Connect with us
Seattle

Amerika

Za hudbou i vůní kávy! Seattle z Berlína během podzimu za 9 990 Kč

Za hudbou i vůní kávy! Seattle z Berlína během podzimu za 9 990 Kč

Seattle je místem s osobitou atmosférou, které ve tvém cestovatelském deníku z USA rozhodně nesmí chybět. Vysoká konzumace kávy je pro toto město typická, není proto divu, že právě zde vznikla i společnost Starbucks. Vedle dalších velikánů jako je například Amazon můžeš mít nejprve pocit, že drobné podniky tu nemají své místo, ale opak je pravdou. Po nějakém čase pochopíš, že zdejší kulturu vytváří právě útulné kavárny, minipivovary, neformální knihkupectví a pestrá hudební scéna. Na nic nečekej, rezervuj letenky z Berlína a poznej opravdový Seattle – ten, který voní po kávě a hraje nejrůznějšími hudebními styly.

Reklama

Akční letenky do Seattlu

 • Odkud? Z Berlína s jedním přestupem v Londýně
 • S kým? Letecká společnost British Airways/American Airlines
 • Kdy? Konec září – prosinec 2023
 • Příklad? Termín 16. – 27. říjen 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 kusy příručních zavazadel
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Seattle

Seattle – co určitě nevynechat

 • Pike Place Market je tržiště, kam se určitě musíš vydat nasát atmosféru. Seženeš zde maso, zeleninu či čerstvé ovoce od farmářů. Jestli ale nechceš nakupovat, jen si sedni do hospůdky, rybí restaurace nebo si vychutnej hudbu od místních umělců, kteří tomuto místu dávají ten správný šmrnc.
 • Za tím nejdůležitějším se vydej do centra Seattlu. Ve čtvrti Downtown se ocitneš mezi historickými budovami s typickými červenými cihlami. Nevynechej Pioneer Square s totemem připomínajícím Indiány, kteří zde dříve žili.
 • Dominantou města a jednou z oblíbených atrakcí je rozhledna Space Needle.
Seattle

Podmínky vstupu do USA

Spojené státy americké zrušily s platností od 11. května 2023 povinnost prokazovat se při vstupu do země očkováním proti covid-19. 

Nadále je třeba mít platný cestovní pas s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA.

Levné ubytování v Seattlu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru