Connect with us

Evropa

Před odletem na Kypr je třeba vyplnit tento dotazník, jinak hrozí pokuta 300 eur

Před odletem na Kypr je třeba vyplnit tento dotazník, jinak hrozí pokuta 300 eur

Kypr už otevřel brány pro mezinárodní turisty. POZOR! My Češi ho můžeme navštívit bez udání důvodu pouze s negativním testem absolvovaným maximálně 72 hodin před odletem. Současně je nutné vyplnit tzv. Cyprus Flights Pass. Vláda na Kypru to vyžaduje od všech příchozích turistů. Děje se tak za účelem kontroly šíření nákazy.

Reklama

Ve smyslu vyhlášení kyperských úřadů bude muset každý, kdo přijede do země bez toho, aby řádně elektronicky vyplnil flightpass, zaplatit pokutu 300 eur nebo mu bude zamítnutý vstup na území Kyperské republiky.

Důvodem je dosavadní benevolence turistů při vyplňování těchto dokumentů. Kyperské ministerstvo dopravy uvádí, že pouze v případě technického problému nebo údržby na elektronické platformě, je možné vyplnit tiskopisy manuálně. Ministerstvo dále uvádí, že policejní a letištní úředníci jsou oprávněni udělovat a vybírat pokuty na místě.

Kypr vytvořil speciální stránku v anglickém jazyce, kde si lze rychle a jednoduše vyplnit všechny potřebné formality a získat oprávnění k letu.

Akční letenky na Kypr

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru