Connect with us
Zanzibar

Cestopisy

Okořeň si život a užij si Zanzibar jako Kazma

Okořeň si život a užij si Zanzibar jako Kazma

Můžeš být vším, čím chceš. A hlavně můžeš být, kde jen chceš! Jednou z Kazmových destinací na jeho cestě kolem světa byl i nezapomenutelný Zanzibar. Užil si ho na maximum, protože na tomto nádherném ostrově to ani jinak nejde. Charakterizují ho dvě barvy – bílá a modrá. Protože takový je tu dokonalý písek a průzračná voda.

Reklama

Věděl(a) jsi o Zanzibaru, že…?

  • V roce 1946 se tu narodil Freddie Mercury, hvězda skupiny Queen.
  • Nejde o jeden ostrov, ale o vícero ostrovů v Indickém oceánu.
  • Zanzibar byl dějištěm nejkratší války, která skončila po 38 minutách.
  • Zanzibar má největší počet vyřezávaných dveří ve Východní Africe. Největší a nejvyšší budovou na Zanzibaru je Dům zázraků.

Poslechni si také náš podcast s Kazmou o nejnovější ONE MAN SHOW a cestě kolem světa s těžce nemocným Michalem

TOP 5 zážitků na Zanzibaru:

Pro šílence i povaleče

Zanzibar je šperkem oceánu, obklopený jedněmi z nejlepších pláží ve světě. Zážitkem je nejen plavání, ale i šnorchlování mezi nádhernými rybami a korály. Ostrov s pestrými možnostmi vodních sportů jako jízda na vodním scooteru nebo kite-surfing přeje i cestovatelským šílencům. Pokud si chceš od svých úletů, podobně jako Kazma, na chvíli odpočinout, nastup na kajak nebo motorový člun a nech se unášet tyrkysovými vlnami. Nezapomenutelná je v tomto unikátním prostředí také jízda na koni.

Ostrov koření

Ostrov je díky úžasnému biotopu rájem pro pěstování různých koření, jako třeba skořice, chilli, muškátového oříšku, zázvoru, citronové trávy a mnohých dalších. Během dovolené na Zanzibaru se zúčastni prohlídky plantáží koření. Kromě různých barev, tvarů a vůní tě překvapí i bohaté léčebné účinky, které tyto rostliny mají. Některé se používají i na barvení látek nebo v kosmetice. Nech se místními poučit o tomto krásném řemesle.

Srdcem Zanzibaru je les

Po opici nebo před, zavítej do pýchy ostrova pokrývající až 50 kilometrů čtverečních jeho území – Lesní rezervace Jozani. V roce 1960 byla vyhlášena za chráněnou oblast. Dnes poskytuje útočiště, předtím téměř vyhynutým, guerézám pláštíkovým – opicím, kterým se tu dnes velmi daří. Můžeš je vidět houpat se na stromech nebo prohledávat keře v honbě za dobrotami.

S plným žaludkem se objevuje lépe

Sto lidí, sto chutí. To platí i na Zanzibaru, ačkoliv trochu jinak. Množství rozličných lidí přineslo něco do kultury, ale i do tamní kuchyně mnoho vlivů. A ty věru nebyly na škodu. Portugalské, indické vlivy, ale i špetka Blízkého východu. Výsledek je opravdu chutný. V nabídce samozřejmě nikdy nechybějí mořské plody.

Živá historie v Kamenném městě

Co by to bylo za poznávačku bez kouska historie. Nepřehlédnutelný Stone Town je UNESCO památkou. Když ho navštívíš, nebudeš se tomu moc divit. Starobylá metropole zachovala stopy po mnohých historických událostech. Anglikánské a katolické kostely připomínají koloniální časy, mešity a ománské paláce zase vládu sultánů. V tomto živém muzeu si dnes můžeš užít klidnou atmosféru s místními, kteří tě naladí na pozitivní vlnu.

Akční letenky na Zanzibar

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru