Connect with us
Praha

Koronavirus

Zpřísnění pravidel návratu do ČR se bude týkat pouze cizinců

Zpřísnění pravidel návratu do ČR se bude týkat pouze cizinců

AKTUÁLNĚ: Podle nejnovějších informací, které zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR, bude nové opatření upravující pravidla vstupu do ČR nakonec platit pouze pro cizince. Češi se i nadále budou řídit podmínkami, které stanovuje cestovatelský semafor. Znění ochranného opatření bude upraveno.

Reklama

Ministerstvo zdravotnictví České republiky přijalo 23. prosince 2021 nové ochranné opatření, které upravuje podmínky cestování do Česka. Změna pravidel je reakcí na vývoj epidemiologické situace a s tím související šíření nové varianty koronaviru omikron. Pro cizince začne nové opatření platit 27. prosince 2021.

Ve srovnání se stávajícími podmínkami, které stanovuje cestovatelský semafor, bude u většiny cestovatelů (včetně očkovaných a osob, které prodělaly COVID-19) nutné předložit negativní test na COVID-19, a to bez ohledu na zemi, z níž přijíždí. Na jednotlivé kategorie osob se vztahují níže uvedené podmínky.

Cestovatelé s 3. posilující dávkou očkování

 • Před příjezdem do Česka předložíte pouze vyplněný příjezdový formulář, z předložení negativního testu před příjezdem máte výjimku.
 • Výjimka z předkládání negativního testu před příjezdem do ČR platí rovněž pro děti do 12 let a očkované osoby do 18 let.

Cestovatelé, kteří překonali COVID-19, a očkovaní

 • Před příjezdem do ČR musíte předložit vyplněný příjezdový formulář.
 • Současně musíte ještě před cestou absolvovat test na COVID-19, abyste byli schopni se při vstupu do Česka prokázat negativním výsledkem tohoto testu.

Ostatní cestovatelé

 • Před vstupem do Česka vyplníte příjezdový formulář a rovněž musíte být schopni se prokázat negativním výsledkem testu na koronavius.
 • Následně v ČR absolvujete další test, a to mezi 5. a 7. dnem od příjezdu.

Zdroj: mzv.cz, ochranné opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru