Connect with us
Odletová hala na letišti v Singapuru.

Cestopisy

Nejlepší letiště na světě? Changi Airport Singapur

Zdroj úvodní fotografie: Trong Nguyen / Shutterstock.com

Reklama

Letiště představují pro většinu cestovatelů nutné zlo v podobě nekonečných řad u bezpečnostní kontroly nebo naopak duty free ráj, s hromadou levného alkoholu a cigaret. Nebývá to místo, kam byste se těšili; to bývá většinou až destinace, do které se skrz letiště dostanete. Co kdyby ale existovalo letiště, odkud byste téměř až nechtěli odejít? Singapur a jeho stavitelé to dokázali! Vytvořili místo, ve kterém i domácí tráví celé své víkendy.

Relax zóna na letišti v Singapuru.

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Flora koutek

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Je to v podstatě jedno velké nákupní/zábavní centrum. Najdete tam snad úplně všechno. Nespočet obchodů všech prestižních světových značek, uměleckou stezku s desítkami uměleckých výtvorů, zahradu s motýly a vodopádem, wellness centrum, kde vás ohlodají rybičky druhu Garra rufa, whiskey house, botanické zahrady s kaktusy, slunečnicemi a orchidejemi, kina otevřená 24 hodin denně, dílničku, ve které si můžete vyrobit suvenýr ze dřeva a dětmi velmi oblíbenou, největší letištní skluzavku na světě.

Entertainment koutek

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Entertainment koutek

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

A nesmíme zapomenout na gastronomii! Každý si tam najde to svoje. Můžete si vybrat mezi luxusní restaurací, kde si s příbory budete připadat jako Vivian v Pretty Woman, a street foodem, který vás okouzlí nejen příznivou cenou, ale hlavně chutí. Na dezert si můžete zajít do čokoládovny nebo si o páté skočit do místní čajovny.

Food court na letišti.

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Hard Rock Cafe na letišti v Singapuru

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Relax zóna na letišti v Singapuru.

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

A když vás tohle všechno moc zmůže, můžete se ubytovat v hotelu, klidně jen na pár hodin. Využít tam můžete bazén na střeše, vířivku i posilovnu.

Recepce transit hotelu Aerotel

Zdroj: Sorbis / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru