Connect with us
Singapur obklopený zelení

Asie

Singapur: Letenky z Prahy s přestupem v Londýně za 13 790 Kč, odkud letíš Airbusem A380 a přistaneš na nádherném letišti.

Singapur: Letenky z Prahy s přestupem v Londýně za 13 790 Kč, odkud letíš Airbusem A380 a přistaneš na nádherném letišti.

Singapur je svou polohou jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v Asii. Dostaneš se z něj velmi levně do sousední Malajsie, Indonésie, na Filipíny nebo třeba do Japonska. V poslední době se navíc objevují akční letenky mezi Singapurem a Evropou. Zvaž proto přidání Singapuru do tvého itineráře cesty po jihovýchodní Asii. Jeden z nejvyspělejších států světa je velmi zajímavý a jeho návštěvu zvládneš za pár dní!

Reklama
Městský stát Singapur
Městský stát Singapur

Nejlepší letiště je v Singapuru

Určitě jsi slyšel, že singapurské letiště bylo mnohokrát za sebou zvoleno nejlepším letištěm světa. Můžeme potvrdit, že strávit pár chvil na Changi Airport je opravdový zážitek. Záleží na tom, na kterém terminálu se ocitneš. Nás přivítaly tisíce orchidejí, ergonomické sedačky a koberce, na které jsme se ve špinavých botách téměř báli došlápnout. Běh letiště je navíc plně automatizovaný. U odbavení, odevzdání zavazadel i pasové kontroly nepotkáš skoro žádné lidi, podobně jako např. na letišti v Oslu. Vyspělá úroveň země se zkrátka odráží i na mezinárodním letišti.

Singapur - nejlepší letiště světa
Singapur – nejlepší letiště světa

Akční letenky z Prahy do Singapuru:

  • Odkud? Z Prahy s 1 přestupem v Londýně. Trasa Londýn-Singapur je obsluhována Airbusem A380.
  • S kým? Letecká společnost British Airways
  • Kdy? Září 2024 až březen 2025 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Akční letenky do Singapuru

Kdy cestovat do Singapuru?

Podnebí v Singapuru je tropické a velmi vlhké. Občas si budeš připadat jako v prádelně, a proto si neber příliš oblečení. Nejlepší je lehká košile a otevřená obuv. Díky blízké poloze u rovníku je v Singapuru teplo po celý rok. Dešťové přeháňky jsou časté, silné, ale naštěstí většinou krátké. Monzunové období přináší do města nejvíce srážek od listopadu do ledna. Léto je zpravidla sušší a teplejší. Stejně jako v dalších zemí Jihovýchodní Asie si dej pozor na komáry a vždy používej repelent s vysokým obsahem složky DEET. Z jižního Thajska jsme si totiž oba s Nati přivezli horečku dengue, která nám naplno propukla v Malajsii. Není to nic příjemného, a tak tě raději včas varujeme!

Tropický Singapur
Tropický Singapur

První dojem z velkoměsta

Lví město, jak se Singapuru přezdívá, nás po příjezdu malinko zastrašilo. Možná to bylo tím, že jsme mezi mrakodrapy, auta a velké množství lidí přijeli z klidných malajských ostrovů. Autobus nás za vydatného deště nechal uprostřed betonové džungle a my jsme se vydali hledat hostel. Naštěstí přestalo pršet a město se nám začalo líbit mnohem více. Konečně byl na první pohled patrný rozdíl mezi Singapurem a okolními státy. Vše je krásně upravené, ulice jsou čisté a moderní budovy skvěle doplňuje mnoho zeleně. „Aby tu nebylo čisto, když za odhození odpadku je pokuta 500 dolarů“, říkali jsme si.

V Singapuru je mnoho parků a zeleně
V Singapuru je mnoho parků a zeleně

Pravdou je, že striktních pravidel je v Singapuru mnoho. Zákazy všeho druhu uvidíte v parcích, v metru a na dalších veřejných místech. Proto tato země také dobře funguje a nikdo si nic nedovolí. Singapur je velký mix národností, kultur, architektury a gastronomie a právě to je na něm skvělé. Většinu pětimilionového městského státu tvoří Číňané, Malajci a Indové. Na ulicích potkáte mnoho turistů i podnikatelů z celého světa, neboť Singapur je centrem světového obchodu. Jako turistu tě však práce zajímat nemusí.

Dáme ti několik tipů na místa, kam se v Singapuru podívat!

Ve městě potkáte národnosti z celého světa
Ve městě potkáte národnosti z celého světa

Co vidět v Singapuru?

Zahrady Gardens by the Bay

V Singapuru rozhodně nesmíš vynechat největší atrakci a unikátní projekt Gardens by the Bay. Jedná se obrovský areál zahrad plný stromů, květin a nejrůznějších tropických rostlin. Pozornost však nejvíce přitahuje část Supertrees Grove. Tyto umělé „super stromy“ budoucnosti hrají v noci všemi barvami a několikrát spustí světelnou a hudební projekci. Lehli jsme si pod nimi na vyhřátou zem a nevěřícně jsme pozorovali show budoucnosti. I večer bylo stále kolem 30 stupňů!

Super stromy budoucnosti v Gardens by the Bay
Super stromy budoucnosti v Gardens by the Bay

Multimediální představení je zdarma a trvá asi 15 minut. Působí nadčasově a trochu děsivě, ale záměr architektů v Singapuru je zároveň velmi inspirativní. Koruny několika stromů spojuje vyhlídkový most, ze kterého je krásný výhled na celé zahrady. Ještě lepší výhled na Singapur je z nedalekého hotelu Marina Bay Sands, který svým tvarem připomíná loď.

V Singapuru se snaží propojit moderní architekturu s přírodou
V Singapuru se snaží propojit moderní architekturu s přírodou

Luxusní hotel Marina Bay Sands

Tento hotel je známý svou velikostí, jedinečnou architekturou a především největším střešním bazénem na světě! Stavba, která má více než 2500 pokojů, se nachází na nejlepším místě v Singapuru, a proto je z její střechy vynikající výhled na zahrady Gardens by the Bay i zátoku Marina Bay.

Hotel ve tvaru lodi v Singapuru
Hotel ve tvaru lodi je obrovský!
Vyhlášení hotel Marina Bay Sands
Vyhlášení hotel Marina Bay Sands

Do bazénu v 57. patře hotelu mají přístup jen hoteloví hosté. Výhled si však můžeš užít z placené vyhlídky nebo ze střešního baru při popíjení koktejlu. Na výběr máš samozřejmě i levnější hotely.

Největší střešní bazén na světě na vrcholu hotelu Marina Bay Sands

Večer si rozhodně dopřej procházku v zátoce Marina Bay. Téměř každý večer tam narazíš na bezplatný koncert, divadlo nebo jiný program. Od nákupního centra se vydej po mostě na druhou stranu zátoky až k soše mořského lva (Merlion), který je symbolem Singapuru. Naskytne se ti úžasný výhled na finanční centrum a hotel Marina Bay Sands, který po setmění spustí svou laserovou show.

Zátoka Marina Bay v Singapuru
Zátoka Marina Bay v Singapuru

Ostrov Sentoza

Pokud se budeš chtít v Singapuru vykoupat, vydej na ostrov Sentoza. Místo je velmi turistické, ale v horkém dni ti dobře poslouží. Bylo zde vybudováno mnoho zábavních parků včetně menší a levnější verze amerického Universal Studios. Teď už víš, kam vyrazit v Singapuru za zábavou!

Ve Lvím městě na tebe čeká spousta zábavy
Ve Lvím městě na tebe čeká spousta zábavy

Nevšední zážitky v Singapuru

V Singapuru se mísí různá náboženství, a tak po celém městě najdeš řadu krásných chrámů a památek.

Vydej se do čtvrti Little India a na chvíli zapomeneš, že jsi v Singapuru. Náš hostel byl nedaleko, a tak jsme byli svědky několika krásných hinduistických oslav. Do indické čtvrti je dobré zajet i za gastronomií. Přestože Singapur patří k nejdražším asijským státům, v restauracích v indické nebo čínské čtvrti se stále najíš i za pár dolarů. Je však vždy potřeba levné restaurace trochu pohledat.

Barevný hinduistický chrám
Barevný hinduistický chrám

V buddhistickém centru The Buddhist Lodge (17 Kim Yam Rd) ti dají jídlo dokonce zdarma. Podíváš se při tom i do čínského chrámu. Bezplatně se najíš také v chrámu sikhů, což jsou ti zábavní chlapíci s turbany na hlavách. Zajdi se za nimi podívat např. do chrámu Central Sikh Gurdwara (2 Towner Rd). Každý den tu vaří zdarma pro všechny bez ohledu na náboženství, jak je jejich dobrým zvykem. Za oběd a pohostinnost se můžeš odvděčit drobným příspěvkem nebo pomocí v kuchyni. Tyto místa ti doporučujeme hlavně kvůli poznání místní pestré kultury.

Chrám sikhů v Singapuru
V chrám sikhů v Singapuru dostaneš zdarma najíst

Život v ráji nemusí být jen růžový

Ať už v restauraci nebo v autobuse, vždy jsme se snažili o kontakt s místními obyvateli. Dozvěděli jsme se tak mnoho zajímavých informací. Po jednom pražském pracovním veletrhu jsem kdysi na chvíli zauvažoval, že bych odjel do Singapuru pracovat. Tento nápad mají při pohledu na kurz singapurského dolaru i další lidé z celého světa. Je to ale skutečně takový ráj?

Život ve velkoměstě
Život ve velkoměstě

Dozvěděli jsme se, že život v Singapuru rozhodně není jednoduchý. Nájmy, pojištění, daně a poplatky za zdravotní péči jsou obrovské a to zejména pro lidi, kteří nemají singapurské státní občanství. Několik Indů, kteří v zemi žijí už 20 let, nám řeklo, že získat toto občanství je téměř nemožné. „V Singapuru nesmíte onemocnět“, povzdechla si jedna paní v metru. Prý jí pouhý rentgen vyšel na 500 dolarů!

 Obchodní centrum v Singapuru
Obchodní centrum v Singapuru

Určitě záleží na tom, jestli za vámi stojí např. nějaká zahraniční společnost, která vám platí pojištění nebo přispívá na drahé bydlení. Spousta lidí bydlí v sousední Malajsii a do práce každý den dojíždí. Jeden mladý rodák nám řekl, že nemůže na dlouho vycestovat, protože musí každý rok několik měsíců vykonávat povinnou vojenskou službu. Místní asiaté jsou velmi přátelští a podobné historky a zkušenosti ti rádi předají.

Město totiž netvoří jen umělé stromy a mrakodrapy, ale především lidé!

Singapur určitě stojí za návštěvu
Singapur určitě stojí za návštěvu

Podívej se také na články:

Napsal cestovatel Karel Štěpánek

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.6/5 - (13 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru