Connect with us
pyramidy v Egyptě

Novinky

NOVÁ LINKA: EgyptAir v červenci spustí přímou linku z Prahy do Káhiry

NOVÁ LINKA: EgyptAir v červenci spustí přímou linku z Prahy do Káhiry

Pokud si už dlouho přeješ spatřit pyramidy, tak rozhodně čti dále. Cestování do Egypta bude nyní ještě o něco dostupnější. Aerolinky EgyptAir spustí od 9. července 2024 pravidelnou linku na trase Praha-Káhira s frekvencí tři lety týdně, a to konkrétně každé úterý, čtvrtek a neděli. Letecká společnost EgyptAir bude tuto linku obsluhovat Boeingem 737-800. Letenky jsou už nyní dostupné přes Pelikána.

Reklama

Letadlo egyptské aerolinky odstartuje z Káhiry v 12:20, přistání na Letišti Václava Havla je naplánováno na 15:20. EgyptAir budou odlétat z Prahy 16:20 a přílet do Káhiry je naplánován na 20:55. Přímý let z Prahy do Káhiry potrvá 3 h 35 min, ten zpáteční 4 h.

Pohled na Káhiru

Letenky z Prahy do Káhiry:

  • Odkud? Přímým letem z Prahy
  • S kým? Letecká společnost EgyptAir
  • Kdy? Červenec až říjen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 7kg příruční zavazadlo, 46kg odbavené zavazadlo

Kahíra: Co vidět a zažít?

Kahíra tě nadchne svou specifickou atmosférou, křivolakými uličkami a jakmile v tomto velkoměstě, které se řadí k nejlidnatějším napříč celou Afrikou, strávíš nějaký ten čas, tak zjistíš, že Káhira ležící na řece Nil má opravdu co nabídnout. Určitě nesmíš minout Egyptské muzeum, najdeš tady více než 100 000 nejrůznějších exponátů z období starověkého Egypta.

Zajdi si sem i v případě, že nepatříš k milovníkům muzeí, protože tak jako tak budeš nadšený z toho, co budeš mít před očima. Tady opravdu krásu střídá nádhera a následně i údiv s otevřenou pusou 😊.  Skvělým zážitkem je také plavba lodí po Nilu, poznáš tak Káhiru z jiného úhlu.

Chceš nasát nefalšovanou africkou atmosféru? Tu ti nabídne bazar Chán al-Chalílí, který je údajně největším bazarem Afriky. Čtvrt plná nejrůznějších stánků, větších i menších obchůdků tě nadchne. Navíc tady pořídíš rodině nebo přátelům skvělé suvenýry.

A co dál? Zdolej všechny schody, co vedou na Káhirskou věž a užij si velkolepý výhled na okolní krajinu. Při troše štěstí zahlédneš i fenomenální pyramidy v Gíze. Jakmile budeš mít Káhiru projítou skrz naskrz, naplánuj si celodenní výlet směr Gíza.

Najdeš tady hned 3 pyramidy: Cheopsovu, Rachefovu a Menkaureovu a samozřejmě velkou Sfingu, která bedlivě střeží komplex pyramid. Tak trochu předem počítej s tím, že neodbytní prodejci se ti budou snažit vnutit úplně všechno, ale nenechej si tím zkazit náladu a v klidu si vše prohlédni. Tento zážitek bude rozhodně patřit k těm nezapomenutelným.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru