Connect with us
Dubaj

Asie

Jak si užít Dubaj za 5 dní? Tady je kompletní průvodce a tipy redakce

Jak si užít Dubaj za 5 dní? Tady je kompletní průvodce a tipy redakce

Místo s futuristickým vyzařováním, které vytrvale láme rekordy, Dubaj. Nám se toto unikátní město podařilo navštívit začátkem hlavní sezóny a program jsme si pečlivě naplánovali tak, abychom stihli super atrakce, pláž, nákupy i relax. Nyní se s tebou podělíme o náš itinerář. Rozplánovali jsme to celé na 5 dní, což je dokonce i podle statistik průměrná doba návštěvy turistů z Evropy. Netvrdíme, že je to dost na objevení celé této extravagantní destinace, ale brada ti zaručeně padne už po první hodině – takže i 5 dní bohatě stačí na to, aby sis Dubaj zamiloval/a.

Reklama

1. den: Brzký přílet je třeba využít naplno

Nejkrásnější pláže v Dubaji

Několik leteckých společností tě do Dubaje dopraví tak, že přiletíš v ranních nebo dopoledních hodinách. To je skvělá zpráva pro ty, kteří mají rádi naplánovaný celý výlet dopředu. Z letiště se můžeš rychle dostat do svého hotelu taxíkem, případně můžeš k přesunu využít i lowcostové taxislužby jako Careem (něco jako Uber/Bolt), které mimo jiné nabízejí i donášku jídla či AG testů. Jinak dubajská hromadná doprava není vůbec drahá a metrem se dokážeš dostat v klidu i na nedaleké Palmové ostrovy.

Dubaj metro SAE

Spousta dobrých hotelů v Dubaji nabízí bezplatný transfer na pláž a ty nejlepší mají často svou vlastní. Případně nabízí přístup na pláž přes promenádu. Tuto příležitost je určitě třeba chytit za pačesy a hned první den si užít koupání.

  • Jumeirah Beach – o této pláži se mluví jako o jedné z nejkrásnějších na světě. Její atraktivitu dotváří luxusní hotely, které se rozprostírají po okolí na Jumeirah Road a také krásně jemný bílý písek. Má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s dětmi.
  • Pláž La Mer – vstup na tuto pláž je zdarma. Její příjemnou atmosféru dotváří množství restaurací a nově otevřený vodní svět Laguna Waterpark. Využít můžeš také spoustu sportovišť, běžeckou dráhu, skatepark a samozřejmě stylové kavárny a restaurace.
  • The Beach at JBR – oblíbená pláž pro rodiny s dětmi. Rozprostírá se poblíž promenády The Walk, vedle hotelů Hilton Jumeirah Beach a Sheraton Beach Resort. Najdeš tam vodní svět a nafukovací prolézačky přímo v moři.
  • Kite beach – pláž nacházející se poblíž Burj Al Arab je rozlehlá, široká a plná sportovních nadšenců. Také je velmi oblíbená mezi turisty, a to právě díky možnosti zapózovat si s ikonou Dubaje, tedy hotelem ve tvaru plachetnice.

Tato místa nabízí opravdu super relax, který po několikahodinovém letu oceníš. Načerpat energii můžeš i v nedalekých barech a restauracích, kterých je zde dostatek.

Dubaj itinerář SAE

Stará Dubaj a také staré dobré atrakce

Pokud ti někdo tvrdí, že Dubaj jsou pouze mrakodrapy a lyžování uvnitř obchodního centra, tak ho vezmi do oblasti Deira Dubai. Nejstarší část města je kombinací fascinující arabské architektury, štiplavého pepře, zlata i stoletých dřevěných lodí, které dodnes bez problémů přeplují do Indie. Kromě toho zde najdeš nejlepší tradiční tržiště a určitě vyzkoušej i vodní taxi přes kanál, kterému místní říkají „abra“. Stojí pár dirhamů.

Deira Dubaj SAE

Pokud si na dovolené s dětmi a přemýšlíš, kde se mohou vyřádit, doporučujeme ti hned několik speciálních míst. První z nich je zábavní park Dubai Garden Glow. Je opravdu jedinečný. Na výběr máš z Art parku, Dinoparku, Magic parku či dokonce Ice parku. Optické iluze, 3D umělecká díla či miliony blikajících světel jsou zárukou zábavy.

Dubaj garden glow SAE

Wild Wadi Water Park je opět něco pro celou rodinu a speciálně pro děti. Je to jeden z nejlepších venkovních vodních parků v západní Asii. Nachází se zde největší tobogán na světě a můžeš zde zažít přes 30 vzrušujících adrenalinových jízd, skluzavek a jiných atrakcí. Důležitá informace: pokud jsi s rodinkou ubytovaný v síti Jumeirah Hotels, vstup do tohoto parku máš zdarma.

Wild Wadi Water Park Dubaj

2. den: Legendární Burj Khalifa a Dubajská fontána

Vyprav se na velkolepou fontánovou show k Burj Khalifa. Než se podíváš na město z blízka, prohlédni si ho nejprve z výšky. Výlet do Dubaje by se nepočítal bez návštěvy nejvyšší budovy světa. Tato stavba alias zázrak designu a techniky je dominantou města. Její výška je 828 metrů a má 162 pater. Výhled shora je bezkonkurenční. Lístky však rozhodně doporučujeme rezervovat dopředu online.

Burj-Khalifa Dubaj

Vystup na plovoucí plošinu umístěnou na Dubajské fontáně, která tě k ní dostane na vzdálenost deset metrů. Projdi přes 272 metrů dlouhou promenádu a žasni nad inženýrskými výkony největší tančící fontány na světě. Vychutnej si jedinečný pohled na fontánovou show a získej skutečný pocit síly proudění vody směrem k obloze. Na promenádě Dubai Fountain Boardwalk budeš mít možnost projít se téměř po vodě a přiblížit se k pravděpodobně nejpůsobivější fontánové show světa.

Dancing,Fountain

3. den: Pouštní dobrodružství

Pokud jsi ještě nikdy nezažil/a dotek písku pouštního safari, tvůj výlet na Blízkém východě by byl velkými cestovateli vyhodnocen jako neplnohodnotný. Desert Safari je velkolepým zážitkem a má co nabídnout každému.

Poušť Dunaj

Den v poušti začíná tím, že tě vyzvedne luxusní vůz přímo u hotelu. Zaveze tě na místo činu do pouště, kde se ihned můžeš odevzdat hodinové vzrušující jízdě v dunách. Teprve poté přijde na řadu první přímý kontakt s pouští. Ponoř se do písku a zažij jeden z nejkrásnějších východů nebo západů slunce. Ani hlad tady nemá šanci. V beduínském táboře tě čeká hostina spojená s poznáváním tradiční arabské kultury včetně vodní dýmky nebo tetování hennou.

Dívka v poušti

Hledáš relaxační adrenalin? Prohlédni si velkolepou dubajskou poušť z horkovzdušného balónu. Do koše se vejde 24 osob. Poskytuje však dostatek pohodlí a komfortu. Většina z těchto výletů vzlétá ze silnice Al Ain v blízkosti místního národního parku.

Balony Dubajská poušť

Desert safari je ideální absolvovat v rámci celodenního výletu a užít si ho naplno se vším všudy. Zbytek dne můžeš strávit lenošením u hotelového bazénu.

4. den: Nákupy, umění a kochání se výhledy

Vítej opět v Dubaji, v ráji nákupních maniaků. Nákupy v Dubaji by měly být sepsány jako samostatná kapitola. Čas ve spleti obrovských obchodních center plyne jinou rychlostí. Dubaj je mezinárodně nejnavštěvovanější shopping metropole světa. Na výběr máš z několika obchodních center. Ty tě dostanou nejen svou velikostí, ale také luxusní architekturou. Určitě se zastav v Dubaj Mall, Mall of The Emirates, Dubaj Marina Mall a na tematické nákupy v Ibn Battuta Mall. Jen neutrať hned všechny peníze!

Dubaj nákupní centra

Co takhle se jen tak flákat po městě a nasávat atmosféru? Například procházkou po Dubai Marina, která ti svojí velkolepostí zaručeně vyrazí dech. Po cestě můžeš nakouknout do jednoho z 305 obchůdků nebo 69 restaurací. Mnoho prestižních cestovatelských magazínů doporučuje toto místo pro expaty, kteří v Dubaji plánují zůstat déle než jen 5 dní.

Přístav v Dubaji

Dynamický růst je patrný nejen na budovách, ale také na kulturním životě Dubaje. Dubaj má být na co hrdá. Pořádá se zde stále více zajímavých akcí a koncertů či filmových festivalů. Slyšel jsi například o filmovém festivalu Comic Con? Je nám jasné, že pokud budeš mít na Dubaj 48 hodin, asi tvou prioritou nebudou festivaly, ale pokud jsi fanouškem Cirque du Soleil, nevynech představení La Perle.

Dubaj akce

A pokud ti ještě zůstane chvilka, navštiv botanickou zahradu Miracle Garden, uvidíš, že v Dubaji jsou „jiné“ nejen budovy, lunaparky, muzea, kultura, ale ještě i rostliny.

Miracle garden

Nové atrakce v Dubaji

Ain Dubai je nejnovější atrakce na dlouhém seznamu dubajských světových rekordů. Nachází se na ostrově Bluewaters Island a sahá do výšky až 250 metrů. Je tak nejvyšší a největší atrakcí svého druhu po celém světě. Dubajské ruské kolo je dechberoucí konstrukcí. Každá jeho noha měří 126 metrů – vešlo by se do ní 15 londýnských červených autobusů. Hmotnost konstrukce se rovná čtyřem Airbusům A380. Návštěvníci si při koupi lístku mohou zvolit z 3 možností: vyhlídkovou kabinu, společenskou kabinu a soukromou kabinu. Pro úplné vyšperkování zážitku jsou k dispozici samostatná VIP místa, ve kterých probíhají večeře, extravagantní párty či speciální rodinné oslavy.

Dubajské kolo

Dubaj opět sáhla po novém rekordu – nejhlubším bazénu na světě. Jeho hloubka je 60 metrů a je součástí nové atrakce Deep Dive Dubai. Překonala i poslední rekord, který drželo Polsko, se svým 45 metrů hlubokým bazénem. Nový megalománský bazén v Dubaji je naplněn 14 miliony litry vody. Pro srovnání je to asi 6 olympijských bazénů. V Guinnessově knize rekordů dostal titul nejhlubšího bazénu pro potápění. Zatím je otevřen pouze pro pozvané, později letos by se však měl otevřít pro širokou veřejnost. Jedním z prvních návštěvníků byl dubajský princ.

The View ve 52. patře ikonické Palm Tower o výšce 240 metrů nabízí panoramatický 360stupňový výhled na Palm Jumeirah, Arabský záliv a další ikonické dubajské body z venkovní terasy a prémiového salonku. V budově se nachází také výstava – The View Exhibition, která je poctou vizi a kreativitě Palm Jumeirah. Užij si interaktivní tunely v akváriu a prozkoumej historii této světoznámé památky.

Palm Dubaj

Sklouzneš se dolů z 53. patra výškové budovy ukryté v celoskleněné kapsli? Co takhle se projít po římse umístěné téměř 220 metrů nad zemí bez oken nebo jiných ochranných bariér před tebou? Pro milovníky výšek a nádherných architektonických staveb vzniklo v Dubaji nové unikátní místo. Hotel Address Sky View v centru Dubaje otevřel 28. listopadu 2021 skleněnou pasáž a zve tam všechny milovníky pozorování a adrenalinu. Třídílná atrakce se skládá z hvězdárny, skleněné skluzavky a zážitkové procházky.

Zážitky v Dubaji

5. den: Stylové rozloučení s Dubají

Poslední den zůstaň klidně na pláži, tam kde jsme výlet v Dubaji i začali. Ale pokud chceš celou dovolenou posunout na jiný level, pojď si prohlédnout Burj Khalifa, Palm Jumeirah nebo Burj Al Arab a vlastně celou Dubaj z jiné perspektivy. A to přímo z oblohy! Výlet helikoptérou ti umožní navštívit různé kultovní destinace trochu jinak.

Helikoptéra Dubaj

Pokud si chceš rovnou skočit a máš chuť na lekci létání, zkus tandemový seskok z letadla s výhledem na Dubaj nebo na Palmový ostrov. Výběr je jen na tobě. Tak nějak si představují romantiku adrenalinoví nadšenci. Na tento zážitek rozhodně nezapomeneš do konce života. Pokud na něj máš odvahu a žaludek, jdi do toho!

Dubaj seskok padákem

Případně se s Dubají můžeš rozloučit na nejdelším zipline na světě. Mezi mrakodrapy budeš plachtit rychlostí 80 km ve výšce až 170 metrů. Už kupuješ lístek, že? Jízdu si můžeš vychutnat sám, ale i ve dvou. Nachází se v přístavu Marina. P.S.: Jízdu si zde vyzkoušel i korunní princ Sheikh Hamdan bin Mohammed.

Zipline Dubaj

Zažij Dubaj s Pelikánem

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk20 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M20 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT24 hodinami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh1 dnem dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo1 dnem dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky1 dnem dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru