Connect with us
Austrian Airlines

Amerika

Austrian Airlines obnovily po téměř třech letech přímou linku Vídeň – Los Angeles

Austrian Airlines obnovily po téměř třech letech přímou linku Vídeň – Los Angeles

Austrian Airlines po téměř tříleté pauze znovu spustily nonstop letecké spojení mezi Vídní a Los Angeles. Svůj první let dopravce uskutečnil již v květnu a v červenci zvýší jeho frekvenci na šest letů týdně. Linka bude zatím v provozu jen do října letošního roku, jde tedy zatím zejména o sezónní spojení.

Reklama

Austrian Airlines a jejich hvězdný návrat do Los Angeles

Rakouské aerolinky Austrian Airlines 20. května 2022 obnovily provoz mezi Vídní (VIE) a Los Angeles (LAX) s pěti lety týdně. Inaugurační let (OS 081) odlétal z vídeňského mezinárodního letiště v 10:06 a na mezinárodní letiště Los Angeles přiletěl ve 13:04.

Letecká společnost aktuálně nabízí pět letů týdně, přičemž se létá v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu.

Austrian Airlines

Letový řád je následující:

  • (OS 081) Vídeň (odlet 9:55 ráno) – Los Angeles (přílet ve 13:25 místního času)
  • (OS 082) Los Angeles (odlet 15:15) – Vídeň (přílet v 11:50 místního času)

„S Chicagem, Washingtonem a dvěma letišti v New Yorku máme již nyní velmi dobré zastoupení na východě USA. Jsme velmi rádi, že s naší linkou do Los Angeles opět nabízíme nonstop lety na západní pobřeží,“ okomentoval spuštění linky Michael Trestl, obchodní ředitel Austrian Airlines.

Austrian Airlines

Rakouský přepravce letěl do Los Angeles naposledy v létě 2019 a v tom roce přepravil více než 110 000 cestujících. Upozorňujeme, že přímá linka do Los Angeles bude zatím sezónní a skončí 15. října 2022.

Letecká společnost na linku nasadí svoji flotilu letadel Boeing 777-200ER. Rakouské 777-200ER nabízí 306 sedadel ve třech třídách: 38 v byznys třídě, 24 v prémiové ekonomické třídě a 244 v ekonomické třídě.

Austrian Airlines na této lince přidají začátkem července další frekvenci a rozšíří tak svoji nabídku na šest letů týdně. Dodatečný let bude k dispozici ve středu a zatím do konce září.

Austrian Airlines

Austrian Airlines má toto léto nabídnout až 34 letů týdně do USA, čímž se aerolinky dostanou na 96,75 % úrovně z roku 2019.

Kromě svých linek do Los Angeles provozuje Austrian Airlines i denní přímé lety do Chicaga O’Hare (ORD), Washingtonu Dulles (IAD), New Yorku (JFK) a Newarku (EWR).

Co se týče odletů z Prahy, cestou tě vždy čeká jen jeden přestup ve Vídni. Odtud už pak letíš bez přestupu.

Akční letenky do USA s Austrian Airlines

Inspiruj se našimi cestopisy

Los Angeles

Na co je třeba pamatovat před cestou do USA?

Před vstupem do USA je třeba požádat o povolení ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Jedná se o automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. Prostřednictvím ESTA můžeš požádat a následně získat povolení online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posílení bezpečnosti. Cestující jsou povinni získat elektronické povolení před cestou do Spojených států. Zjisti, jak získat povolení ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Los Angeles

Proč cestovat do USA s Austrian Airlines?

Češi, zejména ti z Moravy, mají díky Austrian Airlines skvělou alternativu, jak se rychle a komfortně dostat do Ameriky. Prohlédni si nabídku přímých letů z Vídně do USA.

Pandemie koronaviru mimo jiné způsobila také to, že mnohé aerolinky ze svých ekonomických či byznys tříd vyřadily tradiční palubní servis. V ceně letenky v ekonomické třídě Austrian Airlines do Los Angeles je ale kromě online check-in i palubní servis a 2 příruční zavazadla (společně do 10 kg). Už v ekonomické třídě je v případě rakouských aerolinek o výborné služby na palubě postaráno – ať už se bavíme o jídle, nebo o multimediální zábavě během letu.

Austrian Airlines

Ergonomická sedadla s unikátní relaxační funkcí zajišťují větší pohodlí na dálkových letech. Těsně před odletem si můžeš online rezervovat místo v letadle, které upřednostňuješ. Během letu si můžeš vybrat ze dvou menu DO & CO. Po vzlétnutí tě posádka v ekonomické třídě přivítá chutným občerstvením v závislosti na době odletu. Pokud letadlo přistává ráno, posilní tě snídaně nebo snack. Zpět je i rozmanitá nabídka nápojů během celého letu.

Austrian Airlines mají v nabídce rozsáhlý multimediální zábavní systém, který na dlouhých letech zajistí rozmanitost. Kromě až 400 hodin filmů a televize mohou dospělí, děti a mladí lidé trávit volný čas i při hudbě a elektronických časopisech.

Austrian Airlines
Austrian Airlines

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru