Connect with us
Seychely

Afrika

Vyraz z Vídně na Seychely! Letenky s top servisem i zavazadlem od 18 790 Kč

Vyraz z Vídně na Seychely! Letenky s top servisem i zavazadlem od 18 790 Kč

Bílé pláže, tyrkysová voda, palmy, hřejivé slunce… Přesně takové jsou nádherné Seychely, které většina z nás zná jen z pohlednic nebo z příspěvků našich starých známých na sociálních sítích. Aktuálně se do této destinace můžeš vydat z Vídně na palubě špičkových Etihad Airways nebo Turkish Airlines.

Reklama

Akční letenky na Seychely

  • V obou případech letíš z Vídně s jedním přestupem. Během letu s Etihad Airways přestupuješ v Abú Dhabí, s Turkish Airlines letíš přes Istanbul.
  • Cena zahrnuje let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo a 40kg (Etihad Airways) nebo 46kg (Turkish Airlines) odbavené zavazadlo

Proč si vybrat Etihad Airways?

Letecká společnost využívá na lince z Vídně do Emirátů a nakonec i dále do exotiky ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou téměř 300 míst. Ekonomická třída letecké společnosti Etihad Airways nabízí vyšší standard, než na jaký jsme v Evropě zvyklí. Sedadla na dálkových letech jsou dostatečně široká, vybavena pohodlnými polštáři a mají například i komfortnější opěrky hlavy. V ceně letenek máš 23kg podpalubní zavazadlo.

Ekonomická třída Etihad Airways

Proč si vybrat Turkish Airlines?

Turkish Airlines nabízí podobně jako Etihad Airways již v ekonomické třídě neobyčejný komfort. Usadíš se do sedadla vybaveného opěrkou hlavy s dostatečným prostorem pro nohy. Nechybí multimediální displej nabitý hodinami filmů, hudby a jiné zábavy. Součástí ceny jsou 2 kusy 23kg odbavených zavazadel.

Turkish Airlines

Co dělat, vidět a zažít na Seychelách?

Nádherné ostrovy, perfektní pláže. Seychely jsou typické zejména svými nádhernými bílými plážemi, které omývají vody teplého Indického oceánu. Před horkým sluncem utíkat nemusíš, ukryješ se pod některou z vysokých palem. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří například ostrov Silhouette, který je díky svému pralesu bohatý na faunu a flóru. Pokud si vybereš ostrov Praslin, nalezneš zde jednu z nejkrásnějších pláží Anse Lazio. Třetici TOP ostrovů uzavírá La Digue, který je tak dokonalý, že čas od času dokonce slouží i jako kulisa filmařům.

Victoria, hlavní město. Jaké by to asi bylo navštívit tyto nádherné ostrovy a nevidět hlavní město? Ve městě Victoria se totiž začala psát historie Seychel. Pojmenováno je podle anglické královny Victorie a zajímavostí je, že je nejmenším hlavním městem na světě. Najdeš tady téměř stoletou botanickou zahradu či koloniální centrum města. Při návštěvě nevynechej místní obchůdky a místní trh, kde ti připraví čerstvě chycené ryby nebo jiné mořské plody.

Seychely

Potápění, šnorchlování i národní parky

Miluješ potápění? Tak hurá na Seychely! Toto božské místo nabízí opravdu rozmanitý podmořský svět. Určitě tě potěší, že na ostrovech je mnoho potápěčských center, díky kterým probádáš i ty tmavší hlubiny moře. Pokud tě hloubky nelákají, zkus šnorchlování.

Vydej se i na ostrov Curieuse, čeká tam na tebe překvapení. Jedno obrovské překvapení! Ostrov je domovem opravdu gigantických želv, které ti dokonce kamarádsky zapózují Kromě toho se můžeš projít po národním parku, který připomíná opravdovou džungli.

Seychely

Tropické teploty po celý rok a kuchyně plná dobrot

Seychely jsou celoroční destinací a teploty většinou po celý rok neklesají pod 30 stupňů. Pokud se sem vydáš od listopadu do března, můžeš očekávat klidnější moře, které je vhodné ke šnorchlování. Naopak, od března do listopadu fouká poněkud silnější vítr, který vytváří skvělé podmínky pro surfaře.

Místní kreolská kuchyně není exotická jen pro nás, ale i pro samotné místní obyvatele. Míchají se zde vlivy té indické, asijské i evropské. Hlavní ingrediencí jsou samozřejmě čerstvé ryby. Vychutnáš si je hned na několik způsobů.

Seychely

Poklad ukrytý na každém ostrově

Jestli máš rád/a aktivní odpočinek, obuj si své trekingové boty a vydej se na vrchol Morne Blanc. Žádný strach, tento kopec je vysoký jen 667 metrů a výstup ti zabere jen asi hodinu. Jako odměnu si vychutnáš krásné výhledy na celý ostrov pod tebou a dokonce se zde dozvíš i něco víc o výrobě místního čaje v malé čajové továrně.

Pojí se ti ostrov s ukrytými poklady pirátů? Objev je! Je pravda, že pirátů zde bylo v minulosti jako máku, ale pokladů se zde nachází hned několik, a to hlavně těch přírodních. Na ostrově Praslin najdeš například vodopád uprostřed bujného lesa, o kterém se nedočteš v žádném cestovním průvodci. Nebo se vydej zpět v čase na ostrov La Digue, kde nenajdeš téměř žádná auta. Život je zde jaksi klidnější a ty nádherné pláže už ani nezmiňujeme… Paráda!

Ostrov Praslin je zase domovem velmi vzácného druhu palmy. Ořechy z těchto palem jsou největší na světě, váží neuvěřitelných 30 kilogramů a mohou dorůst v průměru až 51 cm.

Seychely

Seychely jako stvořené pro svatební cestu

Nikoho zřejmě nepřekvapí fakt, že Seychely jsou destinací číslo 1 pro novomanžele, kteří chtějí strávit své líbánky na speciálním místě. Ostrovy jsou vybaveny těmi nejluxusnějšími hotely, díky kterým zapomeneš na svět kolem. Na druhé straně, najdeš tady i několik jednodušších hotelů, které se hodí právě tehdy, pokud plánuješ pravou batůžkovou dovolenou.

Seychely

Kdy cestovat na Seychely?

Seychely jsou celoroční destinací. Tropické klima ostrovů je v každém ročním období kolem 28 až 30 °C. Od prosince do března je v důsledku monzunu na severozápadě období dešťů a je tam dusno, případně hrozí větrné dny. Pocitová teplota se tak snižuje. Od června do září je zase sezóna sušší a mírně chladnější. Obecně se říká, že nejlepší doba k návštěvě Seychel je duben, květen, říjen a listopad. Přesto míří na Seychely podle statistik nejvíce turistů v červenci.

Seychely

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru