Connect with us

Koronavirus

Maledivy bez testu a karantény: ke vstupu stačí vyplnit formulář!

Maledivy bez testu a karantény: ke vstupu stačí vyplnit formulář!

Ostrovní ráj s názvem Maledivy v pondělí 14. března 2022 zrušil téměř všechna vstupní opatření proti koronaviru. Stejně tak se ruší i test před odjezdem ze země, pokud trávíte dovolenou v lokálních apartmánech a ne v resortech.

Reklama

Maledivy se návštěvníkům z celého světa otevřely bez větších omezení 15. července 2020. Tamní autority se pak od 10. září 2020 rozhodly, že každý cestující se bude muset při vstupu do země prokázat negativním testem na COVID-19. To už ale neplatí a Maledivy budou i v roce 2022 jednou z TOP otevřených destinací, které můžeme navštívit.

Aktuální vstupní podmínky

 • Platný cestovní doklad – pas, jehož platnost musí být delší než 1 měsíc od plánovaného příletu do země
 • Platná zpáteční letenka
 • Turistům jsou udělována BEZPLATNÁ 30denní víza
 • Zdravotní prohlášení odeslané prostřednictvím portálu IMUGA během 48 hodin před odletem (pozor pouze na časový posun v destinaci, potvrzení – kód vám následně přijde automaticky obratem). Toto prohlášení je vyžadováno v papírové nebo elektronické podobně i při odbavení před odletem.
 • Povinnost absolvovat test před opuštěním země v případě pobytu v penzionu byla zrušena 5. března
 • Pro děti a mladistvé platí stejné podmínky jako pro dospělé

Při odjezdu z Malediv mají turisté možnost se otestovat na COVID-19 v případech, že výsledky takového testu jsou vyžadovány při návratu do jejich cílové destinace.

Maledivy

Akční letenky na Maledivy

Podmínky návratu zpět do České republiky

S platností od 15. února 2022 bylo přijato nové Ochranné opatření stanovující podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka. Samostatný článek o pravidlech návratu najdete zde.

Letoun přelétávající nad Maledivami

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Zdroj a více informací: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.6/5 - (9 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru