Connect with us
Španělsko - Madrid

Koronavirus

Cestování do Španělska: třeba test nebo potvrzení o očkování či prodělání COVID-19

Cestování do Španělska: třeba test nebo potvrzení o očkování či prodělání COVID-19

Oblíbená středomořská destinace se podobně jako ostatní země připravuje na turistickou sezónu. Při vstupu Španělsko nově uznává kromě PCR či rychlých TMA testů provedených v zemi původu i antigenní testy, ne starší než 48 hodin před datem příletu do Španělska. Současně je již možné předložit místo potvrzení o negativním testu potvrzení o dokončeném očkování nebo doklad o prodělání COVID-19.

Reklama

Důležité informace ke vstupu do Španělska

Všechny osoby přijíždějící do Španělska z rizikových oblastí musí předložit patřičné potvrzení (doklad o očkování, prodělání COVID-19 nebo negativní PCR/TMA/antigenní test) a vyplnit příjezdový formulář.

1. Předložení jednoho z uvedených potvrzení (platí pro osoby od 6 let včetně)

 • Potvrzení o dokončeném očkování proti COVID-19
  • Podmínkou je, že od dokončení očkování musí uplynout minimálně 14 dní.
  • Uznávány jsou vakcíny schválené Evropskou lékovou agenturou (EMA) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO).
  • Potvrzení musí obsahovat jméno a příjmení očkovaného, datum dokončení očkování, druh vakcíny, počet aplikovaných dávek a informace o zemi a úřadu vydávajícím potvrzení.
 • Potvrzení o negativním výsledku PCR/TMA/antigenního testu
  • Ve chvíli příjezdu do Španělska nesmí být starší 48 hodin.
  • Na dokumentu musí být uvedeno celé jméno cestujícího, datum odběru, druh testu a země, která vystavila potvrzení.
 • Potvrzení o prodělání COVID-19
  • Akceptovaná jsou potvrzení vystavená oprávněnými úřady nebo lékaři, minimálně 11 dní po prvním odhalení nemoci PCR testem (potvrzení je platné 180 dní od odběru vzorku).
  • Potvrzení musí obsahovat minimálně jméno a příjmení držitele, datum odebrání vzorku prvního pozitivního RT-PCR testu, druh realizovaného testu a zemi vydávající potvrzení.

Všechna potvrzení musí být originální, vyhotovena ve španělštině, angličtině, francouzštině nebo němčině a mohou být předložena v papírové nebo elektronické podobě.

2. Vyplnění sanitárního formuláře ke kontrole zdravotního stavu

 • Možné vyplnit elektronicky na www.spth.gob.es nebo prostřednictvím mobilní aplikace Spain Travel Health (SPTH) a to ne dříve než 48 hodin před cestou.
 • Po vyplnění je cestujícímu vygenerován QR kód, který se předkládá před odletem i po příletu na letišti.
 • Nově platí i pro tranzitující osoby.

Kromě výše uvedeného se z důvodu bezpečnosti všech osob při příjezdu provede kontrola tělesné teploty.

Pláž na Mallorce

Podmínky návratu zpět do ČR

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do České republiky stanovuje cestovatelský semafor. Pevninské Španělsko podle něj aktuálně patří mezi červeně označené oblasti a Baleárské a Kanárské ostrovy jsou oranžové. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami stanovenými pro konkrétní kategorii.

Testování na španělském území

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je ještě před návratem z téměř všech destinací (kromě zelených) do ČR veřejnou dopravou (například letecky) vyžadován negativní test (antigenní či PCR). České ministerstvo zahraničních věcí proto na stránkách uveřejňuje jednotlivé seznamy laboratoří a zdravotnických zařízení na španělském území, kde je v případě potřeby možné podstoupit PCR či antigenní test.

Barcelona

Akční letenky do Španělska

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru