Connect with us
Maledivy

Asie

Objevuj ráj na zemi! Máme levné letenky na Maledivy, ubytování i tipy na aktivity

Objevuj ráj na zemi! Máme levné letenky na Maledivy, ubytování i tipy na aktivity

Maledivy uchvátí překrásnými plážemi s palmovými háji, pestrým podmořským světem a azurově modrým nebem. Skládají se z více než tisíce malých ostrovů ležících v Indickém oceánu přibližně 500 km od břehu Indie s tím, že asi 200 z nich je obydlených. Maledivy jsou synonymem ráje na zemi, ale ve skutečnosti jsou ještě mnohem krásnější. Objev ho díky našim peckovním letenkám a ubytování a zažij nezapomenutelnou dovolenou. Přinášíme ti navíc několik tipů na aktivity, s nimiž poznáš autentické prostředí ostrovů.

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy Pelipecek na letenky na Maledivy

 • Odkud? Na Maledivy se dostaneš z Prahy, Vídně či nedalekých německých letišť, a to s několika leteckými společnosti.
 • S kým? Nejkomfortnější spojení ve formě přímých letů nabízí dopravce Austrian Airlines. Mezi výhodné lety patří rovněž linky operované leteckými společnostmi Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways a Turkish Airlines s jedním přestupem. V ceně jsou ve všech případech velká zavazadla a velmi dobrý palubní servis.
 • Kdy? Maledivy těží ze své rovníkové geografické polohy a tropického klimatu zaručujícího teplo a slunečno po celý rok. Nejteplejším měsícem je duben, nejchladnějším prosinec. Teploty ovšem do značné míry závisí na monzunech. Hodnoty na teploměru dosahují po celý rok v průměru 27 °C. V nejteplejších měsících vystoupí na 31 až 33 °C. Moře na Maledivách má celoroční teplotu pohybující se kolem 27 °C.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční a odbavené zavazadlo.

Akční letenky na Maledivy

Ubytování na Maledivách: vyber si takové, které má v ceně i transfer na ostrov

Neboj se cen ubytování. Tak jako kdekoli jinde najdeš i tady drahé hotely a současně velmi výhodné nabídky. Všechny si je prohlédni a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu na Maledivy: stačí cestovní pas

 • Při cestování je potřebný platný cestovní pas, a to minimálně 6 měsíců po návratu.
 • U pobytů, které nepřesahují 30 dní, jsou víza poskytována turistům zdarma.
 • Při vstupu do země je třeba vyplnit registrační lístek s uvedením přesné adresy pobytu.
 • Všechna covid opatření jsou zrušena.

Počasí na Maledivách: celoročně příznivé

Maledivy mají monzunové tropické podnebí a počasí se zde dělí na dvě roční období. Severovýchodní monzun (období sucha) a jihozápadní monzun (období dešťů). S nejmenším počtem srážek se na ostrovech setkáš v měsících listopad – duben, kdy máš téměř jistotu azurové oblohy a je zde tzv. hlavní sezóna. Nicméně vydat se sem můžeš po celý rok. Teplota vzduchu se stále pohybuje kolem 30 °C a teplota vody dosahuje až 29 °C, takže si užiješ skvělé počasí i v červenci.

Maledivy

Co na Maledivách zažiješ a proč sem vyrazit

Dovolenou tady můžeš prolenošit nebo každý den prožít aktivně. Na výběr máš velké množství exkurzí, výletů a podmořských zážitků.

Relax na plážích

Pokud jedeš na dovolenou za účelem relaxu, tak budeš ze zdejších pláží nadšený. Pohled na nekončící bílé písky, tyrkysově modrou vodu s lagunami a korálovými útesy tě zanechá v úžasu. A co teprve vzít paddleboard nebo sednout na kajak a vydat se laguny prozkoumat blíže? Zážitek na celý život!

Maledivy - Kurumba

Šnorchlování a potápění

Ostrovy obklopují útesy, u nichž se zdržují hejna pestrobarevných ryb. Když budeš mít štěstí, tak potkáš i želvy nebo rejnoky, a to přímo u pláže. Snad všechny resorty nabízí nepřeberné množství výletů za šnorchlováním či potápěním, takže jestli tě to táhne dál do moře, určitě si z nabídky vybereš. V hlubinách Indického oceánu spatříš nejen stovky krásně barevných ryb, ale i různé druhy žraloků, velké tuňáky, plachetníky či kladivouna.

Maledivy

Masáže a regenerace těla

Hustá zelená vegetace, jemný písek opuštěných pláží a průzračná voda představují přírodní lázně sami o sobě. Léčebné procedury se ovšem na ostrovech dědí z generace na generaci a tak každý resort nabízí lázeňský odpočinek pomocí léčebných rostlin a olejů. Velmi často se používá maledivský kokosový olej, který je známý svými hydratačními složkami. Dopřát si můžeš různorodé  relaxační, omlazující a ozdravné procedury.

Masáže Maledivy

Zajímá tě každodenní život místních? Zamiř na některý z obydlených ostrovů, který je osídlen domorodci. Poznáš životní styl Maledivců, uvidíš malé rybářské osady a na památku si můžeš zakoupit třeba některý z ručně vyráběných předmětů, nejčastěji ze dřeva. Najdeš zde i běžnou občanskou vybavenost, jako jsou obchody a bistra. Vzhledem k muslimskému vyznání obyvatel zde platí zákaz pití alkoholu, nošení bikin a zahalena musí být také ramena a stehna.  Na obydlený ostrov se dostaneš v rámci výletů pořádaných hotelovým resortem.  

Maledivy domorodci

Rybaření

Pokud chceš mít autentický zážitek spojený s místními, tak se vydej s některým z rybářů na ranní, večerní nebo noční rybaření. Ceny začínají na 30 USD (v přepočtu přibližně 650 Kč). Cokoliv ulovíš si můžeš později ugrilovat třeba na pláži. Na moře se vyplouvá s profesionály a jen výjimečně se stane, že je lov neúspěšný.

Rybář Maledivy

Navštiv hlavní město – Male

Hlavní město Malediv, Male, je protipólem klidných ostrovních resortů. Je to živé, stotisícové město s obchody a rušnými rybími a potravinovými tržnicemi, kde uvidíš ten pravý maledivský život. Male je také dobrým místem k nákupům za ceny nesrovnatelně nižší než kdekoli na okolních ostrovech. Alkohol zde ale stejně jako jinde na Maledivách nekoupíš.

Male Maledivy

Kde se na Maledivách ubytovat

Na ostrovech najdeš velké množství kvalitních a luxusních resortů. Je samozřejmě možné vybrat si ubytování jen se snídaní, s polopenzí nebo kompletní All Inclusive balíček.

Ubytování je zpravidla rozdělené do tří kategorií.

 • Ubytování v menších, většinou dvoupatrových budovách.
 • Vilky respektive bungalovy, které jsou velmi oblíbené. Na výběr jsou zahradní nebo plážové. Samozřejmě čím blíže stojí bungalov u moře, tím vyšší je cena ubytování.
 • Vodní vily (water villa/water bungalow) je ubytování přímo nad vodou s vlastním přístupem do moře. Vodní vily se rozdělují na několik kategorií a každá z nich je jinak vybavena. Některé mají skluzavku přímo do vody, malý bazén či vířivku. Kvůli bezpečnosti má většina těchto ubytování věkovou hranici pro děti, které zde mohou být ubytovány. Například od 8 let apod.
All inclusive dovolená na Maledivách

Zajímavosti a informace o Maledivách

Velmi důležitou roli na ostrovech hraje náboženství. Místní milují tanec, společenské události a jsou hrdí zejména na své podmořské bohatství.

Měna

Měnou je maledivská rupie (MVR). Přibližný kurz je:

 • 1 CZK = 0,7 MVR
 • 1 EUR = 17,0 MVR

Pokud se rozhodneš bydlet v resortu, tak ti doporučujeme zvolit stravování formou All Inclusive nebo minimálně polopenze. Ceny jídla a vody jsou poměrně vysoké, tak se vyplatí mít zajištěné ubytování včetně stravy.

Oblékání na Maledivách

V hotelových resortech je možné se bez problému koupat i v dvoudílných plavkách. Při návštěvě domorodých ostrovů je ovšem třeba dodržovat tamní pravidla a mít zahalená ramena i kolena.

Doprava mezi ostrovy

 • Mezi jednotlivými ostrovy jezdí veřejné trajekty. Je to nejlevnější, ale zároveň nejpomalejší způsob přepravy. Všechny trajekty vyplouvají z hlavního města Malé.
 • Můžeš využít i soukromý způsob přepravy rychlolodí (speedboat), je však nezbytné rezervovat loď předem. O rezervaci se ovšem postará většinou hotel.
 • Nejrychlejší, ale současně nejdražší způsob přepravy je hodroplánem. Rezervaci letenky je většinou nutné zajistit několik dní předem a cena za let/osobu začíná cca na 100 USD.
Maledivy

2 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Poistenie Storno

Oba typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Maledivy? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru