Connect with us
Zanzibar a Abú Dhabí

Letenky

Dvě pecky jednou cestou! Zanzibar z Vídně se stopem v Abú Dhabí od 10 490 Kč

Dvě pecky jednou cestou! Zanzibar z Vídně se stopem v Abú Dhabí od 10 490 Kč

Jestli patříš mezi ty, kterým je jedna destinace během dovolené málo, máme něco přesně pro tebe! Rezervuj letenku z Vídně s aerolinkami Etihad Airways a užij si kromě špičkového servisu na palubě libovolný počet dní na plážích exotického Zanzibaru a cestou zpět si udělej 1denní nebo 3denní zastávku v Abú Dhabí, městě plném třpytících se věží a minaretů. Zkrátka, dvě parádní destinace, dva kontinenty! Nezní to jako nabídka, která se jen tak neodmítá?

Reklama

Aby toho nebylo málo, v ceně je 23kg odbavené zavazadlo i vánoční termíny. Navíc, díky tomu, že Abú Dhabí leží jen asi hodinu a půl cesty autem od Dubaje, byla by škoda nenavštívit právě probíhající světovou výstavu Expo 2020 Dubai.

Akční letenky na Zanzibar se stopem v Abú Dhabí

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Etihad Airways
  • Kdy? Listopad – leden 2022
  • Termín? Příklad 21. – 28. listopad 2021 (letenka s 3denním stopem v Abú Dhabí)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadla, 23kg odbavené zavazadlo

Co nabízí Zanzibar?

Tento nádherný ostrov toho nabízí více než jen dokonalé pláže a tyrkysovou vodní hladinu. Inspiruj se našimi cestopisy a nasaj díky nim pravou atmosféru Zanzibaru.

Zanzibar

Kam v Abú Dhabí?

  • Jednou z TOP atrakcí je dechberoucí bělostná mešita Sheikh Zayed.
  • Určitě se vydej do centrální tržnice aneb Souk Central Market. Byť se v překladu jedná o trh, ve skutečnosti je to moderní komplex, který připomíná spíše obchodní centrum.
  • Empty Quarter neboli Rab-el-Hali je jednou z největších plynulých písešných pouští na světě. Určitě si udělej čas a vydej se sem na výlet.
Abú Dhabí

Zavítej během návštěvy Abú Dhabí i na Expo 2020 Dubai

Jak už jsme psali, v současné době se v Dubaji koná jedna z nejočekávanějších událostí tohoto roku, výstava Expo 2020 Dubai. Bude trvat až do března roku 2022, takže ji s těmito letenkami skvěle stíháš. Vše o akci najdeš v našich článcích:

Expo Dubai 2020

Podmínky vstupu do jednotlivých destinací a návrat zpět do ČR

Co se týče podmínek samotných aerolinek Etihad Airways, pamatuj, že před odletem kamkoliv od tebe budou vyžadovat negativní PCR test. Podmínky jednotlivých destinací najdeš rozepsané níže:

Vstup na Zanzibar

Tanzanie a tedy i Zanzibar od přijíždějících cestujících vyžaduje předložení negativního PCR testu (ne staršího 72 hodin) a vyplnění příjezdového formuláře (max. 24 hodin před příjezdem). Po příletu už absolvuješ pouze antigenní test, který je nutné si zaplatit (cca 10 USD).

Vstup do Abú Dhabí

Země vyžaduje PCR test, ne starší 48 hodin, a to ještě před odletem. Další PCR test je proveden po příletu na letišti zdarma. Rovněž si klade podmínku 10denní karantény, ovšem plně očkovaní cestující nebo ti, kteří přijíždějí ze zemí, jež SAE vnímá jako zelené, ji absolvovat nemusí. Pokud tedy budeš přilétat ze Zanzibaru, který momentálně není na zeleném seznamu, je třeba být očkován proti COVID-19. V před odletem je rovněž nutná registrace.

Návrat do Česka

Podmínky návratu zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. Cestující se řídí podmínkami země, v níž strávil v posledních 14 dnech více než 12 hodin. Pokud takových destinací bylo více, vztahují se na něj podmínky té, která je podle semaforu nejrizikovější.

Zanzibar a cestovní doklady

Zanzibar je tanzanské území, na které potřebuješ cestovní pas vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš cca 50 USD. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Zanzibar

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru