Connect with us
Brazílie má bové podmínky vstupu

Koronavirus

Brazílie zpřísnila podmínky vstupu: vyžaduje očkování a negativní test

Brazílie zpřísnila podmínky vstupu: vyžaduje očkování a negativní test

Brazílie oznámila nařízení týkající se vstupu pro mezinárodní cestující. Nově musí návštěvníci předložit důkaz o očkování proti koronaviru a rovněž negativní výsledek testu provedený do 72 hodin od nástupu na palubu. Před vstupem je také třeba vyplnit prohlášení o zdravotním stavu cestovatele. Novinka vstoupila v platnost 20. prosince 2021.

Reklama

Výjimku při předkládání potvrzení o očkování mají pouze ti cestující, kteří se očkovat nemohou.

Bez testu a očkování vás do letadla nepustí

Negativní test nesmí být starší 72 hodin před nástupem do letadla. Test je kontrolován již při nástupu na přepravu leteckou společností a bez jeho předložení tak cestující nebudou vpuštěni na palubu, případně jim na hranici nebude umožněn vstup do země. Děti mladší 12 let v doprovodu rodičů, kteří mají negativní test, nemusí absolvovat test. Pokud však děti mezi 2 a 12 lety letí bez doprovodu, test předložit musí. Výsledek testu musí být v angličtině, případně v portugalštině nebo španělštině.

Cizinci dále předkládají potvrzení o ukončeném očkování vakcínou schválenou ze strany ANVISA, WHO nebo země původu cestujícího. Očkování se považuje za ukončené, pokud uplynula doba nejméně 14 dnů od aplikace druhé dávky vakcíny (případně první dávky, pokud jde o jednodávkovou vakcínu).

Zároveň musí každý cestující předložit vyplněný formulář, tzv. Prohlášení o zdravotním stavu cestujícího, jehož obsahem je přijetí hygienických opatření, která bude muset cestující dodržovat během svého pobytu na území Brazílie. Formulář je k dispozici k vyplnění online na stránkách Národní agentury pro zdravotní dohled (ANVISA). Cestující na svůj registrovaný e-mail následně obdrží potvrzení o tom, že jej vyplnil.

Ježíšova socha v Rio de Janeiro

Akční letenky do Brazílie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru