Connect with us
Aljaška

Koronavirus

Aljaška začne turistům nabízet bezplatné očkování proti COVID-19 už toto léto

Aljaška začne turistům nabízet bezplatné očkování proti COVID-19 už toto léto

Stát Aljaška začne toto léto nabízet turistům na letištích v zemi bezplatné očkování proti COVID-19. Oznámil to aljašský guvernér Mike Dunleavy na sociálních sítích.

Reklama

Všichni cestující, kteří přiletí na letiště Anchorage, Fairbanks, Juneau nebo Ketchikan, mohou být od 1. června bezplatně očkováni. Stát Aljaška svým obyvatelům nabízí bezplatné očkování od začátku března. Aljaška se nyní připojí k 21 americkým státům, které nerezidentům nabízejí přístup k očkování proti COVID-19.

Turismus na Aljašce generuje každý rok miliardy a představuje jedno z deseti pracovních míst. Aljašku obvykle ročně navštíví více než dva miliony lidí.

Vstupní podmínky – Aljaška

I když cestování z Evropské unie do USA není aktuálně povoleno, existují způsoby, jak se tam dostat. Evropan se totiž nesmí zdržovat na území Schengenu minimálně 2 týdny. Pokud tedy stráví například 2 týdny v Turecku, Emirátech či jiné zemi, jejíž občané nemají zákaz vstupu do USA, může toto pravidlo obejít a koupí letenky si zajistit vstup do USA. Před cestou je třeba získat ještě ESTA autorizaci a následně na Aljašce získá cestující bezplatné očkování certifikovanou vakcínou.

Cestovatelé, kteří chtějí navštívit Aljašku, se musí řídit veřejným zdravotním řádem. Ten mimo jiné nařizuje, že musí předložit negativní test na COVID-19.

Od 6. června platí i další pravidla, která mají zajistit bezpečnost na Aljašce pro všechny. Turisté musí vyplnit například i cestovní prohlášení. To musí předložit při check-inu, na testovacích místech na letištích, lodních terminálech a na kanadských hraničních přechodech.

Prezidentka a CEO Aljašské turistické asociace Sarah Leonard uvádí, že „turisté mají několik možností, pokud jde o testování na COVID-19.“ Mohou jej podstoupit 72 hodin před odjezdem na Aljašku nebo 5 dní před příjezdem a další test podstoupí už na Aljašce. V druhém případě však musí minimalizovat styky v zemi, dokud nejsou známy výsledky z testování. „Možností je i podstoupit úvodní test při příjezdu do země a počkat v karanténě, dokud nejsou výsledky. Země však dává cestovatelům na výběr všechny tyto možnosti,“ doplnila Sarah.

Turisté, kteří musí jít do karantény, mohou zůstat v jakémkoliv ubytování, které jim umožňuje oddělit se od ostatních. Prezidentka turistické organizace doporučuje zkontrolovat si i nařízení jednotlivých míst, v nichž se lidé během své cesty budou nacházet.

Mohlo by tě zajímat:

Zdroj: Lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru