Connect with us
Pláž na Madagaskaru

Afrika

Zažij Madagaskar s Turkish Airlines za 18 490 Kč

Zažij Madagaskar s Turkish Airlines za 18 490 Kč

Pokud je tvým snem vydat se na tropický ostrov, ale máš rád něco nového, jiného, specifického a unikátního, vyzkoušej Madagaskar. Objevuj domov slavného lemuřího krále Jelimána stejnojmenného filmu (myslíme pochopitelně název ostrova) a pochopíš, proč se tam ta animovaná zvířata rozhodla zůstat. Nabízí totiž nádherné bělostné písečné pláže, průzračné moře a spoustu zábavy.

Reklama

Akční letenky z Vídně na Madagaskar

 • Odkud? Z Vídně s přestupem v Istanbulu
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Jaro 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 4kg a 8kg příruční zavazadla, 46kg odbavené zavazadlo

Madagaskar a cestovní doklady

Potřebuješ cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu z destinace), víza a zpáteční letenku.

Pokud tvůj pobyt nepřesáhne 30 dnů, pořídíš víza docela snadno přímo na letišti (na letištích: Ivato v Antananarivu nebo Fascéne na ostrově Nosy Be) a stojí tě 25€. Zaplatit můžeš i v dolarech nebo v místní měně.

Madagaskar a očkování

Na Madagaskaru úřady nevyžadují žádné konkrétní očkování, doporučena jsou základní cestovatelská (žloutenka typu A a B, tetanus a břišní tyfus).

Pokud cestujete ze zemí, kde se endemicky vyskytuje žlutá zimnice, může po vás být vyžadováno potvrzení o očkování. Přestupuješ v Nairobi – zde se například žlutá zimnice endemicky vyskytuje, a tak bychom v tomto případě pro všechny případy a klid na duši (i kvůli problémům s úřady) považovali za povinné nechat se proti žluté zimnici očkovat.

Antananarivo

Madagaskar – co vidět a zažít?

 • Město Antananarivo, kam doletíš, nabízí mnoho atrakcí, i když by asi nevyhrálo soutěž o nejkrásnější město na světě. Navštívit se určitě vyplatí palác, který se tyčí nad městem – Rovā, pak si projít ulici Mórica Beňovského (kde je umístěna památná tabule Slováků), hlavní katedrálu Abodohalo, železniční stanici a radnici, které patří ke zdejším architektonickým skvostům.
 • Pokud miluješ přírodu, jistě tě budou zajímat zdejší národní parky. Každý je něčím unikátní.
  • ISALO – nabízí krásné scenérie pralesa, jezírka s čistou vodou, kde se můžeš i koupat a žije tu Lemur Kata.
  • Andasibe – Mantadia – deštný prales se nachází východně od Antananariva. Žijí tu Lemuři Indri a Sifaky.
  • Anja – tento park je nejmenší, ale zato s největším výskytem Lemurů Kata na metr čtvereční.
  • Tsingy de Bemaraha National Park  – zde najdeš ostré skalní útvary.

Madagaskar a počasí

Madagaskar leží v tropickém pásmu a po celý rok si tu užiješ příjemnou dovolenou plnou slunce a tepla. Průměrné letní teploty dosahují 30 °C, v centrální části ostrova 25 °C. V zimě je tu opravdová kosa, v podobě příjemných 20 °C. Jistě, podnebí ovlivňuje i nadmořská výška, takže je dobré sledovat předpověď konkrétní lokalitu.

Co se období sucha a dešťů týče, tak období dešťů tu probíhá od ledna do března. To tu jsou opravdu vydatné deště, ale hlavně v severní části ostrova.

Fotografie: Diana Parkhouse, unsplash.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru