Connect with us
Dominikánská republika

Koronavirus

Které země nabízejí turistům pojištění proti COVID-19?

Které země nabízejí turistům pojištění proti COVID-19?

Cestování se v roce 2020 stalo ze dne na den velmi vzácnou komoditou. Kam nám předtím stačilo pár korun, mini kufřík a chuť cestovat, nyní potřebujeme negativní test, karanténu nebo se tam nedostaneme vůbec. Naštěstí, některé destinace zůstávají pro turisty otevřeny, takže stále máme pár rájů na zemi, kde si můžeme odpočinout. V první řadě nás kromě letenek a ubytování přirozeně zajímá, zda je cestování tam, kam se chystáme, bezpečné. Některé země se rozhodly podpořit turisty speciálním pojištěním, které uhradí náklady na zdravotní péči či změnu letenek v případě, že se během dovolené nakazí koronavirem.

Reklama

Cestovní pojištění není úplně jednoduché získat, protože pojišťovny ho nabízejí zejména v případech, kdy Ministerstvo zahraničních věcí vydá doporučení do dané destinace cestovat. Takové doporučení aktuálně neplatí téměř nikam, takže destinace, které se rozhodly nabídnout pojištění proti COVID-19 samostatně, opravdu potěší a zahřejí srdce každého deprimovaného cestovatele. Které to jsou?

Dominikánská republika

Dominikánská republika prodloužila cestovní pojištění až do dubna 2021. To zahrnuje pojištění pohotovostních událostí, pokud se cestující nakazí koronavirem v zemi. Pojištění rovněž pokrývá testování, převoz nebo transfer pro příbuzné, poplatky za změny letů a výdaje na ubytování. Pojištění se vztahuje pouze na turisty, kteří jsou během dovolené ubytováni v hotelu.

Portugalsko

Portugalsko v srpnu minulého roku otevřelo program cestovního pojištění pro zahraniční turisty, které má zajistit bezpečné cestování do země. V pojištění mají být zahrnuty všechny zdravotnické, operační či nemocniční náklady, přičemž platí pro turisty z celého světa. Součástí jsou rovněž online zdravotnické konzultace, transfery či repatriace. Suma za pojištění začíná na 36,99 € (cca 970 Kč) na 10 dní.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy nabízejí pojištění rovněž od srpna 2020. Pokrývá zdravotnické, karanténní a repatriační náklady v případě, že se cestující během dovolené v zemi nakazí COVID-19.

Kanárské ostrovy

Thajsko

Thajsko ve svém COVID-19 pojištění pro cestovatele poskytuje finanční uhrazení zdravotní péče a repatriace. Částka závisí na zemi, z níž přijíždějí. Pojištění platí pro každého cestujícího, který přijede z rizikové země. Cena pojištění závisí na různých faktorech, například na věku či délce pobytu v zemi.

Uzbekistán

Jako součást kampaně – Uzbekistán, bezpečné cestování zaručeno – se země zaručuje, že uhradí 3 tisíce dolarů (asi 64 812 Kč) každému, kdo se při cestování v zemi nakazí COVID-19. Uzbekistán nabízí dva typy pojištění – Fixní výhody nebo Komplexní pojištění návštěvníků. Cena závisí na typu pojištění.

Turecko

V srpnu se k zemím, které turistům nabízejí speciální COVID-19 pojištění, přidalo i Turecko. Je s ním spojen poplatek od 15 € do 21 € (asi 400 – 550 Kč), přičemž pojištění následně hradí náklady ve výši od 3 000 € do 7 000 € (přibližně 78 570 – 183 330 Kč). Turecko rovněž zavedlo balíčky pojištění, které si turisté mohou uplatnit v případě, že kvůli pozitivnímu testu na COVID-19 musí v zemi zůstat déle. Pojištění začíná poplatkem 10 € (cca 262 Kč) na den po dobu 15 dní, což zahrnuje částku do výše 100 € (asi 2 620 Kč) na ubytování denně.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Akční letenky do zemí s COVID-19 pojištěním

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky12 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky12 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus12 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus16 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa16 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky17 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky17 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus17 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus18 hodinami dozadu
Před návratem do ČR nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/kuuhYsmQh7 #koronavirus19 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru