Connect with us

Tipy

Pohodlí v soukromí, kvalitní víno, profesionalita. Business třída 5* Qatar Airways

Pohodlí v soukromí, kvalitní víno, profesionalita. Business třída 5* Qatar Airways

Hádej, která letecká společnost měla v roce 2019 podle Skytraxu nejlepší business třídu na celém světě? Asi jsi nemusel dlouho přemýšlet, z nadpisu už víš, že dnes se budeme bavit o Qatar Airways. Aby toho nebylo málo, staly se i nejlepšími aerolinkami na světě roku 2019. Nepodíváme se na to, zda si tento titul zasloužily, protože ti to můžeme říct i teď, v úvodu: „ANO!“ Seznamte se: milý čtenáři, toto je business třída Qatar Airways.

Reklama

Sedadlo? Vlastní svět

Sice se může zdát, že polohování sedadla je jen taková malá výhoda během cesty letadlem, pro mnohé je to ale jeden z hlavních důvodů pro výběr business třídy namísto turistické. Tuto možnost můžete už dnes v případě vyšších tříd velkých klasických leteckých společností pokládat za samozřejmost. Je už jen na kreativitě aerolinií, jak tento komfort ještě víc vyšperkují. Qatar Airways vsadily na soukromí.

Cestující si své sedadlo může přeměnit na elegantní pracovní prostor nebo útulnou miniložnici s tím, že díky velkému úložnému prostoru má všechny své věci po ruce. Osvětlení je příjemné, ale má i svou užitečnou funkci: LED lampy jsou nastavené tak, aby pomohly vyrovnat se s časovým posunem. A moment, neříkali jsme to ještě? Business Qatar Airways i za svá sedadla získala titul „nejlepší na světě“ (od Skytraxu).

Bavlněné pyžamo nebo krém proti vráskám? Ano, prosím si.

Každý fanoušek komfortních balíčků se může těšit na kosmetickou sadu značky Castello Monte Vibiano Cecchio. Obsahuje balzám na rty, osvěžující spray na tvář nebo krém proti vráskám. Pokud si přeješ cestu prospat, klidně si nechej své pyžamo v podpalubním zavazadle, dostaneš bavlněné oblečení na spaní s měkkými papučemi.

Není to ale jen pozlátko povrchní starostlivosti. Pokud u tebe vůně luxusní kosmetiky a dotek hebkého materiálu nenahradí příjemný mezilidský kontakt, ten nedostaneš jako bonus, protože na palubě letecké společnosti Qatar je samozřejmostí. Touto dlouhou větou jsme chtěli vyjádřit jen to, že se setkáš s velmi příjemnými a přátelskými letuškami, palubním personálem Qatar Airways, který je devátým nejlepším na celém světě.

Obrazovka je fajn. Teda, obě dvě

V některých letadlech (A350, A380 a B787) totiž Qatar Airaways k zábavnímu systému zpřístupňuje dvě obrazovky. Například, zatímco se načítá film na obrazovce před tebou, ty zatím můžeš hrát na svém mobilu nebo na jiném zařízení. Za výběr je zodpovědný inovativní systém Oryx One. Můžeš poslouchat hudbu, hrát hry, sledovat TV a samozřejmě, na výběr máš i mnoho filmů, jejich přesný počet je 560 v 30 různých jazycích. Na stránce letecké společnosti jsme k prosincovým favoritům našli toto video:

Přímo na stránkách společnosti Qatar Airways najdeš i lednové video a další užitečné informace.

Jídlo je cesta

To, co se ti z kuchyně Qatar Airways dostane na celkem širokou desku, by se dalo charakterizovat takto: chutné jídlo od špičkových kuchařů a kvalitní vína. Takovým stabilním bodem gastronomického zážitku je čerstvé, ručně dělané pečivo s máslem a olivovým olejem. Ale neboj se, dostaneš i pořádné teplé jídlo s předkrmem, hlavním chodem a dezertem. Pokud cestuješ v A380, ochutnat můžeš i různé speciality, jakými jsou například pošírované krevety s wasabi, jehněčí kotlety s muškátovou dýní nebo různé krásné jednohubky. Toto nebo hledej v lounge-i letadla.

Prosincový speciál 2019 Qatar Airways.
Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/qatarairways/.

Královské pohodlí. A co dál?

Zrekapitulujeme si to. Nejen, že nevystoupíš z letadla unavený, ale těžko se ti s palubním pohodlím bude loučit. Kromě toho, že zábavní systém tvou lásku ke společnosti Qatar vícenásobně zvýší, budeš bohatší o vynikající gastronomický zážitek. Ale tyto výhody s nádechem luxusu jsou doplněny i o trošku praktičtější služby, ke kterým bys automaticky neměl přístup, kdybys cestovat v ekonomické třídě. Takovou je například změněný zavazadlový limit.

Pokud jsi jedním z cestujících business třídy, můžeš si s sebou vzít víc věcí. Přesná omezení na váhu a velikost kufru se určují podle destinace, ale ve většině případů jde o 2 podpalubní zavazadla do 32 kg. Víš, co to znamená? Že v případě cesty v business třídě si můžeš sbalit téměř o 20 kg víc věcí, než ve třídě turistické (v té do většiny destinací platí limit 23 kg).

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/qatarairways/

Namísto toho, aby tě na letišti házela nuda do jednoho obchodu s parfémy nebo abys pro žemli v bistru nemusel bojovat s davem hladových turistů, se můžeš pohodlně usadit v business salónku, určeném pro cestující business třídy. Jejich seznam můžeš najít na tomto odkazu.  

Zdroj ilustrační fotografie (za nadpisem): https://www.facebook.com/qatarairways/

Přeloženo z Pelipecky.sk, autorka článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru