Connect with us
Zanzibar

Afrika

Zanzibar z Vídně s parádními Turkish Airlines už od 13 990 Kč

Zanzibar z Vídně s parádními Turkish Airlines už od 13 990 Kč

Zanzibar omývaný Indickým oceánem a ležící asi 40 km od tanzanijského pobřeží tě prostě dostane. Ačkoliv se se svou rozlohou neřadí mezi největší souostroví na světě, jednoznačně patří mezi nejkrásnější. Nádherné pláže s bělostným pískem, průzračná voda s tyrkysovými odlesky, bohatý přímořský život a nádherná příroda. Co si jen přát víc? Možná snad letenky za skvělé ceny!

Reklama

A my jich pár objevili. V obou případech letíš z Vídně s parádním servisem Turkish Airlines a jedním přestupem v Istanbulu. V ceně letenky je zahrnuto i 46kg odbavené zavazadlo, které jistě oceníš.

No a protože ve dvou se to vždycky lépe táhne, při rezervaci minimálně 2 osob pořídíš jednu letenku za 13 990 Kč. Cena pro jednoho ale není o moc vyšší, dostaneš se na částku 14 390 Kč.

Vybírat můžeš z termínů od prosince až do června 2021, ale určitě neotálej. Místa budou k dispozici jen do vyprodání.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Prosinec – červen 2021
 • Termín? Příklad 18. – 27. ledna 2021 (letenka za 13 990 Kč za osobu)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 46kg odbavené zavazadlo

Akční letenky na Zanzibar s Turkish Airlines

Podmínky vstupu na Zanzibar a návrat zpět

Na absolvování zájezdu na Zanzibare potřebuješ cestovní pas a vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš 50 dolarů. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Co se týká pandemie koronaviru, tak Zanzibar je jednou z exotických destinací, kam se dostaneš bez testu a karantény. Pro vstup platí stejná pravidla jako pro celou Tanzanii, během cesty letadlem akorát vyplníš registrační formulář. A ani na cestu do Vídně nepotřebuješ test, tranzit na vídeňské letiště má totiž výjimku – je nutné vyplnit pouze formulář o tranzitu a mít u sebe letenku.

Při návratu zpět do ČR je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní od příjezdu absolvovat test.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Zanzibar – co vidět a zažít?

 • Navštiv Stone town. Jedná se o město, kde se narodil Fredie Mercury a je zde i jeho dům, kde jistý čas žil. Čeká tu na tebe ale i katedrála, pevnost, mešity, muzea a historické budovy, nebo třeba místní tržiště Drajami.
 • Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“, nejen proto nezapomeň navštívit některou z místních farem, kde se koření pěstuje. Ochutnat tu můžeš i různé druhy exotického ovoce.
 • Zavítej do maličkého pralesa Jozani forest, kde se to hemží přátelskými opicemi Guarézami černými. Nikde jinde na světě je nepotkáš. Na Zanzibaru žijí i želvy sloní.
 • Můžeš si také zaplavat s delfíny na Doplphin tour, kam vyrazíš z vesničky Kizimkazi.

Tipy od nás

Zanzibar a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Nebo sáhni rovnou po dovolené, kde máš ubytování už zařízené.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru