Connect with us

Evropa

Nová linka z Bratislavy! Aerolinky AirExplore a Pelikán spouštějí lety do Splitu

Nová linka z Bratislavy! Aerolinky AirExplore a Pelikán spouštějí lety do Splitu

Moraváci, ale i všichni ostatní, nastražte uši! Protože TOP letní dovolenkovou destinací Čechů bude v roce 2020 jednoznačně Chorvatsko, aerolinky AirExplore se rozhodly reagovat na poptávku a společně s Pelikánem spouštějí novou linku do chorvatského Splitu. Ta bude létat 2x týdně a to jen kousek od nás – z bratislavského letiště M. R. Štefánika.

Reklama

Cena jednosměrné letenky začíná na parádních 3 691 Kč a zahrnuje i velké zavazadlo. Nová linka bude létat dvakrát týdně, vždy ve středu a v neděli od 19. července až do přibližně poloviny září. Letenky za nejvýhodnější cenu rezervujte na Pelikan.cz.

Levné letenky do Chorvatska

 • Odkud? Přímý let z Bratislavy
 • S kým? Letecká společnost AirExplore
 • Kdy? 19. červenec – září 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, velké 25kg zavazadlo
 • SLEVOVÝ KÓD: Stáhni si naši Pelipecky appku a my ti k této letence dáme za odměnu slevu 250 Kč, stačí v objednávce napsat: PECKYAPPKA (ale pozor, funguje to jen v appce ????)

Z Bratislavy do Splitu exkluzivně přes Pelikána

Chorvatsko je ideální volba

Protože zatím nehrozí, že byste si v Chorvatsku na pláži nenašli místo nebo o něj museli soutěžit s davem lidí, je perfektní volbou na dovolenou u moře. Nemusíte se ani strachovat, že byste nenašli střechu nad hlavou, v provozu je přibližně 60 % hotelů a 72 % kempů.

Slovensko i Chorvatsko jednou ranou

Odlety z Bratislavy ocení zejména obyvatelé Moravy, kteří to mají k sousedům na Slovensko jen co by kamenem dohodil. Ale i ostatní by tuhle variantu určitě měli vzít do úvahy. Ceny letenek společnosti AirExplore jsou vzhledem k tomu, že zahrnují i 25kg zavazadlo, skutečně jedinečné. Stejné letenky bylo možné pořídit s odletem z Vídně během loňského léta za průměrně 5 300 Kč a to bez odbaveného zavazadla.

Díky odletu ze Slovenska můžete svoji dovolenou obohatit ještě o návštěvu Bratislavy. Ta vás přivítá svojí přívětivou a klidnou atmosférou. Ve městě, které zdobí protékající Dunaj a vinice Malých Karpat na opačné straně, si užijete jak prohlídku historického centra s mnoha architektonickými perlami, tak moderní energii, která sálá ze zdejších ulic.

Množstevní sleva, velké zavazadlo i flexi letenka

Dobře si promyslete, koho vezmete s sebou. Při rezervaci minimálně 4 osob totiž aktuálně získáte množstevní slevu a zpáteční letenku včetně velkého 25kg zavazadla tak pořídíte už od fantastických 3 691 Kč. V případě rezervace jedné osoby se dostanete na cenu 3 991 Kč a velké zavazadlo je rovněž součástí.

Pokud ještě nevíte, kdy přesně chcete letět, na Pelikánovi si můžete rezervovat flexibilní letenku, která povoluje změnu termínu bez doplatku. Při rezervaci minimálně 4 osob využijete množstevní slevu a letenku tak pořídíte už od 5 123 Kč. U rezervace jedné osoby vás zpáteční letenka vyjde na 5 423 Kč. Obě varianty opět zahrnují i 25kg zavazadlo.

Letenky seženete v termínech na hlavní sezónu, takže pokud ještě nemáte plány na léto 2020, neváhejte moc dlouho.

Do Chorvatska se slovenskými aerolinkami

AirExplore jsou slovenské aerolinie, které se specializují zejména na pronájem letadel. Založeny byly v roce 2010 a od svého vzniku už přepravily více než 5 milionů pasažérů a jejich služby využívají i jiné letecké společnosti z celého světa.

V současnosti aerolinky operují se sedmi moderními stroji Boeing 737-800. Plány aerolinií, které sídlí v Bratislavě, jsou do budoucna skutečné velké a Bratislavu plánují rozlétat i jinak než jen do Chorvatska. Nejen Moraváci, kteří to sem mají na skok, se tak mají na co těšit.

Virtuální 3D procházka letadlem AirExplore:

Potřebujete více místa pro nohy nebo toužíte po luxusu? Vyberte si sedadlo s extra místem pro nohy (700 Kč) nebo si rezervujte Byznys sedadlo (2 960 Kč) pro ještě větší luxus na palubě (Byznys sedadlo je 2-2 sezení v kožených křeslech v přední části kabiny).

Sedadla economy na nové lince do Splitu:

Sedadla byznys na nové lince do Splitu:

Rychle a bezpečně

Aerolinky AirExplore důkladně dbají na všechna bezpečnostní nařízení. Letadla jsou pravidelně dezinfikována a omezený je i prodej občerstvení či pohyb po palubě. Cestující jsou povinni mít při nástupu a zároveň během celého letu překryty horní cesty dýchací.

Letadla společnosti jsou vybavena speciálními HEPA filtry, díky čemuž se vzduch v kabině obmění každé 4 minuty. Netřeba se proto bát, riziko nákazy je během hodinového letu skutečně mizivé.

Užitečné info k Chorvatsku

10 důvodů proč milujeme Split

1. Skvělé počasí a krásné moře

Nejpříznivější počasí je pochopitelně v měsících červenec a srpen. Minimum srážek, teploty kolem 28 až 30 stupňů je to, co potřebujeme k dokonalé dovolené u moře. Nesnesitelných veder se ale díky příjemnému větru, který vane od moře, nemusíte bát.

2. Množství aktivit

Milovníky aktivní dovolené potěší lesopark Marjan. Ten je ideální pro jakýkoliv typ pohybu – běh, chůzi či jízdu na kole. Po zdolání zhruba 300 schodů se zároveň dostanete na Telegrin, nejvyšší vrch Splitu, ze kterého máte výhled na celé město.

Na svazích Marjanu se mohou rovněž vyřádit horolezci, které určitě okouzlí i ​​hory Mosor. Mnoho pláží turistům zároveň umožňuje zahrát si tenis či amatérský sport picigin – něco jako volejbal se sítí ve vodě, ale s tenisovým míčkem.

3. Nádherné pláže

Nejznámější a nejoblíbenější je pláž Bačvice, písečná pláž oceněna modrou vlajkou. To znamená, že pláž splňuje přísné standardy na své služby a čistotu moře. Pláž je zároveň zpřístupněna i pro osoby se zdravotním postižením a je ideální volbou pro rodiny s dětmi.

Za aktivitou se vydejte na pláž Žnjan, jednu z největších pláži ve Splitu. Je vhodná pro sportovce, ale stejně tak i pro všechny ostatní včetně osob se zdravotním postižením. Za zmínku stojí i výborná dostupnost služeb.

4. Na skok kamkoli

Letiště Split je od města vzdáleno přibližně 25 km. S veřejnou dopravou se bez problémů dostanete nejen do centra Split, ale i do každé větší oblasti Chorvatska. Split je obklopen nádhernými ostrovy jako Brač, Hvar, Šolta nebo Čiovo. Nejsnadněji se na ně dostanete trajektem. Do samotného Splitu se pak dostanete nejrychleji a nejvýhodněji přímým letem z Bratislavy již od 19. července.

5. Památky z celého světa

Povinnou zastávkou na cestě po památkách je Diokleciánův palác, který dal ve městě postavit římský císař Dioklecián. Ten stál zároveň i u zrodu města. Jde o jednu z nejzachovalejších římských památek na světě.

Součástí paláce je i zřejmě nejstarší římskokatolická katedrála na světě – Katedrála sv. Dujma a rovněž egyptská sfinga z černé africké žuly.

Ta je stará přibližně 3 tisíce let a do Splitu ji také přinesl císař Dioklecián. Ten byl totiž fascinován egyptskou kulturou a plánoval převzít egyptský zvyk, podle kterého byla sfinga strážkyní svatých míst. Dohromady bylo do Splitu dovezeno až 12 sfing.

6. Zábava i kultura

Na své si přijdou i rekreanti, kteří se během dovolené touží zejména pobavit. Split je totiž místem hned s několika událostmi. Ultra Music Festival je největším festivalem elektronické hudby v Chorvatsku, který se pravidelně koná během léta.

Tradičnějšími jsou například Dny Diokleciána, které se rovněž konají v letních měsících. Typická je římská scenérie či gladiátorské zápasy. V září zase turisté zažijí mezinárodní filmový festival.

7. Chorvatská gastronomie

Středomořská kuchyně je absolutním lákadlem. Ryby, pršut, peka, lignje na žaru a mnoho dalšího jsou chuťovky, které nám zpříjemňují chorvatskou dovolenou. Speciality se liší od regionu, proto doporučujeme ochutnávat a objevovat.

8. Hry o trůny na vlastní oči

Velká část seriálové Západozemě z Hry o trůny se ve skutečnosti odehrávala v Dubrovníku. Filmaři však nezůstali jen tam a v rámci Chorvatska se přesunuli i do Splitu, který se přeměnil na otrokářská města. V seriálu se tak objevil Diokleciánův palác, ale i pevnost Klis.

9. Největší chorvatské akvárium

Na skok od Splitu je i malá osada na poloostrově Vranjic, kde se nachází největší chorvatské akvárium. Najdete zde více než 130 druhů ryb a dokonce i žraloky, z nichž někteří mají až 1,5 metru. Nechybí ani exotičtí tvorové jako malý brazilský krokodýl.

10. Chorvatský venkov

Veli Varoš je jednou z nejstarších částí Splitu, takzvaný chorvatský venkov. Leží u vrchu Marjan a tvoří ji typické kamenné domy a úzké uličky. Rybářská tradice se zachovala dodnes v přístavu Matejuška, která je zároveň bohatá i na noční život. Právě Matejuška je nejtypičtějším místem, kde se setkávají domácí i zahraniční návštěvníci.

Zrdoj: www.novinky.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru