Connect with us

Letenky

Zanzibar na celý rok z Vídně od 12 999 Kč

Zanzibar na celý rok z Vídně od 12 999 Kč

Zanzibar omílaný Indickým oceánem, asi 40km od tanzanského pobřeží, vás prostě dostane. A ačkoliv se svou rozlohou neřadí mezi největší souostroví na světě, jistě patří mezi nejkrásnější. Nádherné bílé, písečné pláže, tyrkysová, průzračná voda, bohatý přímořský život a nádherná příroda. Co si jen přát víc? Možná snad letenky za příjemné ceny.

Reklama

A my jich pár objevili. Letíš z Vídně, se dvěma přestupy (v Curychu a Nairobi / Amsterdamu a Nairobi – to záleží na letence, a v případě Qatar Airways s jedním přestupem v Dohe) a 23kg odbaveným zavazadlem, zahrnutým v ceně (u Qatar Airways odbavené zavazado do 30kg).

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Swiss, Precisionair, Kenya Airways, Qatar Airways
  • Kdy? Březen – prosinec (v souhrnu všech letenek)
  • Termín? Příklad 6. – 17. května (letenka za 12 999 Kč)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo (u Qatar Airways 30kg odbavené zavazadlo a příruční zavazadla do 7kg + 2kg)

Zanzibar a cestovní doklady

Na Zanzibar potřebuješ cestovní pas a vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš 50$. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Zanzibar – co vidět a zažít?

  • Navštiv Stone town. Jedná se o město, kde se narodil Fredie Mercury a je zde i jeho dům, kde jistý čas žil. Čeká tu na tebe ale i katedrála, pevnost, mešity, muzea a historické budovy, nebo třeba místní tržiště Drajami.
  • Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“, nejen proto nezapomeň navštívit některou z místních farem, kde se koření pěstuje. Ochutnat tu můžeš i různé druhy exotického ovoce.
  • Zavítej do maličkého pralesa Jozani forest, kde se to hemží přátelskými opicemi Guarézami černými. Nikde jinde na světě je nepotkáš. Na Zanzibaru žijí i želvy sloní.
  • Můžeš si také zaplavat s delfíny na Doplphin tour, kam vyrazíš z vesničky Kizimkazi.

Zanzibar a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Airbnb nabízí ubytování zdarma doktorům a záchranářům bojujícím s COVID-19 https://t.co/kq6BfNJ9re #novinky13 hodinami dozadu
Namísto skvělé práce a hypotéky si vybrali cestování. MatoVeve have gone mad! https://t.co/j0Uk1AkhDD16 hodinami dozadu
Za sedmero jezery: Okouzlující Národní park Rila v Bulharsku https://t.co/5xvT1ZtwEd18 hodinami dozadu
Stýská se Vám po cestování? Připomeňte si své zážitky a uspořádejte je https://t.co/AU1TbLX8Ss #novinky18 hodinami dozadu
Den v Tokiu sólo: Takhle si jej užiješ nejvíc! https://t.co/kdGb1pAhku19 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Qatar Airways na let lekářské osvědčení nevyžadují https://t.co/FnCg5TzE9z #novinky19 hodinami dozadu
Emirates od 6. dubna obnoví některé lety. Zatím jen jedním směrem https://t.co/ZJmrXZvKWf4 dny dozadu
Airbnb nabízí ubytování zdarma doktorům a záchranářům bojujícím s COVID-19 https://t.co/kq6BfO0KPO #novinky4 dny dozadu
Vyjádření CEO Pelikána Tatiany Ondrejkové k aktuální situaci (Covid-19) https://t.co/td5hT7a5aK #novinky4 dny dozadu
Zážitek na celý život: 10 nejkrásnějších treků na světě https://t.co/n6z9tp1DoK4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru