Connect with us
Moře u Zanzibaru, pláž

Afrika

Exotický Zanzibar? Leť z Vídně nebo Prahy už od 10 490 Kč

Exotický Zanzibar? Leť z Vídně nebo Prahy už od 10 490 Kč

Vypadnout někam k oceánu, kde tě uklidní rytmus vln omývajících bělostné písečné břehy. Procházet se při západu slunce po širokých plážích a hledět na vysoké koruny palem. Rezervuj letenku na Zanzibar a zažij tohle vše a ještě mnohem víc.

Reklama

Akční letenky na Zanzibar

Nejvýhodnější alternativou jsou momentálně letenky z Vídně s Etihas Airways od 10 490 Kč. V ceně máš 23kg zavazadlo a cestou zpět tě čeká 1denní nebo 3denní stopover v Abú Dhabí, takže můžeš během jedné dovolené poznat hned dvě parádní destinace. Mezi ostatními letenkami najdeš ale i odlety z Prahy.

  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Etihad Airways, Turkish Airlines, KLM, Qatar Airways, Emirates
  • Kdy? Říjen – červen 2022 (v souhrnu všech letenek)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadla, odbavené zavazadlo (hmotnostní limity se lisí v závislosti na dané letecké společnosti)

Akční letenky na Zanzibar

Zanzibar – co vidět a zažít?

  • Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“, nejen proto nezapomeň navštívit některou z místních farem, kde se koření pěstuje. Ochutnat tu můžeš i různé druhy exotického ovoce.
  • Můžeš si rovněž zaplavat s delfíny na Doplphin tour, kam vyrazíš z vesničky Kizimkazi. Nebo zavítej do maličkého pralesa Jozani forest, kde se to hemží přátelskými opicemi Guarézami černými. Nikde jinde na světě je nepotkáš

Podmínky vstupu na Zanzibar a návrat zpět do ČR

Tanzanie a tedy i Zanzibar od cestujících přijíždějících z ČR vyžaduje předložení negativního PCR testu (ne staršího 96 hodin) a vyplnění příjezdového formuláře (do 24 hodin před vstupem), na jehož základě obdržíš jedinečný zdravotní kód.

Návrat zpět do České republiky se řídí podmínkami cestovatelského semaforu.

Pláž a moře na Zanzibaru

Zanzibar a cestovní doklady

Zanzibar je tanzanské území, na které potřebuješ cestovní pas vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš cca 50 USD. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Inspiruj se našimi cestopisy

Pláž Jambiani na Zanzibaru

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.3/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Thajsko od 16. prosince opět zmírňuje podmínky vstupu https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 hodinami dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #koronavirus2 hodinami dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #novinky2 hodinami dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Aqaba a Ammán z Vídně už od 370 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K3 hodinami dozadu
Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 11 990 Kč a máme jasno! https://t.co/3u5de7AM613 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus3 hodinami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně za 11 290 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo23 hodinami dozadu
Austrálie odkládá otevření turistům kvůli nové mutaci koronaviru https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus23 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Cancún s hotelem na pláži od 41 154 Kč https://t.co/ERQS4iPmaP24 hodinami dozadu
Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva https://t.co/qsGhhFIYNl #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru