Connect with us

Koronavirus

Letiště v Dauhá má dezinfekční roboty a přilby na měření teploty

Letiště v Dauhá má dezinfekční roboty a přilby na měření teploty

Mezinárodní katarské letiště Hamad v Dauhá používá nové technologie na zvýšení bezpečnosti cestujících. Od 19. března letiště investovalo do robotiky a speciálních přilb pro personál, které pomůžou udržet cestující v bezpečí a připravit se na období po skončení pandemie COVID-19. Celé letiště prošlo významnými změnami na ochranu cestujících i personálu.

Reklama

Přilby měří teplotu na dálku

Nové inteligentní přilby umožňují personálu screening cestujících. Ale nebojte se, tento neškodný přístroj vám jen změní tělesnou teplotu. Vyvinutý byl tak, aby ho pracovníci letiště mohli používat na dálku a dodržovali potřebný sociální distanc.

Katarské letiště zainvestovalo do speciální technologie na bázi infračerveného termického zobrazování a bude tak schopen bez kontaktu s cestujícími odhalit případné onemocnění.

Dezinfekční roboti, nová sedadla, UV čištění zavazadel

Katarské mezinárodní letiště kromě jiného investovalo i do plně autonomních mobilních zařízení na dezinfekci letištních prostor. Pomocí koncentrovaného UV-C světla čistí stroje oblasti, kde se pohybuje nejvíc lidí. UV-C světlo je schopné ničit infekční mikroorganismy a tento model dezinfikování používají už i na letišti v Hongkongu nebo v Seattlu.

Dauhá se tak snaží snížit možnost nakažení se na letišti na minimum. Oblasti, kterými bude procházet nejvíc lidí se budou dezinfikovat každých 10 – 15 minut.

Letiště také přepracovalo systém podlahového značení a došlo i k předělání oddychových sedadel, které po novu splňují pravidla bezpečnostního odstupu mezi cestujícími.

Cestující mají na letišti neustálý přístup k ručním dezinfekčním prostředkům. Všechny obchody budou také podporovat bezhotovostní transakce.

Podpalubní zavazadlo bude dezinfikováno i přes tunely ultrafialové dezinfekce. Zavazadlové pásy se budou pravidelně postřikovat dezinfekčním prostředkem.

Letiště také využívá umělou inteligenci a kamerové záběry, aby odhalilo případné porušování pravidel – zaměřuje se na dodržování nošení roušek, dostatečný odstup atd.

Zdroj fotografií: Hamad International Airpor

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru