Connect with us
Keňa, savana

Afrika

Naomi Campbell je novou ambasadorkou turismu v Keni. Ne všichni s tím souhlasí

Naomi Campbell je novou ambasadorkou turismu v Keni. Ne všichni s tím souhlasí

Keňa, známá svým krásným safari i plážovými resorty, ztratila loni kvůli koronaviru obrovský počet turistů. Nové zvolení Naomi Campbell novou ambasadorkou cestovního ruchu v Keňi rozvířilo bouřlivou diskusi na sociálních sítích, zejména mezi Východoafričany.

Reklama

Mnozí z obyvatel Afriky zpochybňují výběr a odvolávají se na prominentní hollywoodskou herečku Lupita Nyong’o, která pochází z Keni. V roli ambasadorky si veřejnost umí představit i modelky Ajumu Nasenyana či Debra Sanaipei, píše BBC.

Ministr cestovního ruchu Najib Balala řekl: „Vítáme vzrušující zprávy – Naomi Campbell bude naší advokátkou v cestovním ruchu a mezinárodní cestování pro značku Kouzelná Keňa (Magical Kenya).“

Naomiini obhájci ale tvrdí, že navštívila Keňu už několikrát a nejen počet jejích followerů na sociálních sítích ji činí vhodnou kandidátkou pro tuto pozici. Někteří ji obhajují s tím, že právě slavná modelka přitáhne lidi, kteří v zemi utratí hodně peněz.

Turismus v Keni obvykle tvoří téměř 9 procent HDP.

Akční letenky do Keni

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru