Connect with us
Dubaj

Asie

TOP dovolená v Dubaji? Máme všechno! Letenky, ubytování i tipy na výlety

TOP dovolená v Dubaji? Máme všechno! Letenky, ubytování i tipy na výlety

Dubaj. Už jen při vyslovení názvu tohoto města se nám vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy, přepychové hotely a tropické teploty. Je prakticky nemožné se tady nudit. Je místem s futuristickým vyzařováním, které vytrvale láme rekordy. Vydej se na nádhernou pláž Jumeirah nebo si zalyžuj na zasněženém svahu v obchodním centru, zatímco venku panují tropické teploty. Udělej si výlet na místní trhy se zlatem nebo se vydej nakupovat do nákupního centra Dubai Mall. Poznej Dubaj z ptačí perspektivy a vyvez se na nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa s úžasným výhledem na Perský záliv. Pokud tě zajímá ta více tradiční stránka Dubaje, rozhodně nevynech plavbu lodí v zátoce Dubai Creek. My ti nabízíme ta nejlepší spojení, ubytování a tipy na výlety, díky nimž máš možnost poznat a objevovat perlu Blízkého východu.

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy Pelipecek na letenky do Dubaje

 • Odkud? Do Dubaje se dostaneš z Prahy, Ostravy, Vídně či Budapešti s několika leteckými společnostmi.
 • S kým? Nejvýhodnějším spojením je let mezi Vídní/Budapeští a Dubají operovaný leteckou společností Wizz Air, která povoluje příruční zavazadlo do 10 kg. Výhodnou alternativou je rovněž let z Vídně/Budapešti do Abú Dhabí, odkud jezdí téměř každou hodinu rychlobus do Dubaje. Do Dubaje můžeš letět i přímo z Prahy se Smartwings, v ceně je příruční zavazadlo do 8 kg. Větší komfort, jehož součástí je i odbavené zavazadlo, nabízí prémiové aerolinky Emirates. Dobrou alternativou je pak třeba nabídka Turkish Airlines.
 • Kdy? Pro Dubaj je typické velmi teplé podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Léto trvá přibližně od dubna do listopadu a přináší teploty nad 30 ºC, od června do začátku září zde bývá i více než 40 ºC. S narůstající teplotou se zvyšuje rovněž vlhkost vzduchu. Srážek je minimum. Proto do této destinace doporučujeme letět právě mezi listopadem a březnem – to je TOP sezóna s příjemnými teplotami (průměrně 25 °C).
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční a podpalubní zavazadla (v závislosti na letecké společnosti).

Akční letenky do Dubaje

Ubytování v Dubaji

Přestože je Dubaj synonymem luxusu, najdeš tady opravdu širokou škálu ubytování. Nachází se zde levnější možnosti i ty nejluxusnější hotely na světě. Samozřejmě velmi záleží také na tom, v jakém období sem cestuješ.

Prohlédni si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu do Dubaje?

 • Do Dubaje opět cestujeme stejně jednoduše jako před pandemií, takže bez jakýchkoli vstupních covid opatření.
 • Pas platný minimálně 6 měsíců po návratu.
 • Češi mají bezvízový vstup pro krátkodobé pobyty, které nepřesáhnou délku 90 dní.

Co vidět a zažít v Dubaji?

Nejkrásnější pláže v Dubaji

Několik leteckých společností tě do Dubaje dopraví tak, že přiletíš v ranních nebo dopoledních hodinách. To je skvělá zpráva pro ty, kteří mají rádi naplánovaný celý výlet dopředu. Z letiště se můžeš rychle dostat do svého hotelu taxíkem, případně můžeš k přesunu využít i lowcostové taxi služby jako Careem (něco jako Uber/Bolt), které mimo jiné nabízejí i donášku jídla. Jinak dubajská hromadná doprava není vůbec drahá a metrem se dokážeš dostat v klidu i na nedaleké Palmové ostrovy.

Dubaj metro SAE

Spousta dobrých hotelů v Dubaji nabízí bezplatný transfer na pláž a ty nejlepší mají často svou vlastní. Případně nabízí přístup na pláž přes promenádu. Tuto příležitost je určitě třeba chytit za pačesy a hned první den si užít koupání.

 • Jumeirah Beach – o této pláži se mluví jako o jedné z nejkrásnějších na světě. Její atraktivitu dotváří luxusní hotely, které se rozprostírají po okolí na Jumeirah Road a také krásně jemný bílý písek. Má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s dětmi.
 • Pláž La Mer – vstup na tuto pláž je zdarma. Její příjemnou atmosféru dotváří množství restaurací a nově otevřený vodní svět Laguna Waterpark. Využít můžeš také spoustu sportovišť, běžeckou dráhu, skatepark a samozřejmě stylové kavárny a restaurace.
 • The Beach at JBR – oblíbená pláž pro rodiny s dětmi. Rozprostírá se poblíž promenády The Walk, vedle hotelů Hilton Jumeirah Beach a Sheraton Beach Resort. Najdeš tam vodní svět a nafukovací prolézačky přímo v moři.
 • Kite beach – pláž nacházející se poblíž Burj Al Arab je rozlehlá, široká a plná sportovních nadšenců. Také je velmi oblíbená mezi turisty, a to právě díky možnosti zapózovat si s ikonou Dubaje, tedy hotelem ve tvaru plachetnice.

Tato místa nabízí opravdu super relax, který po několikahodinovém letu oceníš. Načerpat energii můžeš i v nedalekých barech a restauracích, kterých je zde dostatek.

Dubaj itinerář SAE

Objevuj tradiční Dubaj

Pokud ti někdo tvrdí, že Dubaj jsou pouze mrakodrapy a lyžování uvnitř obchodního centra, tak ho vezmi do oblasti Deira Dubai. Nejstarší část města je kombinací fascinující arabské architektury, štiplavého pepře, zlata i stoletých dřevěných lodí, které dodnes bez problémů přeplují do Indie. Kromě toho zde najdeš nejlepší tradiční tržiště a určitě vyzkoušej i vodní taxi přes kanál, kterému místní říkají abra. Stojí pár dirhamů.

Deira Dubaj SAE

Zabav se

Pokud jsi na dovolené s dětmi a přemýšlíš, kde se mohou vyřádit, doporučujeme ti hned několik speciálních míst. Prvním z nich je zábavní park Dubai Garden Glow. Je opravdu jedinečný. Na výběr máš z Art parku, Dinoparku, Magic parku či dokonce Ice parku. Optické iluze, 3D umělecká díla či miliony blikajících světel jsou zárukou zábavy.

Dubaj garden glow SAE

Wild Wadi Water Park je opět něco pro celou rodinu a speciálně pro děti. Je to jeden z nejlepších venkovních vodních parků v západní Asii. Nachází se zde největší tobogán na světě a můžeš zde zažít přes 30 vzrušujících adrenalinových jízd, skluzavek a jiných atrakcí. Důležitá informace: pokud jsi s rodinkou ubytovaný v síti Jumeirah Hotels, vstup do tohoto parku máš zdarma.

Wild Wadi Water Park Dubaj

Legendární Burj Khalifa a Dubajská fontána

Vyprav se na velkolepou fontánovou show k Burj Khalifa. Než se podíváš na město z blízka, prohlédni si ho nejprve z výšky. Výlet do Dubaje by se nepočítal bez návštěvy nejvyšší budovy světa. Tato stavba alias zázrak designu a techniky je dominantou města. Její výška je 828 metrů a má 162 pater. Výhled shora je bezkonkurenční. Lístky však rozhodně doporučujeme rezervovat dopředu online.

Burj-Khalifa Dubaj

Vystup na plovoucí plošinu umístěnou na Dubajské fontáně, která tě k ní dostane na vzdálenost deset metrů. Projdi přes 272 metrů dlouhou promenádu a žasni nad inženýrskými výkony největší tančící fontány na světě. Vychutnej si jedinečný pohled na fontánovou show a získej skutečný pocit síly proudění vody směrem k obloze. Na promenádě Dubai Fountain Boardwalk budeš mít možnost se projít téměř po vodě a přiblížit se k pravděpodobně nejpůsobivější fontánové show světa.

Dancing,Fountain

Pouštní dobrodružství

Jestli jsi ještě nikdy nezažil dotek písku pouštního safari, tvůj výlet na Blízkém východě by byl velkými cestovateli vyhodnocen jako neplnohodnotný. Desert Safari je velkolepým zážitkem a má co nabídnout opravdu každému.

Poušť Dunaj

Den v poušti začíná tím, že tě vyzvedne luxusní vůz přímo u hotelu. Zaveze tě na místo činu do pouště, kde se ihned můžeš odevzdat hodinové vzrušující jízdě v dunách. Teprve poté přijde na řadu první přímý kontakt s pouští. Ponoř se do písku a zažij jeden z nejkrásnějších východů nebo západů slunce. Ani hlad tady nemá šanci. V beduínském táboře tě čeká hostina spojená s poznáváním tradiční arabské kultury včetně vodní dýmky nebo tetování hennou.

Dívka v poušti

Hledáš relaxační adrenalin? Prohlédni si velkolepou dubajskou poušť z horkovzdušného balónu. Do koše se vejde 24 osob. Poskytuje však dostatek pohodlí a komfortu. Většina z těchto výletů začíná na silnici Al Ain v blízkosti místního národního parku.

Balony Dubajská poušť

Desert safari je ideální absolvovat v rámci celodenního výletu a užít si ho naplno se vším všudy. Zbytek dne můžeš strávit lenošením u hotelového bazénu.

Nákupy, umění a kochání se výhledy

Vítej opět v Dubaji, v ráji nákupních maniaků. Nákupy v Dubaji by měly být sepsány jako samostatná kapitola. Čas ve spleti obrovských obchodních center plyne jinou rychlostí. Dubaj je mezinárodně nejnavštěvovanější shopping metropole světa. Na výběr máš z několika obchodních center. Ty tě dostanou nejen svou velikostí, ale také luxusní architekturou. Určitě se zastav v Dubaj Mall, Mall of The Emirates, Dubaj Marina Mall a na tematické nákupy v Ibn Battuta Mall. Jen neutrať hned všechny peníze!

Dubaj nákupní centra

Co takhle se jen tak flákat po městě a nasávat atmosféru? Například procházkou po Dubai Marina, která ti svojí velkolepostí zaručeně vyrazí dech. Po cestě můžeš nakouknout do jednoho z 305 obchůdků nebo 69 restaurací. Mnoho prestižních cestovatelských magazínů doporučuje toto místo pro expaty, kteří v Dubaji plánují zůstat déle než jen 5 dní.

Přístav v Dubaji

Dynamický růst je patrný nejen na budovách, ale také na kulturním životě Dubaje. Dubaj má být na co hrdá. Pořádá se zde stále více zajímavých akcí a koncertů či filmových festivalů. Slyšel jsi například o filmovém festivalu Comic Con? Je nám jasné, že pokud budeš mít na Dubaj 48 hodin, asi tvou prioritou nebudou festivaly, ale pokud jsi fanouškem Cirque du Soleil, nevynech představení La Perle.

Dubaj akce

A pokud ti ještě zůstane chvilka, navštiv botanickou zahradu Miracle Garden, uvidíš, že v Dubaji jsou jedinečné nejen budovy, lunaparky, muzea, kultura, ale ještě i rostliny.

Miracle garden

Nové atrakce v Dubaji

Ain Dubai je jednou z těch novějších atrakcí na dlouhém seznamu dubajských světových rekordů. Nachází se na ostrově Bluewaters Island a sahá do výšky až 250 metrů. Je tak nejvyšší a největší atrakcí svého druhu po celém světě. Dubajské ruské kolo je dechberoucí konstrukcí. Každá jeho noha měří 126 metrů – vešlo by se do ní 15 londýnských červených autobusů. Hmotnost konstrukce se rovná čtyřem Airbusům A380. Návštěvníci si při koupi lístku mohou zvolit z 3 možností: vyhlídkovou kabinu, společenskou kabinu a soukromou kabinu. Pro úplné vyšperkování zážitku jsou k dispozici samostatná VIP místa, ve kterých probíhají večeře, extravagantní párty či speciální rodinné oslavy.

Dubajské kolo

Dubaj opět sáhla po novém rekordu – nejhlubším bazénu na světě. Jeho hloubka je 60 metrů a je součástí nové atrakce Deep Dive Dubai. Překonala i poslední rekord, který drželo Polsko, se svým 45 metrů hlubokým bazénem. Megalomanský bazén v Dubaji je naplněn 14 miliony litry vody. Pro srovnání je to asi 6 olympijských bazénů. V Guinnessově knize rekordů dostal titul nejhlubšího bazénu pro potápění. Jedním z prvních návštěvníků byl dubajský princ.

The View ve 52. patře ikonické Palm Tower o výšce 240 metrů nabízí panoramatický 360stupňový výhled na Palm Jumeirah, Arabský záliv a další ikonické dubajské body z venkovní terasy a prémiového salonku. V budově se nachází také výstava – The View Exhibition, která je poctou vizi a kreativitě Palm Jumeirah. Užij si interaktivní tunely v akváriu a prozkoumej historii této světoznámé památky.

Palm Dubaj

Sklouzneš se dolů z 53. patra výškové budovy ukryté v celoskleněné kapsli? Co takhle se projít po římse umístěné téměř 220 metrů nad zemí bez oken nebo jiných ochranných bariér před tebou? Pro milovníky výšek a nádherných architektonických staveb vzniklo v Dubaji nové unikátní místo. Hotel Address Sky View v centru Dubaje otevřel 28. listopadu 2021 skleněnou pasáž a zve tam všechny milovníky pozorování a adrenalinu. Třídílná atrakce se skládá z hvězdárny, skleněné skluzavky a zážitkové procházky.

Zážitky v Dubaji

Stylové rozloučení s Dubají

Poslední den zůstaň klidně na pláži, tam kde jsme výlet v Dubaji i začali. Ale pokud chceš celou dovolenou posunout na jiný level, pojď si prohlédnout Burj Khalifa, Palm Jumeirah nebo Burj Al Arab a vlastně celou Dubaj z jiné perspektivy. A to přímo z oblohy! Výlet helikoptérou ti umožní navštívit různé kultovní destinace trochu jinak.

Helikoptéra Dubaj

Pokud si chceš rovnou skočit a máš chuť na lekci létání, zkus tandemový seskok z letadla s výhledem na Dubaj nebo na Palmový ostrov. Výběr je jen na tobě. Tak nějak si představují romantiku adrenalinoví nadšenci. Na tento zážitek rozhodně nezapomeneš do konce života. Pokud na něj máš odvahu a žaludek, jdi do toho!

Dubaj seskok padákem

Případně se s Dubají můžeš rozloučit na nejdelší zipline na světě. Mezi mrakodrapy budeš plachtit rychlostí 80 km ve výšce až 170 metrů. Už kupuješ lístek, že? Jízdu si můžeš vychutnat sám, ale i ve dvou. Nachází se v přístavu Marina.

Zipline Dubaj

Počasí v Dubaji

Pro Dubaj je typické podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Léto trvá přibližně od dubna do listopadu a přináší teploty nad 30 ºC. Od června do začátku září je známé teplotami nad 40 ºC. S narůstající teplotou se zvyšuje rovněž vlhkost vzduchu. Srážek je zde však velmi málo.

Doprava v Dubaji

Taxíky

Taxíky jsou oblíbeným přepravním prostředkem v Dubaji. Ceny jsou zde přijatelné, avšak odvíjejí se i od toho, na jakou společnost narazíš. Řidiči rádi smlouvají, takže se můžeš domluvit na výhodné ceně. Můžeš si vybrat klasické taxíky, které jsou striktně kontrolovány státem a mají zapnutý taxametr. Poznáš je podle různobarevných střech. Ženám doporučujeme využívat taxíky s růžovou střechou, které jsou bezpečnější. V Dubaji najdeš rovněž UBER a Careem, kteří fungují na stejné bázi a jsou levnější než běžné taxi služby. Kromě toho jsou také pohodlnější z hlediska platby předem.

Auto

V Dubaji najdeš všechny mezinárodní autopůjčovny. Jsou na každém kroku. Ceny jsou různé. K půjčení auta ti postačí český a mezinárodní řidičský průkaz, cestovní pas a kreditní nebo platební karta. Řízení v Dubaji není nijak složité, ulice jsou široké a orientace poměrně jednoduchá. Všechny značky jsou v arabštině i angličtině. Naprostá většina turistických atrakcí má k dispozici obrovské parkoviště zdarma. Pokud plánuješ cestu dopředu, doporučujeme ti udělat si online rezervaci auta předem, ušetříš tak nemalé peníze. Pokud se však rozhodneš půjčit si auto na místě, raději se vyhni půjčovnám u letišť, která jsou nejdražší.

Hromadná doprava

Dubaj má opravdu vynikající síť MHD, díky které se snadno a jednoduše dostaneš do všech turisticky atraktivních míst. Jezdí zde metro, tramvaje a autobusy společnosti RTA. Výhodou je, že jízdenka je platná na všechny druhy MHD. Najdeš ji v podobě karty Nol, která je dostupná ve více variantách:

 • Červená karta – jednorázová karta, kterou můžeš využít až na 90 dní a 10 jízd. Vystavení karty stojí 2 AED.
 • Stříbrná karta – kreditová karta, na kterou si nabíjíš kredit. V ceně 25 AED je již započteno jízdné ve výši 19 AED.
 • Zlatá karta – stojí také 25 AED a je v ní již započteno jízdné ve výši 19 AED. Tato karta tě opravňuje jezdit ve třídě Gold Class.
 • Modrá karta – pro trvale žijící v Dubaji.

Všechny typy jízdenek si můžeš zakoupit v kterékoli stanici metra nebo na hlavních autobusových zastávkách v cestovních automatech.

2 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Obě pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Dubaj? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru