Connect with us
Finsko

Koronavirus

Finsko se otevírá zahraničním turistům. Pro pobyt do 72 hodin stačí negativní test

Finsko se otevírá zahraničním turistům. Pro pobyt do 72 hodin stačí negativní test

Nový model založený na negativních PCR testech umožní obnovit turismus ve Finsku. Země bude hodnoti cestující podle toho, odkud přijíždějí.

Reklama

Měřítko 25 případů na 100 000 obyvatel rozdělí turisty na málo a vysoce rizikové. Od cestovatelů z rizikových zemí bude vyžadovat negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin. Pokud následně opustí Finsko nejpozději do 3 dnů, nemusí jít do karantény ani podstoupit další test.

Nová pravidla budou platit od 23. listopadu.

Finský institut zdraví a blahobytu bude klasifikaci zemí a regionů upravovat na týdenní bázi.

Návrat zpět do ČR

Vzhledem k tomu, že Finsko je podle cestovatelského semaforu aktuálně zařazeno mezi oranžové země, návrat zpět do České republiky je bez omezení.

Zdroj: valtioneuvosto.fi

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru