Connect with us
Chicago

Amerika

COŽĚ?! Chicago, NYC, Cancún i Dominikána z Vídně nebo Prahy od 7 290 Kč!

COŽĚ?! Chicago, NYC, Cancún i Dominikána z Vídně nebo Prahy od 7 290 Kč!

Přátelé, když Amerika láká super letenkami, málokdy jí odoláme! Ale když láká MEGA LEVNÝMI letenkami, to by byl hřích odmítnout! Pozor, akce může trvat jen několik hodin, takže pokud se za velkou louži chystáš, není na co čekat. Ve výprodeji letenek s TAP Air Portugal najdeš kromě USA i mexický Cancún, Dominikánskou republiku nebo kanadské Toronto.

Reklama

Akční Amerika s TAP Air Portugal

New York – letenky od 7 290 Kč a tipy na aktivity

New York je studnicí nevyčerpatelných míst, které je třeba zažít a vidět! Objev nejstarší stanici metra v New Yorku, projdi se po High Line – dvoukilometrovém parku postaveném na někdejší železniční trati, navštiv botanickou zahradu v Brooklynu – vlastně, zažij New York jako domácí!

New York

Chicago – letenky od 7 290 Kč a tipy redakce

Víte, kolik různých přívlastků má toto třetí nejlidnatější město Ameriky? Město Al Caponeho, město č. 2 po New Yorku, hlavní město americké architektury, hlavní město jazzu a blues nebo i větrné město. Je toho hodně! Podle našich zkušeností je to gastronomické nebe s top hudebními akcemi a úžasnou architekturou.

Chicago

Washington – letenky za 7 290 Kč a tipy na aktivity

V hlavním městě Spojených států amerických najdeš množství veřejných institucí a administrativních center, z nichž nejslavnější je jistě Bílý dům. Nečekej žádné mrakodrapy. Žádná budova ve městě totiž nesmí být vyšší než slavný Monument. Washington si žije poklidnou atmosférou. Najdeš tu nespočet zajímavých muzeí a míst, jako například Lincoln Memorial Reflecting Pool.

Washington

San Francisco – letenky za 8 490 Kč a tipy na aktivity

San Francisco, jedna z pých Kalifornie, se oficiálně jmenuje City and County of San Francisco, čili město a okres San Francisco. Neoficiálně ho někteří nazývají pobřežním městem, asi ti nemusíme vysvětlovat, proč to tak je. Říká se, že je jedním z nejkrásnějších měst v USA, ale v různých kontextech: je to krása kosmopolitní, krása bohémská, krása pohádková i krása překvapivá. Mezi ikonické atrakce patří jednoznačně Golden Gate Bridge, ostrov Alcatraz nebo městské tramvaje.

Golden Gate Bridge

Miami – letenky za 10 490 Kč a tipy na aktivity

Samozřejmě, když Miami, tak pláže, barevné letní drinky, noční život a ano, dobře si to pamatuješ, některé scény z Pobřežní hlídky se rovněž odehrávaly na tomto místě. Je však méně známé to, že tento slavný písek sem doputoval z Baham a jiných karibských ostrovů. Jelikož je pravidelně erodovaný vlnami oceánu, naposledy dokoupil stát Florida náhradu za 11 500 000 dolarů. Takže získat opálené sexy tělo na Miami Beach je opravdu luxusním zážitkem, který bys měl/a absolvovat alespoň jednou v životě.

Miami

Cancún – letenky od 9 890 Kč a tipy na aktivity

Láká tě Cancún? Leť z Vídně už za 9 890 Kč. Mexiko je jednou z exotických zemí, kam můžeme cestovat bez nutnosti testu či karantény. Tento středoamerický ráj se začal postupně otevírat již v loňském roce a nyní láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska, která jsou otevřena v plné kráse. V destinacích Cancún či Playa Del Carmen čeká na turisty velké množství nádherných resortů a hotelů, které se postarají o dokonalý zážitek z dovolené.

Cancún

Dominikánská republika – letenky od 11 390 Kč a tipy na aktivity

Tři sta kilometrů nádherných pláží a okouzlující Punta Cana. Palmy, azurově modré moře, výlet na slavný ostrov Saona a dominikánská pohostinnost vytvářejí ideální místo pro skvělý relax. V prodeji se objevily letenky z Prahy nebo Vídně od parádních 10 490 Kč. A co je ještě super, Dominikánská republika přijímá turisty z celého světa bez nutnosti testu či karantény, ke vstupu stačí registrace.

Dominikánská republika

Toronto – letenky za 10 990 Kč a tipy na aktivity

Nejpestřejší velkoměsto Kanady je v porovnání se stereotypem amerických velkoměst svěží změnou. Toronto si se svojí etnickou rozmanitostí a uměleckou orientací získá i toho nejnáročnějšího cestovatele.

Značný evropský vliv se mísí s nejrůznějšími kulturami planety a dotváří tak atmosféru velkoměsta. Toronto nabízí nezapomenutelný obraz multikulturalismu, který je jedinečný snad na celém kontinentu. V ulicích se prochází celý svět a ve vzduchu je slyšet směsice těch nejrůznějších jazyků.

Toronto

Vízové ​​povinnosti do USA

ESTA – Electronic System for Travel Authorization je automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. Prostřednictvím ESTA můžeš požádat a následně získat povolení online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posílení bezpečnosti. Cestující jsou povinni získat elektronické povolení před cestou do Spojených států. Zjisti, jak získat povolení ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru