Connect with us
Španělsko - Madrid

Koronavirus

Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti

Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti

Oblíbená středomořská destinace zařadila 25. října 2021 celou Českou republiku na seznam rizikových oblastí. Ke vstupu do Španělska je tak nutné vyplnit sanitární formulář a rovněž předložit potvrzení o úplném očkování či překonání COVID-19 nebo negativní výsledek testu na koronavirus.

Reklama

Důležité informace ke vstupu do Španělska

Do Španělska je možné cestovat i za turistikou, ovšem je třeba si před cestou zkontrolovat aktuální podmínky vstupu. Ty se odvíjejí od toho, zda Španělsko vnímá Českou republiku či některé její části jako rizikové. S platností od 25. října 2021 je mezi rizikové oblasti zařazena celá Česká republika.

Aktuální podmínky vstupu

Od přijíždějících, kteří dlouhodobě pobývají v oblastech, které Španělsko označuje za rizikové, je vyžadováno následující.

 1. Vyplnění speciálního sanitárního formuláře a předložení QR kódu
  • Formulář můžete vyplnit elektonicky na stránce www.spth.gob.es nebo prostřednictvím mobilní aplikace Spain Travel Health (SPTH), a to ne dříve než 48 hodin před cestou. Po vyplnění je cestujícímu vygenerován QR kód, který se předkládá před odletem i po příletu na letišti.
  • Povinnost vyplnit formulář platí i pro tranzitující osoby – v přístavu či přes letiště (platí tzv. QR kód TRANSIT).
  • Je důrazně doporučováno využít elektronického formuláře.
 2. Předložení jednoho z následujících potvrzení:
  • Potvrzení o provedeném PCR testu (ne staršího 72 hodin od odběru) nebo antigenním testu (ne stašího 48 hodin od odběru).
  • Potvrzení o úplném očkování s tím, že od poslední dávky muselo uběhnout alespoň 14 dní – akceptovány jsou vakcíny schválené EMA a WHO, potvrzení musí obsahovat alespoň jméno a příjmení očkovaného, datum aplikace poslední dávky, druh vakcíny, počet aplikovaných dávek, zemi a úřad vydávající potvrzení.
  • Potvrzení o překonání onemocnění COVID-19 – akceptována budou potvrzení vystavená oprávněnými úřady či lékaři minimálně 11 dní po prvním odhalení nemoci pozitivním PCR testem. Potvrzení je platné max. 180 dní od odebrání vzorku prvního pozitivního testu. Potvrzení musí obsahovat alespoň jméno a příjmení jeho držitele, datum odebrání vzorku prvního pozitivního RT-PCR testu, druh realizovaného testu (RT-PCR) a zemi vydávající potvrzení.

Všechna potvrzení musí být vystavena ve španělštině, angličtině, francouzštině nebo němčině a to v elektronické nebo tištěné podobě a musí se jednat o originál.

Výjimku z předložení potvrzení mají děti do 12 let, ovšem QR kód od nich bude vyžadován.

Myslete i na aerolinky

Vždy si zkontrolujte, zda daná dopravní společnost, s níž do Španělska cestujete, sama test na COVID-19 nevyžaduje jako podmínku odbavení.

Pláž na Mallorce

Podmínky návratu zpět do ČR

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jste v posledních 14 dnech strávili více než 12 hodin.

Testování na španělském území

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je v určitých případech ještě před návratem do ČR vyžadován negativní test (antigenní či PCR). České ministerstvo zahraničních věcí proto na stránkách informuje o možnostech testování ve Španělsku.

Barcelona

Akční letenky do Španělska

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.4/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky2 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru