Connect with us
Napa

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 10. díl – Sonoma a Napa

Pelipeckovní roadtrip po USA: 10. díl – Sonoma a Napa

Výlet do vinařských oblastí Sonoma a Napa Valley byl výborný nápad. Kde jinde dostanete omluvenku na to, že se opijete ještě před obědem, a to bez zlých pohledů ostatních?

Reklama

Sonoma Valley

Jako první jsme si udělali zastávku ve vinařství Jacuzzi a Cline Cellers, na které narazíte prakticky hned po vjezdu do Sonoma Valley (ze směru od San Francisca). Ve druhém zmíněném můžete za 10 dolarů vyzkoušet pět různých vín. Zkuste to ale dát „na Čecha“ a ochutnejte jich klidně i víc. Oni to totiž nepočítají, a pokud si jich nevyprosíte dvacet, tak si ničeho nevšimnou. V případě, že si budete chtít nějakou láhev odvézt sebou, těch 10 dolarů se vám odečte z účtu a vy jen doplatíte zbytek. Suma sumárum, koupit si nějakou tekutou dobrotu na večer se vyplatí, protože vás místo například 20 dolarů bude stát jen polovinu.

Abychom nebyli úplní ignoranti, vydali jsme se i na komentovanou prohlídku areálu. Samozřejmě se sklenkou v ruce. Milý postarší pán nám povyprávěl všechny zajímavosti o podniku i o celé této oblasti. Trvalo to něco málo přes půl hodiny.

Průvodce vinařstvím Jacuzzi.

Potom jsme se přesunuli na náměstíčko přímo do města Sonoma. Byl tam klid a vypadalo to tam docela pěkně. Ale nic, z čeho byste si sedli na zadek. Zachránil to fakt, že se prohlídka města změnila v dobrý gastronomický zážitek, když jsme si sedli do restaurace Burgers&Vine. Přesto, že nás název vybízel, burger se na našich talířích neobjevil. Víc nás oslovila kombinace pulled pork, což bylo 8 hodin pomalu vařeného vepřového a hovězího typu Kobe. Vyšlo to asi na 22 dolarů a hravě se z toho najedly dvě osoby. Upřímně doporučujeme!

Oběd v restauraci Burgers&Vines, Sonoma.

Napa Valley

I když jsme v Sonoma Valley dosáhli všeho, čeho jsme chtěli, uvědomili jsme si, že vynechat oblast Napa by byl hřích. No, spletli jsme se. Ve Visitor centru nám oznámili, že se většina vinařství uzavírá pro veřejnost už mezi čtvrtou a pátou hodinou odpoledne. A vzhledem k tomu, že jsme tam dorazili přesně v tu dobu, zbytek výletu jsme věnovali jen prohlídce města. Pokud můžeme doporučit ještě jednu věc na závěr, přijeďte tam už dopoledne, vydejte se po stezce Silverado a samotné město úplně vynechte.

Dům u vinice v Napa Valley.

Od známých jsme dostali malý tip pro ty, kteří nemají hluboko do kapsy. Pokud se chcete nechat trochu hýčkat, vyrazte do městečka Calistoga, které leží v samém srdci údolí Napa Valley. Je tam plno míst, kam si můžete zajít na luxusní bahenní lázeň nebo navštivte gejzír Old Faithful, který zhruba každou hodinu tryská do výšky až 30 metrů. V areálu gejzíru se nachází i kozí farma, krásné zahrady s výhledem a parádní místo pro pikniky. Vstupné je 15 dolarů. A pokud máte chuť na trochu historie, mezi Calistogou a Santa Rosou naleznete zkamenělý les, který vznikl po masivním výbuchu nedaleké sopky Mt. St. Helena.

Kalifornské vinařské oblasti určitě nevynechte, ať už si vyberete jakoukoliv. Je to příjemná změna od ruchu velkoměsta a vítaný relax pro všechny, kteří potřebují vypnout od cestovní horečky.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru