Connect with us
Letadlo nad pláží, obnovení a přidání letů

Amerika

Air France přidávají přímé lety z Paříže do exotiky: Martinik, Guadeloupe i Reunion

Air France přidávají přímé lety z Paříže do exotiky: Martinik, Guadeloupe i Reunion

Aerolinky Air France oznámily, že rozšíří své letecké služby do zámořských francouzských území v Karibiku, ale i v Indickém oceánu. Stane se tak již na jaře.

Reklama

Ačkoliv zámořská území nejsou technicky součástí Francie, mají velmi podobné politické postavení jako Francie kontinentální. Stejně jako Francie také používají euro jako svou formu měny a cestovat tam je rovněž možné na občanský průkaz, případně za jiných podmínek, které nyní Francie vyžaduje.

Společnost Air France ve svém prohlášení uvádí, že zvýšila počet týdenních letů mezi pařížskými letišti Charles de Gaulle (CDG) a Orly (ORY) do těchto destinací:

  • Francouzská Guyana v Jižní Americe
  • Guadeloupe a Martinik v Karibiku
  • Mayotte a Réunion v Indickém oceánu
Ostrov Reunion, exotika

Pořádná porce letů z Paříže do exotiky

Lety mezi Paříží-Charles de Gaulle a Cayenne ve Francouzské Guyaně začnou 2. dubna, lety do Saint-Denis na Réunionu mají začít 6. dubna.

Mezinárodní letiště Pointe-à-Pitre (PTP) na ostrově Guadeloupe stihne vyřídit 18 přímých letů týdně (tedy 9 spojení týdně v obou směrech). Z mezinárodního letiště na ostrově Martinik Aimé Césaire (FDF) se počítá se 14 přímými lety týdně (7 spojení týdně v obou směrech).

Letadlo Air France

Air France dále uvádějí, že na všechny výše uvedené lety použijí oblíbené modely Boeing 777-200 a Boeing 777-300, které jsou vybaveny třemi třídami: Business, Premium Economy a Economy Class.

Letenky jsou již k dispozici a podle současných pravidel společnosti Air France v čase pandemie je možné rezervace bezplatně upravovat až do 30. září 2021.

Povinný negativní PCR test před cestou

Před cestováním společnost Air France doporučuje, aby si všichni cestující před odletem zkontrolovali současné požadavky na testování a karanténu COVID-19 ve Francii a zámořských oblastech. V současnosti musí každý, kdo cestuje do francouzského zámořského území, absolvovat test PCR, a jeho výsledek (negativní) nesmí být starší, než 72 hodin před odletem.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru