systém také obsahuje programy pro děti.

Qatar Airways

Qatar Airways jsou první leteckou společností v Asii, která vybaví stovku letadel vysokorychlostním internetem. I díky tomuto milníku katarské aerolinky nabízejí bezplatné Wi-Fi připojení na internet během celého letu až do 2. ledna 2021. Stačí se během letu Dreamlinerem připojit na síť Oryx Comms. Tato služba je dostupná všem cestujícím na vybraných letech.

Mobil v letadle, internet

Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá

Hamad v Dauhá je páté největší letiště na světě a jedno z nejmodernějších na světě. Během koronakrize se tamní autority rozhodly přijít s inovacemi, díky nimž se toto letiště stalo i jedním z nejbezpečnějších na světě. Letiště v Dauhá nabízí bezkontaktní check-in, resp. přechod k vašemu dalšímu letu a dodržuje vysoké hygienické standardy.

Letiště Hamad v Dauhá

Přednostní nástup do letadla přes speciální vchod je samozřejmostí v případě letenek business třídy. Stejně jako vstup do exkluzivních salónků na všech letištích v rámci letenky.

K dispozici je i letos množství restaurací s exotickými jídly, luxusní zboží, kosmetika, nové kolekce různých značek a například i gigantickým medvídek uprostřed letiště.

Medvídek na letišti v Dauhá
Zdroje fotografií: qatarairways.com, navjot-singh.com

Letenky Qatar Airways s Pelikánem

Business třída za skvělou cenu a navíc s 5* aerolinkami Qatar Airways? Něco takového se nevidí každý den. Leťte jednou z nejlepších business tříd na světě – v prodeji je Zanzibar s cenovkou za 54 900 Kč a Maledivy za 63 990 Kč. Nabídka je samozřejmě limitovaná, takže pokud si chcete splnit svůj sen, neváhejte! Stačí vám letět v ekonomické třídě? I to je výborná volba, jak je libo, cena začíná na 14 990 Kč.

Na Zanzibar či Maledivy za speciální ceny

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.6/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru