Connect with us
Valencie

Evropa

Valencie je prvním městem na světě, které monitoruje turistickou uhlíkovou stopu

Valencie je prvním městem na světě, které monitoruje turistickou uhlíkovou stopu

Třetí největší město ve Španělsku, Valencie, monitoruje uhlíkové emise, které souvisejí s místním turismem. Tato snaha je součástí nové udržitelné strategie, první svého druhu na světě.

Reklama

Valencie měla v úmyslu stát se zeleným městem už roky a udržitelnost se stala základním pilířem strategie cestovního ruchu. Turistická organizace Visit Valencia uspořádala studii na změření zdrojů uhlíkových emisí souvisejícími s turistickými aktivitami. Posvítili si na vodní hospodářství, odpad, dopravu do města a jeho okolí a ubytování.

Výzkum ukázal, že cestovní ruch byl v roce 2019 zodpovědný za 1,3 milionu tun oxidu uhličitého a 81 procent turistických emisí pocházelo z dopravy do města. Doprava v rámci města přidala méně než 1 procento. Studie rovněž upozornila na to, že skleníkové plyny produkované prostřednictvím turistických aktivit se rovnaly třetině uhlíkové stopy vyprodukované konzumací jídla obyvatel Valencie.

Město se zavázalo k vytvoření modelu udržitelného cestovního ruchu, který bude přístupný domácím i návštěvníkům Valencie a zároveň vytvoří ekonomický zisk, píše Lonely Planet. Valencia se chce stát uhlíkově neutrální destinací do roku 2025 a vedoucím městem s nulovým dopadem na životní prostředí. Do plánu spadají snahy o přejítí na plně elektrickou veřejnou dopravu a výsadbu rostlin ve veřejných prostorech, které by absorbovaly oxid uhličitý. Projekt se zaměří rovněž na konzumaci lokálních produktů a služeb či snížení využívání neobnovitelných zdrojů energie.

Akční letenky do Valencie

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru