Connect with us

Tipy redakce

9 důvodů, proč by si měl každý cestovatel stáhnout appku Pelipecky

9 důvodů, proč by si měl každý cestovatel stáhnout appku Pelipecky

Pelipecky mají letos své páté narozeniny, ale dárky dostávají všichni milovníci cestování. Po měsících vývoje, vylepšování a testování je konečně tady – naše první #pelipecky aplikace. Kámoší se s tvým iPhonem i Androidem, spojuje to nejlepší, co v Pelikánu máme a přidává několik novinek. Najdeš v ní své oblíbené letenky, upozorní tě na nejlepší nabídky, sleduje dění v cestovatelském světě a články v ní si přečteš i bez připojení na internet.

Reklama

Přinášíme ti 9 důvodů, proč je naše appka skvělý kámoš na cestování. Stáhnout si ji můžeš samozřejmě bezplatně jak na Android, tak na svůj iPhone, a také pro svůj Huawei telefon a to se nikdy nezmění.

1. Hotpecky

Ve světě výhodných letenek a dovolených platí kruté pravidlo. Nejlepší nabídky většinou trvají jen pár minut nebo hodin a sledovat je dennodenně vyžaduje spoustu času a úsilí. Jak se tedy běžný smrtelník může dostat k super nabídkám a nemusí kvůli tomu ponocovat na Facebooku nebo přes den v práci sledovat tři sta cestovatelských stránek? Nech to na našich Hotpeckách.

Už ti neujde žádná super nabídka, zajímavost nebo nová letecká linka. Naši redaktoři spolu s pelikánskými roboty sledují dění a informují o novinkách vždy mezi prvními. Tobě stačí mít naši appku. Pokud vyskočí MEGA nabídka nebo zajímavá novinka, budeš o tom hned vědět.

2. Vyhledávač letenek

Technologie posledních let hovoří o jasném trendu. Vše důležité se přesouvá do mobilů a my tak své smartphony používáme už téměř na všechno. I proto jsme do naší appky vložili všechny funkce, které potřebuješ k tomu, abys vyhledal, porovnal a zakoupil letenku pro sebe a klidně i celou rodinku a své blízké.

 • Můžeš si uložit preferovaná letiště, vyhledávat jednosměrky, zpátečky, open-jaw letenky
 • Samozřejmostí je při vyhledávání možnost zapnutí funkce nalezení nejlevnějších letenek v rozmezí +/3 dní nebo možnost rezervace pro více osob
 • Najdeš zde také filtr na nejlevnější, nejkratší nebo nejlepší lety
 • Vyhledávat můžeš také podle času letu (ráno / odpoledne / večer), podle přestupního letiště, společnosti nebo délky letu
 • Pár kliknutími zakoupíš letenky v ekonomické i business třídě

3. Vše pod jednou střechou

Pelikán už dávno není jen prodejce letenek či cestovní kancelář. Jsme tvůj kamarád na cesty a chceme ti být nápomocní ve všem, co se nějak týká cestování. I proto vznikla sekce Produkty. Najdeš v ní například možnost pronajmout si auto kdekoliv na světě, aktuálně nejlepší last minute nabídky nebo také cestovatelské vychytávky. Kromě letenek si tak přes naši appku v pohodě objednáš třeba i zájezd pro celou rodinku.

Image from iOS

4. Správa objednávek

Na tuto funkci jsme se extra těšili a ty se můžeš těšit také. Po zakoupení letenky v appce Pelipecky si můžeš svou objednávku kontrolovat kdykoliv i bez dodatečného přihlašování. Ve správě objednávky se můžeš podívat a stáhnout si fakturu, kontrolovat letenky, podmínky, rozpis letů, ale také dokoupit další užitečné produkty.

Díky tomu, že se Pelikán kámoší s hotely po celém světě najdeš i v naší appce výhodné ceny na ubytko po celém světě. Stejně šikovně si můžeš půjčit auto v destinaci, do které cestuješ. Vše tak budeš mít pohromadě v jedné přehledné aplikaci a kdykoliv k dispozici (dokumenty budou brzy dostupné i v offline režimu, zatím používej Wi-Fi nebo data).

5. Přihlášení uživatele

Jak ti ještě usnadníme život? Například i tak, že se v naší appce zaregistruješ, zadáš své údaje a zrychlíš tak nákupní proces na pár vteřin. Nebudeš už muset neustále vyplňovat údaje o cestujících, zadáš je jednou a při objednávce pouze potvrdíš údaje, které vyhovují.

Přihlášení můžeš šikovně využít i na kontaktování Pelikánců – najdeš tam speciální formulář, pokud bys potřeboval naši pomoc, často kladené otázky, naše VOPky a podmínky používání aplikace.

6. Články s sebou kdekoliv

Cestou do práce, v letadle, ale také všude tam, kde není připojení na internet. Mnohé části naší appky ti budou k dispozici, i když právě není v dosahu žádná Wi-Fi nebo 4G připojení.

Pokud například letíš do Ameriky, můžeš si uložit naše cestopisy – užitečné tipy k cestě do USA, jak zvládnout roadtrip ve Státech, která místa navštívit, a později v letadle během letištního módu i bez připojení na internet si můžeš všechno v klidu přečíst.

7. Speciální slevy

Naše čtenáře odměňujeme pravidelně speciálními slevami a tajnými nabídkami. V appce máme na slevy speciální sekci a najdeš tam pravidelně zajímavé slevové kódy, které využiješ na Pelikánu, slevy na ubytování přes Airbnb a jiné benefity, ke kterým mají přístup pouze majitelé aplikace.

8. Oznámení k TOP nabídkám

Unikl ti ten New York za 99 €, Island za 20 € a cesta kolem světa za opravdu málo peněz? Nic si z toho nedělej, dobré akce trvají velmi krátce. Naše Pelipecky appka tě ale v tomto směru nezklame. Pokud klikneš na zvonek vpravo nahoře, budeš od našich Pelipeckářů dostávat pravidelné krátké zprávy o TOP nabídkách a akcích. Je to zadarmo a určitě ne nadarmo.

9. Cestovatelské podcasty po ruce

Chceš si zkrátit chvilku a poslechnout si zajímavé rozhovory s cestovateli? V našem Pelicastu již bylo množství známých osobností a naši redaktoři si s nimi vždy povídají o aktuálních tématech. Podcasty jsou tu s námi už déle, ale v appce je máš přehledně, pohromadě a vždy po ruce.

Aplikace Pelipecky od Pelikána ke stažení:

Líbí se ti naše appka? Něco bys změnil(a)? Dej nám vědět!

Jsme zvědaví na tvůj názor. Proto neváhej a ohodnoť naši appku přímo v App Store nebo Google Play. Děkujeme!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru