Connect with us
Zanzibar

Koronavirus

Cestování na Zanzibar: od 26. 2. mají Češi zákaz cestovat do Tanzanie včetně Zanzibaru

Cestování na Zanzibar: od 26. 2. mají Češi zákaz cestovat do Tanzanie včetně Zanzibaru

NOVĚ: Na základě rozhodnutí vlády je s platností od 26. února do 11. dubna 2021 zakázáno cestovat do několika afrických a jihoamerických zemí včetně Tanzanie a ostrovů Zanzibar a Pemba.

Reklama

Pro Zanzibar platí stejně podmínky vstupu jako pro celou Tanzanii. Mezinárodní letecká přeprava byla tanzanskou vládou obnovena již na jaře minulého roku a společně s ní i vstup občanů ze třetích zemí na její území. Zároveň byla zrušena povinná 14denní karanténa pro všechny cestující přilétající do Tanzanie. Aktuálně tak tento exotický ráj ke vstupu nevyžaduje absolvování izolace, ani předložení testu na COVID-19.

Upozorňujeme, že vstup do země v současné chvíli není podmíněn COVID testem, ovšem mohou jej vyžadovat některé aerolinky či tranzitní destinace.

 • Přestup v Amsterdamu s KLM Nizozemsko vyžaduje i při tranzitu PCR test, který nesmí být proveden více než 72 hodiny před nástupem do letadla, a antigenní test, ne starší než 4 hodiny před odletem.
 • Odlet z Prahy s Emirates (přestup v Dubaji)Dubaj zpřísnila podmínky pro tranzit a vyžaduje PCR test, ne starší než 72 hodin, od všech cestujících přilétajících z rizikové země (mezi ně patří i ČR)
 • Odlet ze Zanzibaru s Emirates (přestup v Dubaji) – Zanzibar je Dubají rovněž vnímán jako rizikoví země, při přestupu je tak nutný PCR test, ne starší 72 hodin.
 • NOVĚ: Odlet ze Zanzibaru (Tanzanie) s Qatar Airways – s platností od 2. března 2021 budou od cestujících aerolinky Qatar Airways ještě před odletem ze Zanzibaru (týká se letiště Zanzibar, Dar Es Salaam a letiště Kilimandžáro) požadovat negativní PCR test, ne starší než 96 hodin, a podepsaný dokument s vaším souhlasem.
  • Pokud se na vás vztahuje podmínka předložení negativního testu, ne staršího než 72 hodin, který při návratu vyžaduje ČR, je třeba se prokázat ne maximálně 96hodinovým testem, ale 72hodinovým.
  • Povinnost testu se nevztahuje na děti mladší 12 let.
  • Test musí být proveden v autorizované zdravotnické laboratoři, zatím jsou potvrzena tato zařízení:
   • The National Public Health Laboratory Mnazi Mmoja Government Hospital
   • The National Public Health Laboratory (NPHL), Mabibo poblíž TFDA a Banjamin Mkapa EPZ Government Laboratory
   • Mount Meru Hospital (Arusha)
   • Arusha Lutheran Center Referral Hospital (Selian) – (Arusha)
   • Fame Medical Health Center (Karatu)
   • Hai District Hospital (Kilimanjaro)
   • Mawenzi Referral Hospital (Kilimanjaro)
   • KCMC Referral Hospital (Kilimanjaro)

Cestování na Zanzibar

Během cesty do Tanzanie či na Zanzibar je třeba si pohlídat, případně se připravit na pár věcí.

 • Víza jsou nutná, ale vyřídíte je pohodlně v letadle – během cesty na Zanzibar na palubě vyplníte potřebné tiskopisy se základními informacemi o vaší cestě, případně ještě před odletem je můžete vyplnit online. Po příletu za ně zapaltíte cca 50 dolarů.
 • Platný cestovní pas – minimální platnost je 6 měsíců od data požádání o víza.
 • Vyplnění registračního formuláře – vyplníte jej rovněž na palubě letadla a po příletu odevzdáte zdravotnickému personálu v příletové hale letiště.
 • Všem přilétajícím na Zanzibar je měřena teplota.
 • Pokud budou cestující po příletu vykazovat symptomy respiračního onemocnění, budou vyšetřeni (součástí je i test na COVID-19). Pozitivně testované čeká 14denní karanténa.
 • Dodržování hygienických opatření na veřejnosti – nošení roušek, mytí a dezinfekce rukou a společenský odstup.
 • Očkování proti žluté zimnici – není nutné, pokud nepřijíždíte z endemické oblasti (subsaharská Afrika a Latinská Amerika, někdy včetně transferů). V případě transferu v endemické oblasti, který nepřesáhne 12 hodin, očkování rovněž není třeba.
Zanzibar

Návrat zpět do ČR

Podmínky návratu stanovuje s platností od 5. února 2021 nový cestovatelský semafor.

Jelikož je Zanzibar vnímaný jako země s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červené oblasti), před vstupem do ČR je tak třeba předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Zanzibar

Testování na Zanzibaru

Zanzibar se přizpůsobil podmínkám některých zemí (návrat zpět do ČR, přestup v Amsterdamu, přestup v Dubaji cestou ze Zanzibaru) a v současné chvíli umožňuje PCR i antigenní testy na letišti či ve třech odběrných místech v hlavním městě.

Testy je ovšem třeba dohodnout v dostatečném časovém předstihu. Hotely jsou schopny je zabezpečit společně s transferem k odběrnému místu a zpět.

Podrobnější informace o TESTOVÁNÍ NA ZANZIBARU se dočtete v našem článku.

Akční letenky na Zanzibar a do Tanzanie

Zdroje: mzv.cz, gov.uk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

První hotel ve vesmíru by měl být otevřen v roce 2027 https://t.co/ryXddeonF7 #novinky13 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky13 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky13 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus14 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus18 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa18 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky19 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky19 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus19 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus20 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru