Connect with us
Španělsko - Madrid

Koronavirus

Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů

Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů

Oblíbená středomořská destinace opět zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí. Od dnešního dne (19. července 2021) již není nutné předložit při vstupu do Španělska potvrzení o očkování či překonání COVID-19 nebo negativní výsledek testu na koronavirus. Povinnost vyplnit sanitární formulář zůstává i nadále.

Reklama

Důležité informace ke vstupu do Španělska

Do Španělska je možné cestovat i za turistikou již nějaký ten čas, nicméně podmínky se mění. Aktuálně Česká republika již není z pohledu Španělska vnímána jako riziková země a cestující tedy již nemusí potvrzení o negativním PCR/TMA/antigenním testu, o překonání COVID-19 či dokončeném očkování proti koronaviru. Ovšem při cestování je nutné předložit QR kód vygenerovaný na základě vyplnění sanitárního formuláře

 1. Vyplnění speciálního sanitárního formuláře a předložení QR kódu
  • Formulář můžete vyplnit elektonicky na stránce www.spth.gob.es nebo prostřednictvím mobilní aplikace Spain Travel Health (SPTH – ta se zatím osvědčuje, není při vyplňování třeba čekat na vstupní bezpečnostní kód), a to ne dříve než 48 hodin před cestou. Po vyplnění je cestujícímu vygenerován QR kód, který se předkládá před odletem i po příletu na letišti.
  • Povinnost vyplnit formulář platí i pro tranzitující osoby – v přístavu či přes letiště (platí tzv. QR kód TRANSIT).
  • Je důrazně doporučováno využít primárně elektronického formuláře.

Všechna potvrzení musí být vystavena ve španělštině, angličtině, francouzštině nebo němčině a to v elektronické nebo tištěné podobě a musí se jednat o originál.

Výjimku z předložení potvrzení mají děti do 12 let, ovšem QR kód od nich bude vyžadován.

Kromě výše uvedeného se z důvodu bezpečnosti všech osob při příjezdu provede kontrola tělesné teploty.

Cestující, kteří žijí v Praze

Osoby žijící v Praze (týká se to i osob, které se v Praze dlouhodobě vyskytují) musí disponovat:

 • potvrzením o provedeném PCR testu (ne staršího 72 hodin) nebo AG testu (ne staršího 48 hodin)
  • Časová prodleva platí od odebrání vzorku
 • potvrzením o plném očkování (od poslední dávky muselo uběhnout alespoň 14 dní)
  • akceptována jsou očkování kteroukoliv z vakcín schválených Evropskou lékovou agenturou (EMA) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO)
  • potvrzení musí obsahovat alespoň jméno a příjmení očkované osoby, datum završení očkování (aplikace poslední dávky), druh vakcíny, počet aplikovaných dávek, země a úřad vydávající potvrzení
 • potvrzení o překonání nemoci COVID-19
  • akceptována budou potvrzení vystavená oprávněnými úřady či lékaři minimálně 11 dní po prvním odhalení nemoci pozitivním PCR testem. Toto potvrzení je platné maximálně 180 dní od odebrání vzorku prvního pozitivního testu
  • potvrzení musí obsahovat přinejmenším jméno a příjmení jeho držitele, datum odebrání vzorku prvního pozitivního RT-PCR testu, druh realizovaného testu (RT-PCR) a země vydávající potvrzení

Myslete i na aerolinky

Vždy si zkontrolujte, zda daná dopravní společnost, s níž do Španělska cestujete, sama test na COVID-19 nevyžaduje jako podmínku odbavení.

Pláž na Mallorce

Podmínky návratu zpět do ČR

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jste v posledních 14 dnech strávili více než 12 hodin.

Testování na španělském území

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je v určitých případech ještě před návratem do ČR vyžadován negativní test (antigenní či PCR). České ministerstvo zahraničních věcí proto na stránkách informuje o možnostech testování ve Španělsku.

Barcelona

Akční letenky do Španělska

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky16 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru