Connect with us

Letenky

Zanzibar na celý rok z Vídně od 12 999 Kč

Zanzibar na celý rok z Vídně od 12 999 Kč

Zanzibar omílaný Indickým oceánem, asi 40km od tanzanského pobřeží, vás prostě dostane. A ačkoliv se svou rozlohou neřadí mezi největší souostroví na světě, jistě patří mezi nejkrásnější. Nádherné bílé, písečné pláže, tyrkysová, průzračná voda, bohatý přímořský život a nádherná příroda. Co si jen přát víc? Možná snad letenky za příjemné ceny.

Reklama

A my jich pár objevili. Letíš z Vídně, se dvěma přestupy (v Curychu a Nairobi / Amsterdamu a Nairobi – to záleží na letence, a v případě Qatar Airways s jedním přestupem v Dohe) a 23kg odbaveným zavazadlem, zahrnutým v ceně (u Qatar Airways odbavené zavazado do 30kg).

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Swiss, Precisionair, Kenya Airways, Qatar Airways
 • Kdy? Březen – prosinec (v souhrnu všech letenek)
 • Termín? Příklad 6. – 17. května (letenka za 12 999 Kč)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo (u Qatar Airways 30kg odbavené zavazadlo a příruční zavazadla do 7kg + 2kg)

Zanzibar a cestovní doklady

Na Zanzibar potřebuješ cestovní pas a vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš 50$. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Zanzibar – co vidět a zažít?

 • Navštiv Stone town. Jedná se o město, kde se narodil Fredie Mercury a je zde i jeho dům, kde jistý čas žil. Čeká tu na tebe ale i katedrála, pevnost, mešity, muzea a historické budovy, nebo třeba místní tržiště Drajami.
 • Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“, nejen proto nezapomeň navštívit některou z místních farem, kde se koření pěstuje. Ochutnat tu můžeš i různé druhy exotického ovoce.
 • Zavítej do maličkého pralesa Jozani forest, kde se to hemží přátelskými opicemi Guarézami černými. Nikde jinde na světě je nepotkáš. Na Zanzibaru žijí i želvy sloní.
 • Můžeš si také zaplavat s delfíny na Doplphin tour, kam vyrazíš z vesničky Kizimkazi.

Zanzibar a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
 • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru