Connect with us
Turecko, Turkish Airlines

Koronavirus

Cestování do Turecka: po očkování či překonání COVID netřeba test

Cestování do Turecka: po očkování či překonání COVID netřeba test

Turecko mění pravidla cestování do země. Občané ČR, kteří nenavštívili Spojené království, Írán, Egypt, Singapur, Afghánistán, Indii, Bangladéš, Brazílii, Jihoafrickou republiku, Nepál, Srí Lanku a Pákistán se mohou při vstupu do Turecka prokázat platným certifikátem o úplném očkování (datum očkování musí být nejméně 14 dní před vstupem do země) nebo certifikátem potvrzujícím překonání onemocnění COVID-19 v posledních 6 měsících. Cestující, kteří předloží výše uvedené doklady, tak při vstupu do země nemusí předkládat negativní test.

Reklama

Osoby, které nebudou disponovat výše uvedenými doklady, se musí prokázat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin od vstupu do země, nebo negativním antigenním testem, ne starším 48 hodin od vstupu do země. Výjimka z testování platí pro děti starší šesti let.

Povinnost prokázat se negativním testem neplatí pro tranzitující cestující. Test potřebují pouze ti, pro které je Turecko konečnou destinací.

Společně s testem či dokladem o provedeném očkování nebo překonání COVID Turecko vyžaduje registraci prostřednictvím speciálního formuláře, na jehož základě bude cestujícímu vygenerován HES kód. Vyplnění formuláře je nutné provést během 72 hodin před cestou

Letadlo Turkish Airlines

PCR test pro osoby starší 6 let

Istanbul, Turecko

Akční letenky do Turecka

Zdroj informací: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru