Connect with us
Riyadh Season

Novinky

Riyadh Season 2022: Festival v Saúdské Arábii, který tě překvapí

Riyadh Season 2022: Festival v Saúdské Arábii, který tě překvapí

Riyadh Season je festival, který v hlavním městě Saúdské Arábie spojuje umění, divadlo, gastronomii a jiné aktivity. Festival patří k iniciativám země s cílem podpořit turismus se zaměřením na nenáboženskou sféru. Letos plánuje přilákat 100 000 zahraničních návštěvníků.

Reklama

Riyadh Season 2022 se koná od 21. října až do března 2023. Má proběhnout více než 100 různých událostí a koncertů se společnou tematikou. Většina z nich je zpřístupněna zdarma, na některé akce si návštěvníci potřebují koupit lístky. Turisté mohou Saúdskou Arábii navštívit jednoduše s online vízy.

Riyadh Season

Celý svět v Saúdské Arábii a novinky

Festival baví návštěvníky napříč 15 místy: Boulevard World, Boulevard Riyadh City, Winter Wonderland, Al Murabaa, Sky Riyadh, Via Riyadh, Riyadh Zoo, Little Riyadh, The Groves, Imagination Park, Al-Suwaidi Park, Souq Al Zel, Qaria Zaman, Fan Festival a Riyadh Front, píše wego. V Boulevard World Saúdská Arábie představí kultury zemí jako Amerika, Francie, Řecko, Indie, Čína, Španělsko, Japonsko, Maroko či Itálie.

Na největším umělém jezeře na světě ve městě Rijád se návštěvníci budou moci poprvé povozit na loďkách a dokonce i ponorkách. Další novinkou na festivalu Riyadh Season je Sky Riyadh. Nová zóna zahrnuje několik měst, včetně mrakodrapu, kde si návštěvníci mohou užít výhled na město.

Winter Wonderland

Winter Wonderland, největší zábavní park ve své třetí sezóně, spojuje kolotoče a dobrodružství v jedinečném zážitku pro všechny věkové kategorie. Více než 80 atrakcí včetně dobrodružných i dětských jízd a různých známých postav a hudebních vystoupení.

Největší hudební festival

Soundstorm, multižánrový hudební festival v Rijádu, se koná od 1. do 3. prosince 2022. Vystoupení budou probíhat na 7 pódiích s 200 lokálními i mezinárodními umělci. Patří mezi ně například Bruno Mars, Carl Cox, DJ Khaled, Cassy, ​​David Guetta a další. Lístky na festival Soundstorm si můžeš koupit online.

Riyadh Season
Zdroj: shutterstock/alsanqer abdullah H

Pro divadelní i fotbalové fanoušky

Na akci se představí také 25 divadelních her a vystoupí Cirque du Soleil. Milovníci fotbalu se mohou těšit na dva fotbalové zápasy. Fotbalová Riyadh Season v Mrsool parku připravila zónu pro fanoušky, do které se vejde 20 000 diváků na každý zápas a bude prezentovat ukázky zesnulého fotbalového velikána Diega Maradony a další výstavu fotbalového klubu Newcastle.

Akční letenky do Saúdské Arábie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru