Connect with us
Malta

Dovolené

Malta s průvodcem: kompletní balíček s letenkou, hotelem a top programem od 15 490 Kč

Malta s průvodcem: kompletní balíček s letenkou, hotelem a top programem od 15 490 Kč

Chtěli jsme se vydat na objevnou cestu maltské historie, ale měli jsme chuť i na pohodovou procházku po pláži. Naše cestovatelské duše prahly po nových informacích o této zajímavé zemi, ale toužili jsme i po klidném nasávání místní atmosféry. Měli jsme představu o tom, jak to má být, a zároveň jsme si přáli, aby nám někdo řekl, jak to může být lepší. Tak jsme to udělali tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Vytvořili jsme ideální zájezd, který jednoduše milujeme. Budeš ho milovat také.

Reklama

Co obsahuje zájezd Malta s průvodcem?

V první řadě, samozřejmě, služby průvodce. A jak jsme to velmi ostentativně prozradili už i v názvu tohoto článku, v balíčku najdete vše, co byste k realizaci dovolené potřebovali:

 • zpáteční letenku s odletem z Bratislavy
 • všechny letištní a palivové poplatky,
 • vystavení letenky – potvrzení rezervace u leteckého dopravce a vystavení cestovního dokladu,
 • ubytování na 4 noci v 4* nebo 3*++ hotelu se snídaní
 • transfery v destinaci
 • degustace dle programu
 • slovensky hovořící průvodce

Malta

Kromě výhodné ceny tohoto zájezdu je součástí také vyvážený obsah. Vydatné aktivity s průvodcem jsou doplněny o volný program. Tyto „prázdné kolonky“ v bedekru lze využít na cokoliv podle vlastních preferencí. Můžete se projít po pláži, dát si místní specialitu nebo se potloukat uličkami křížem krážem. Jednak na to budete mít dost času, jednak je Malta fakt maličká a veřejná doprava kvalitní.

Program

V den příletu nebudete mít mnoho povinností. Z letiště na hotel budete cestovat privátním transferem, který vám zajistí Pelikán. Poté máte po zbytek dne prostor k odpočinku.

Malta

Druhý den se nasnídáte a průvodce vás provede promenádou města Sliema do přístavu, kde se přeplavíte do hlavního města Valletta. Tomu budeme věnovat většinu času. Během exkurze nevynecháme katedrálu sv. Jana a Horní zahrady Barrakka. Potěšíme i mlstné jazýčky, neboť ochutnáme místní tradiční specialitu Pastizzi. Máme pro vás připravený i 5D zážitek o historii Vallety a mnoho jiného.

Třetí den naše kroky povedou do Mdiny. Tichého města a Rabatu. Mdina je na seznamu UNESCO a pokud jsi fanouškem seriálu Hry o trůny, tak poznáš vstupní bránu do města, která v seriálu byla. Pokračovat budeme do Rabatu, který je obklopen obrannými zdmi a bastilami. Vždyť v překladu Rabat znamená pevnost. Po obědě se přesuneme na útesy Dingli – nejvyšší bod Malty. Přejezd kolem paláce prezidenta. A navzdory jiným, co tvrdí, že Malta nemá lesy, poznáme les vysazený maltskými rytíři, ve kterém chovali proslavené sokoly. Na závěr návštěva oblasti Blue Grotto s útesy a užasně modrým mořem. Za poplatek 8 € na místě, můžete absolvovat i plavbu.

Malta

Čtvrtý den zjistíte, proč je Malta azurový ostrov. Čeká vás exkurze na Gozo. Navštívíme zde záliv Ramla s jeho červenými plážemi, kde se skrývá jeskyně Calypso. Podle Homéra v ní nymfa Calypso 7 let věznila Odysea. Další zastávkou bude bazilika Ta’Pinu – bazilika požehnané panny. Bazilika je poutním místem a svého času ji navštívil i papež Jan Pavel II. Na oběd se vydáme do kouzelného místa, kde vyrábějí tradiční metodou sýry z Goza – uvitíte ukázku výroby a hlavně ochutnáte spoustu jejich výrobků jako místní pomazánky ze sušených rajčat či kaparů a mnoho jiného a také skvělé farmářské víno. Návštěvu ostrova zakončíme hlavním městem Goza, Viktorií (místní ho nazývají Rabat – historický název města), kde navštívíme místní citadelu. Večerní návrat na Maltu.

Malta

Pátý den se nasnídáte a užijete si volný čas podle svých představ. Transferem vás přepravíme k letišti a letedlem zpět do Bratislavy.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru