Connect with us
Runway park, ekologie, Šanghaj

Koronavirus

Bývalé letiště v Šanghaji se změnilo na udržitelný park plný zeleně

Bývalé letiště v Šanghaji se změnilo na udržitelný park plný zeleně

Na někdejší příletové dráze šanghajského civilního letiště nyní stojí krásný park. Jde o součást městského revitalizačního projektu.

Reklama

Udržitelný městský park Xuhui Runway v části města Xuhui je 1 830 metrů dlouhý. Je rozdělený na několik menších zahrad. Na místě kdysi fungovalo letiště Longhua. To v roce 2001 zavřelo, po 80 letech provozu, píše Lonely Planet.

Součástí parku jsou stezky pro pěší, cyklostezky a šest řad listnatých stromů. Za jeho designem stojí architektonické studio Sasaki s cílem napodobit tvar přistávací dráhy, což se projevilo i na místním hřišti a fontáně. Na trávníku může být až 3 500 lidí, nechybí prvky jako lesík k pozorování ptactva a interaktivní fontána pro děti. Chodníky a cestičky mají připomínat pobyt v letadle.

Runway park, ekologie, Šanghaj

Několik vodních atrakcí a doplňků bylo také inspirováno letectvem, například „příletová fontána či fontána se stříbrnými křídly“. Místo počítá i s kulturními akcemi, které mají mít kapacitu 900 hostů. Po parku jsou rozmístěné restaurace a jiné služby.

Při výstavbě mysleli na životní prostředí a šetření materiálem. Využili se betonové kusy ze zdemolované stavby, která zde předtím stála.

Fotografie: Sasaki

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru