Connect with us
Pláž v Emirátech

Asie

10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah

10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah

Kam v Dubaji do peckovních rooftop barů s nádhernými výhledy, za úžasnými novinkami, které tě přesvědčí, že je opravdu jedinečným místem, či za top atrakcemi v Abú Dhabí, jsme si už řekli. Nyní nastal čas, abychom ti představili ty nejlepší pláže ve Spojených arabských emirátech, kde si můžeš během dovolené zaplavat, odpočinout nebo zažít adrenalin při vodních sportech.

Reklama

TOP pláže v Dubaji:

1. Kite Beach

Již podle názvu je asi zřejmé, mezi kým je tato dubajská pláž nejvíce oblíbená. Užívají si to zde zejména kitesurfaři, ale můžeš se sem vydat také na kajak či paddleboard, které si půjčíš přímo na místě. Rovněž se sem rádi vrací milovníci dobrého jídla. To totiž najdeš v mnoha stáncích.

kite-beach

2. JBR Open Beach

Největší pláž v Dubaji je mnohými považována za nejlepší. Táhne se napříč celou oblastí Jumeirah Beach Residence. Písek je zde bílý a měkoučký. Na každém rohu najdeš občerstvení a úseky, kde je povoleno se koupat.

JBR pláž v Dubaji

3. La Mer

Jedna z nejnovějších dubajských pláží La Mer nabízí kompletní zážitek s vodními sporty, plážovým nakupováním a gastronomií. Kromě krásné písečné pláže, kterou každé ráno čistí, se zde rovněž nachází open-air nákupní centrum. Jestli se chceš zchladit, můžeš navštívit vodní park nebo si prohlédnout film v nedalekém kině.

Pláž v Dubaji

4. Al Mamzar Beach

Al Mamzar je super volbou pro rodiny s dětmi. Veřejný park disponuje čtyřmi plážemi, místem pro piknik, hřištěm pro děti a dvěma velkými bazény. Vše je otevřeno pro veřejnost. Perleťový písek a průzračná voda lákají osvěžit se v horkém počasí.

Dubaj

5. Al Sufouh Beach

Tuto pláž nazývají také Secret Beach či Black Palace Beach. Domácí i turisté se sem vydávají, když se chtějí vyhnout davům lidí. Nejsou zde sice restaurace či stánky s občerstvením, odměnou je ovšem klid. Pláž se nachází mezi hotelem Burj Al Arab a Palm Jumeirah.

Dubaj
Zdroj: shutterstock/Kateryna Galkina

TOP pláže v Abú Dhabí:

6. Saadiyat Beach

Krásný bílý písek, eko-friendly sportovní aktivity jako windsurfing či sailing, hodiny jógy, to vše zažiješ na oblíbené pláži Saadiyat v Abú Dhabí. Místní orgány se zde věnují ochraně přírodního prostředí. Přístup na pláž vede přes dřevěnou promenádu ​​a v důsledku toho je oblast bohatá na volně žijící živočichy včetně kriticky ohrožených želv Hawksbill, které využívají pláž jako své hnízdiště. Místa líhnutí jsou chráněna přísnými environmentálními opatřeními a jsou hlídána vyškoleným personálem, který neustále monitoruje počet želv.

Abú Dhabí

7. Corniche Beach

Pláž Corniche v Abú Dhabí je klidné a půvabné místo s veškerým dostupným vybavením a sociálním zařízením. Je to také jedna z nejčistších pláží v této oblasti a v okolí je hned několik možností stravování.

Abú Dhabí

8. Yas Beach

Yas v Abú Dhabí je známá úžasnou promenádou podél pláže. Vyplatí se sem přijít i s dětmi, protože je zde pro ně připraveno množství aktivit. Kromě toho jsou tady peckovní restaurace, kde si můžeš vychutnat skvělé jídlo. Pláž Yas je plná lehátek, najdeš zde i samostatný bazén pro nejmenší. Pronajmout si zde můžeš kajaky i vodní skútry.

Abú Dhabí

TOP pláže v Ras Al Khaimah:

9. Jazirat Al Hamra Beach

Jednou z nejlepších pláží v oblasti Ras Al Khaimah je Jazirat Al Hamra, která je oblíbenou turistickou destinací i místem relaxu pro domácí. Pláž se nachází poblíž známého uměle vytvořeného městečka Al Hamra. Udělej si zde piknik s rodinou, zahraj si volejbal s kamarády nebo si společně užijte vodní sporty.

Ras Al Khaimah

10. Al Mairid Beach

Pláž Al Mairid patří k nejnavštěvovanějším plážím v Ras Al Khaimah. Je vhodná i pro rodiny s dětmi. Pro extra aktivity v blízkosti veřejné pláže Al Mairid zamiř do resortu Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa a do golfového klubu The Tower Links.

Ras Al Khaimah
Zdroj: shutterstock/Stanislav71

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru