Connect with us
Turecko, Turkish Airlines

Koronavirus

Cestování do Turecka: po očkování či překonání COVID netřeba test

Cestování do Turecka: po očkování či překonání COVID netřeba test

Turecko mění pravidla cestování do země. Občané ČR, kteří nenavštívili Spojené království, Írán, Egypt, Singapur, Afghánistán, Indii, Bangladéš, Brazílii, Jihoafrickou republiku, Nepál, Srí Lanku a Pákistán se mohou při vstupu do Turecka prokázat platným certifikátem o úplném očkování (datum očkování musí být nejméně 14 dní před vstupem do země) nebo certifikátem potvrzujícím překonání onemocnění COVID-19 v posledních 6 měsících. Cestující, kteří předloží výše uvedené doklady, tak při vstupu do země nemusí předkládat negativní test.

Reklama

Osoby, které nebudou disponovat výše uvedenými doklady, se musí prokázat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin od vstupu do země, nebo negativním antigenním testem, ne starším 48 hodin od vstupu do země. Výjimka z testování platí pro děti starší šesti let.

Povinnost prokázat se negativním testem neplatí pro tranzitující cestující. Test potřebují pouze ti, pro které je Turecko konečnou destinací.

Společně s testem či dokladem o provedeném očkování nebo překonání COVID Turecko vyžaduje registraci prostřednictvím speciálního formuláře, na jehož základě bude cestujícímu vygenerován HES kód. Vyplnění formuláře je nutné provést během 72 hodin před cestou

Letadlo Turkish Airlines

PCR test pro osoby starší 6 let

Istanbul, Turecko

Akční letenky do Turecka

Zdroj informací: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru