Connect with us
Berlín

Koronavirus

Cestování do Německa: Test, očkování nebo potvrzení o překonání COVIDU-19

Cestování do Německa: Test, očkování nebo potvrzení o překonání COVIDU-19

Německo, vyřadilo v neděli 28. března 2021 Českou republiku, Slovensko a spolkovou republiku Tyrolsko ze seznamu zemí s mutujícím virem. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Informovala o tom ČTK. Od 6. června je pak Česko vyřazeno i ze seznamu rizikových zemí, informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Berlíně.

Reklama

Co to znamená pro cestující

S novým statusem České republiky z epidemiologického hlediska se mění i vstupní podmínky do Německa a podmínky tranzitu. Obojí je stále možné bez podmínky trvalého, resp. registrovaného pobytu v Německu.

Vstupní podmínky do Německa a pozemní tranzit

 • Při vstupu musíte disponovat:
  • Testem na COVID-19, ne starší 48 hodin (v německém, anglickém, španělském, italském či francouzském jazyce). Tento dokument musíte být schopni předložit na jakékoliv vyzvání po dobu 10 dní po příjezdu. Pečlivě jej uschovejte!
  • Potvrzením o úplném očkování (doklad musí být v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce) očkovací látkou schválenou Institutem Paula Ehrlicha (aktuálně očkovací látky BionTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson) – od poslední dávky musí uběhnout minimálně 14 dní
  • Potvrzením o prodělání nemoci (v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce) a musí být podloženo PCR testem od jehož provedení uplynulo 28 – 180 dní)

Letecká přeprava v Německu

Letecká přeprava je jediným aspektem, v němž testy na COVID-19 a další potvrzení budou mít svou roli. Pokud do Německa přilétáte, z jakéhokoliv země – musíte předložit ke kontrole i výsledek testu na COVID-19, starší 48 hodin před příjezdem (doklad musí být v německém, anglickém či francouzském jazyce a je nutné jej uchovat a na výzvu předložit po dobu 10 dnů od příjezdu).

Je možné předložit i potvrzení o očkování. Potvrzení o (úplném) očkování musí být v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce. Očkování musí být provedeno očkovací látkou schválenou Institutem Paula Ehrlicha (aktuálně BionTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson).

Předkládáte-li potvrzení o prodělané nemoci, musí být v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce a musí být podloženo výsledkem PCR testu, od jehož provedení uplynulo min. 28 dní a max. 6 měsíců.

Na osoby přijíždějící z rizikových zemí s nebezpečnou mutací viru se nevztahují výjimky z karantény a jejich vstup na území Německa může být omezen nebo zakázán.

Pokud přilétáte z rizikové země podle německých úřadů, jste povinni se registrovat prostřednictvím formuláře na této stránce a disponovat zároveň potvrzením o úšpěšné registraci (v tištěné podobě). Toto potvrzení bude po registraci zasláno na vaši emailovou adresu. Potvrzení o úspěšné registraci je v takovém případě nutné mít u sebe již i při odletu do Německa, dopravní společnostsi jej od vás může vyžádat. Pokud nebylo ve výjimečném případě možné digitální registraci provést, musí být provedena náhradní registrace písemnou formou.

Jaké antigenové testy akceptují Němci?

Akceptovány jsou výsledky AG testu v anglickém, německém a francouzském jazyce. Na potvrzení musí být uveden výrobce antignního testu. Německo si také vyhrazuje právo neuznat test, pokud bude pochybnost o spolehlivosti jeho výsledku.

Akční letenky z Německa

Rizikové oblasti rozděleny do 3 bloků

Od 14. ledna 2021 Německo rozlišuje 3 druhy rizikových oblastí:

 1. Dosud platné kategorie rizikových zemí / oblastí
 2. Vysoce rizikové oblasti s vysokou infekcí (od 200 nových případů denně / 100 tisíc obyvatel / za posledních 7 dní)
 3. Oblasti s výskytem mimořádně infekčních variant viru

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru