Connect with us
Berlín

Novinky

Berlín a Paříž brzy spojí vlak. Bude to první přímé spojení mezi těmito metropolemi

Berlín a Paříž brzy spojí vlak. Bude to první přímé spojení mezi těmito metropolemi

Cestování vysokorychlostními vlaky v Evropě se rozšiřuje o přímé spojení mezi Paříží a Berlínem. Spojení chtějí spustit v roce 2023 a cesta má trvat jen 7 hodin.

Reklama

Francouzské železnice SNCF i německé Deutsche Bahn nabízí spojení mezi Paříží a Frankfurtem, Stuttgartem či Mannheimem, přímé spojení s Berlínem však chybělo. Podle mluvčího SNFC Alaina Krakovitche jsou velmi oblíbená také spojení mezi Paříží a Milánem a Paříží a Barcelonou, píše Lonely Planet.

Nová trasa má začít fungovat v prosinci 2023. Vlaky by měly jezdit denně.

Nejde o jediné přímé evropské spojení mezi metropolemi, které přibylo. Vlakový dopravce Eurostar spojil síly s francouzsko-belgickým Thalys a přidaly přímé pojení mezi Londýnem a německými městy. Švédský operátor SJ se chystá spojit Stockholm s Londýnem, Hamburkem i Kodaní.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru