Connect with us
Španělsko - Madrid

Koronavirus

Cestování do Španělska: Češi musí před cestou na PCR nebo TMA test, děti do 6 let mají výjimku

Cestování do Španělska: Češi musí před cestou na PCR nebo TMA test, děti do 6 let mají výjimku

Oblíbená středomořská destinace od 10. prosince mění vstupní podmínky. Kromě PCR testu provedeného v zemi původu bude Španělsko uznávat i rychlé testy TMA (Transcription-mediated amplification), ne starší než 72 hodin před datem příletu do Španělska. Změna se týká i vstupu na Kanárské ostrovy.

Reklama

Doklad o negativním testu může být vystaven ve španělštině, angličtině a rovněž ve francouzštině a němčině. V případě, že není možné vystavit potvrzení v některých jazycích, musí být přeloženo certifikovaným tlumočníkem a úředně ověřeno.

Kromě toho Španělsko upravuje podmínky pro vstup nezletilých osob mladších 6 let, které už od 10. prosince nemusí při vstupu na španělské území doložit potvrzení o negativním testu.

Nová pravidla už od 23. listopadu

Španělsko začalo od 23. listopadu vyžadovat od většiny evropských cestujících potvrzení o negativním COVID testu. Bez testu se do Španělska dostali pouze občané méně rizikových zemí, mezi něž aktuálně patří pouze Finsko a Norsko. Když do Španělska přicestujete bez testu, dostanete mastnou pokutu a budete muset absolvovat i vstupní PCR test na místě.

Ministerstvo zdravotnictví v Madridu oznámilo, že potvrzení o negativním PCR testu při vstupu do země nesmí být starší než 72 hodin.

Tento krok je v souladu s EU 2020/1475 doporučením Evropské unie zaměřeným na odstranění rozdílů mezi členskými zeměmi. To znamená, že i Španělsko začíná řídit evropským cestovatelským semaforem.

Důležité informace ke vstupu do Španělska

  1. Je nezbytné mít při vstupu k nahlédnutí negativní výsledek PCR nebo TMA testu na COVID-19, který ukazuje výsledky s dobou platnosti kratší než 72 hodin před příjezdem.
  2. Před cestou je třeba vyplnit a odeslat formulář ke kontrole zdravotního stavu, který je možné si stáhnout na www.spth.gob.es nebo prostřednictvím aplikace Spain Travel Health (SPTH) na svém mobilním telefonu.
  3. Kromě toho se z důvodu bezpečnosti všech osob při příjezdu provede kontrola tělesné teploty, která musí být nižší než 37,5 °C.

Osvědčení o negativním testu na COVID-19 musí být originální, vyhotovené ve španělštině nebo angličtině a může být předloženo v papírové nebo elektronické podobě.

Příchozí cestující mohou být po příletu do Španělska podrobeni dalšímu testu a to v případě, že se u nich budou projevovat příznaky onemocnění COVID-19.

Test na koronavirus vyžadují i ​​Kanárské ostrovy, které dokonce jako jediná země na světě akceptovala po příjezdu i výsledek antigenového testu, později toto pravidlo vzala zpět a vyžaduje už jen PCR test.

Co když na letiště přijedu bez negativního PCR testu?

Pokud do Španělska přicestujete bez negativního PCR testu, budou vám ho muset provést na místě za poplatek. Zároveň vás nemine pokuta, která může podle oficiálních údajů dosahovat výšky od 3 do 60 tisíc eur.

Akceptovány jsou pouze výsledky PCR testu, antigenové testy se neberou v úvahu.

Nové pravidlo se vztahuje rovněž na občany Španělska, nejen na turisty. Platí i při vstupu do Španělska automobilem, vlakem či lodí.

Akční letenky do Španělska

Článek vznikl ve spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru