Connect with us
Turecko, Turkish Airlines

Koronavirus

Turecko ruší povinnost negativního PCR testu při tranzitu do další země

Turecko ruší povinnost negativního PCR testu při tranzitu do další země

Turecko znovu mění pravidla cestování přes zemi. Povinnost prokázat se negativním PCR testem už neplatí pro tranzitující cestující. Test potřebují pouze ti, pro něž je Turecko konečnou destinací.

Reklama

Od konce prosince zavádí země jako podmínku vstupu povinný negativní PCR test ne starší než 72 hodin od cestující nad 6 let (počítá se datum uskutečnění testu, ne výsledku). Dnes (30. 12. 2020) o tom rozhodla turecká vláda.

Cestující bez negativního výsledku testu PCR nebude vpuštěn na palubu letadla. Povinnost se NEVZTAHUJE na cestující tranzitující přes Turecko do jiné země. Pokud tedy cestujete s Turkish Airlines například do Cancúnu, nepotřebujete se prokazovat testem.

Aerolinky Turkish Airlines a Pegasus Airlines začaly nové pravidlo uplatňovat již od dnešního dne, 30. prosince 2020. Novinka začala platit ihned a nová pravidla jsou zatím nastavena do 1. března 2021.

Letadlo Turkish Airlines

Cestující, kteří nepředloží negativní test při vstupu do země na hraničních přechodech, musí absolvovat karanténu na deklarované adrese (domů, hotel a jiné). Osoby, které nemají místo k provedení izolace, budou umístěni do státem zřízeného zařízení, kde bude 7. den karantény proveden PCR test. Negativním testovaným bude ukončena karanténa, přičemž pozitivně testování zůstanou nadále v karanténě do ukončení jejich léčby. Předpokládaná platnost tohoto nařízení je výhledově do 1. března 2021. O další změně budeme opět včas informovat.

Vzhledem ke zhoršující se epidemickou situaci přistoupilo Turecko od 1. prosince 2020 k zavedení dalších opatření s cílem zamezit další šíření nákazy. Zákaz vycházení je uplatňován každý pracovní den od 21:00 do 5.00 h. Během víkendů je zaveden úplný zákaz vycházení s výjimkou zabezpečení si základních potřeb. Osoby starší 65 let a osoby mladší 20 let mají během víkendů úplný zákaz vycházení a během pracovních dní mají zákaz využívání veřejné dopravy.

Nošení roušek v interiérech a exteriérech je nadále povinné na celém území Turecka.

Novinky z Turecka ve zkratce:

Istanbul, Turecko

Zdroj informací: Turkish Airlines

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

ČSA vyhlásily insolvenci, lety budou nadále provozovat https://t.co/u5JV0vX1Mo #koronavirus16 hodinami dozadu
ČSA vyhlásily insolvenci, lety budou nadále provozovat https://t.co/u5JV0vX1Mo #novinky16 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Maledivách od 43 190 Kč https://t.co/6ZihdaAJyT17 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Maledivách od 46 290 Kč https://t.co/6ZihdaAJyT17 hodinami dozadu
Mexiko uvolňuje opatření. Přesouvá se z oranžové fáze do žluté https://t.co/0Vwo0XqH7x #novinky19 hodinami dozadu
Mexiko uvolňuje opatření. Přesouvá se z oranžové fáze do žluté https://t.co/0Vwo0XqH7x #koronavirus19 hodinami dozadu
Slovenské národní parky jsou mezi nejkrásnějšími v Evropě. Britové je zařadili na 3. místo https://t.co/J94rSaGgDv #novinky19 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #evropa20 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky20 hodinami dozadu
Špičkové aerolinky ANA nezačnou z Vídně létat do Tokia minimálně do 30. června https://t.co/gmNLcin5my #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru