Connect with us
Vstupní formulář, koronavirus

Koronavirus

Před cestou na dovolenou nezapomeň na registraci. Tyto země vyžadují kromě testu či očkování i vstupní formulář

Před cestou na dovolenou nezapomeň na registraci. Tyto země vyžadují kromě testu či očkování i vstupní formulář

Koronavirus změnil způsob, jakým cestujeme. Zvykli jsme si na povinné roušky v letadlech či na letišti, budeme si muset na nějaký čas zvyknout i na povinnost ukazovat potvrzení o očkování / PCR testu / překonání COVIDu a také vyplňovat dotazníky či formuláře před vstupem do určité země. Nezáleží přitom na tom, zda jde o země EU nebo ne, z bezpečnostních důvodů je před návštěvou více států nutné vyplnit potřebné osobní údaje, v opačném případě vás nemusí pustit na palubu letadla, případně můžete dostat nepříjemnou pokutu. Přinášíme proto seznam zemí, které před cestou vyžadují registraci. Upozorňujeme, že i před příletem do Česka je při příjezdu z rizikových zemí nutná registrace.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé informace z první ruky (funguje i v offline režimu)

Belgie: bez testu a karantény, nutné vyplnit online formulář

Od cestujících přijíždějících do Belgie z jakékoli země, jakýmkoliv dopravním prostředkem, je vyžadováno vyplnění online formuláře (The Passenger Locator Form – PLF), který je třeba vyplnit nejdříve 48 hodin před překročením hranic. Formulář vyplňuje každá osoba starší 16 let, spolucestující osoba mladší 16 let uvádí ve formuláři rodiče. Pokud osoba mladší 16 let cestuje sama, vyplňuje formulář samostatně.

Formulář je třeba vyplnit vždy v případě cesty prostřednictvím dopravce (tj. veřejným nebo soukromým leteckým dopravcem, veřejným nebo soukromý námořním dopravcem), v případě cesty vlakem nebo autobusem ze zemí mimo EU nebo mimo Schengenského prostoru, a také pokud se zdržíte více než 48 hodin na území Belgie. Zaměstnanci s osvědčením od belgického zaměstnavatele už nemusí absolvovat karanténu, pokud jejich PLF potvrdí absenci rizikového chování. Ostatní cestující musí za všech okolností karanténu respektovat. Pokud je formulář včas vyplněn, zpravidla bývá povinnost karantény zcela odpuštěna.

Jakoukoliv změnu údajů, která nastane do 14 dnů po příjezdu do země, je třeba oznámit na adresu PLFBelgium@health.fgov.be.

V případě vyplnění elektronického formuláře dostane cestující emailem potvrzení QR kódem. V opačném případě, je třeba předložit PLF na požádání dopravci nebo po příjezdu při hraniční kontrole. PLF obsahuje i tzv. samo-hodnotící část týkající se rizika nákazy COVID-19. Na základě výše uvedeného bude cestujícímu zaslána SMS s dalšími opatřeními.

Bruselské náměstí Grande-Place

Bulharsko: PCR nebo AG test / očkování / překonání COVIDu, bez nutnosti vyplňovat vstupní formulář

 • Při vstupu do Bulharska ukazujete PCR / AG test / potvrzení o očkování / potvrzení o překonání COVID-u

Akční letenky

Rumunsko: bez testu i karantény, formulář nutný

Rumunsko zařadilo Česko mezi tzv. zelené země, z nichž není po příletu nutné předkládat potvrzení o testu na COVID-19, potvrzení o očkování či prodělání nového koronaviru. Pro všechny vstupující do Rumunska ovšem stále platí povinnost vyplnit příjezdový formulář (online / v tištené verzi v rumunské či anglické verzi). K tomu, abyste nemuseli do karantény postačí, když se nebudete nacházet v jiné, než zelené zemi posledních 14 dní před cestou (v 1 zemi).

Kypr: zatím jen očkování + formulář

Ani platné osvědčení o očkování nezprošťuje cestující od vyplnění online žádosti 24 hodin a méně před nástupem do letadla. I na očkované cestující se nadále vztahuje náhodné testování na letištích.

Kypr otevřen turistům

Francie: PCR test / očkování / překonán COVID + formuláře

Při vstupu do Francie je třeba prokázat se vyplněnými čestnými prohlášeními o vstupu. Od 9. června 2021, platí v metropolitní Francii zákaz vycházení od 23.00 do 06.00 hod. V případě nutnosti pohybu v tomto čase na veřejnosti je třeba vyplnit formulář attestation de déplacement dérogatoire “couvre-feu” a vyznačit důvod. 

Výhled na francouzskou riviéru v Nice, Francie

Irsko – test, formulář a karanténa

Irsko umožňuje vstup do země, ovšem po příjezdu se musíte prokázat výsledkem PCR tesu (ne starším 72 hodin od odběru) a musíte nastoupit 14denní karanténu.

Při vstupu do země je nutné vyplnit důvod cesty a místo karantény ve vstupním formuláři COVID-19 Passenger Locator Form, po jeho vyplnění obdržíte email, který předložíte při vstupu do země.

Irsko - Great Blasket Island

Řecko: PCR test / očkování / překonán COVID + formulář

Od všech cestujících do Řecka se nadále vyžaduje vyplnění online formuláře (The Passenger Locator Form – PLF, doporučujeme použít prohlížeč Chrome), který je třeba odeslat nejpozději 24 hodin před vstupem do země (v anglickém jazyce). Ve formuláři je třeba uvést údaje jako např. odkud osoba cestuje, délku předchozích pobytů v jiných zemích či adresu svého pobytu v Řecku.

Po odeslání formuláře obdrží každý cestující žadatel potvrzující mail o registraci v online systému a následně osobní QR kód (v den příjezdu do Řecka, obvykle těsně po půlnoci), který musí být předložen při příjezdu do Řecka v tištěné nebo elektronické podobě (např. v mobilu).

Velvyslanectví ČR v Aténách upozorňuje cestující, že online formulář musí být vyplněn důsledně, s aktuálními a správnými údaji. V případě nekorektních informací ve formuláři (údaje neshodující se při check-inu jako např. číslo letu, číslo cestovního dokladu…) mohou letecké společnosti odepřít cestujícímu nástup do letadla.

Letecké společnosti ani české velvyslanectví nemohou do online formuláře vstupovat a upravovat zadané údaje a neodpovídají za chybně vyplněné PLF formuláře pasažéry.

Navagio v Řecku, pláž Zakynthos

Nizozemsko: bez testu i karantény – nutné 2x vyplnit formulář

Nizozemsko nevyžaduje od 10. června 2021 od cestujících z Česka test na COVID-19, ani karanténu. To platí i v případě tranzitu. Při vstupu do země a následně při odletu je ovšem nutné vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19.

Nizozemsko, Amsterdam

Chorvatsko: PCR nebo AG test / očkování / překonání COVIDu + formulář před cestou

 • Doporučujeme před cestou do Chorvatska vyplnit online formulář, který je určen k urychlení přechodu přes hranice. V případě, že tak cestující neučiní předem, musí při vstupu do Chorvatska počítat se zdržením. Formulář je k dispozici také v českém jazyce.
Výhled na záliv

Malta – PCR test + formulář vyplňujeme až po příjezdu

 • Po příjezdu na Maltu musí všichni cestující vyplnit vstupní formuláře (Travel Declaration Form, Passenger Locator Form). Ve formulářích mimo jiné uvedou, ve kterých státech se zdržovali, jakož i místo pobytu na Maltě a dají souhlas maltským úřadům, aby je mohli v případě potřeby vyhledat.
Malta

Portugalsko: PCR test + formulář před cestou

Před odletem je povinnost vyplnit registrační formulář Passenger Locator Card, stejně tak doporučujeme řídit se instrukcemi leteckých společností.

Algarve Portugalsko

Španělsko PCR nebo AG test / očkování / překonání COVIDu + formulář před cestou

Při vstupu do Španělska letecky nebo po moři od 7. června 2021 předkládáte:

Pro vstup a setrvání v zemi je také požadován jeden z následujících dokumentů:

 • test na COVID-19
 • potvrzení / certifikát o očkování
 • potvrzení o překonání COVID-19
Palmy ve Španělsku

Itálie: PCR nebo AG test + digitální elektronický formulář

Po vyhodnocení formuláře dostane cestující na e-mail dPLF v PDF formátu a individuální QR kód, kterým je třeba prokázat se při vstupu do dopravního prostředku (ten může být přímo z mobilu nebo v tištěné formě). Ve výjimečných případech je možné se prokazovat nadále čestným prohlášením (autodichiarazione).

Užitečné info k cestování v roce 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru