Connect with us
Zanzibar

Koronavirus

Vstup na Zanzibar: bez testu, očkování a registrace

Vstup na Zanzibar: bez testu, očkování a registrace

Do Tanzanie, tedy rovněž na Zanzibar, není již od 1. února 2023 nutné cestovat s negativním testem, potvrzením o očkování ani s online registrací. Stačí mít jen víza, která je možné vyřídit dokonce i přímo v letadle.

Reklama

Ještě před uvolněním pravidel byli plně očkovaní cestující osvobozeni od povinnosti absolvovat PCR a antigenní test. Mezitím neočkovaní nebo ne plně očkovaní návštěvníci museli předložit negativní výsledek PCR testu nebo NAAT certifikát s QR kódem, ne starší než 72 hodin. To už ovšem v současné chvíli neplatí a do Tanzanie cestujeme zcela bez omezení.

Víza na Zanzibar vyřídíš i v letadle

Víza jsou rovněž potřebná, ale pohodlně je vyřídíš v letadle – během cesty na Zanzibar na palubě vyplníš potřebné tiskopisy se základními informacemi o tvé cestě. Případně je ještě před odletem můžeš vyplnit online. Po příletu za ně zaplatíš cca 50 USD (přibližně 1 110 Kč).

Zanzibar

Akční letenky do Tanzanie

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru