Connect with us

Asie

Velikonoce v zahraničí! Tipy, kde oslavit svátky

Velikonoce v zahraničí! Tipy, kde oslavit svátky

Velikonoce jsou další příležitostí, kdy se podívat do světa! Kde zažít pěkné svátky i netradiční oslavy? A že jsi to letos nestihl? Přinášíme ti 5 zajímavých tipů, kam se podívat o Velikonocích v příštím roce!

Reklama

Bizarní oslavy na Filipínách

Filipínci jsou velmi silně věřící lidé, a proto jsou jejich ostrovy dalším ideálním místem, kam se na Velikonoce za oslavami vydat. Na různých ostrovech uvidíš celou řadu zajímavých svátků a procesí. Největším a také nejbizarnějším lákadlem je každoroční věrohodná rekonstrukce Ježíšova umučení. Někteří fanatičtí věřící se nechávají na Velký pátek skutečně ukřižovat. Jiní se zase bičují do krve a věří, že se tak očistí od vlastních hříchů a zároveň připomenou sobě i světu Ježíšovo velké utrpení. Za pozornost stojí zejména detailně zpracované kostýmy všech účastníků oslav. Na tuto pozoruhodnou podívanou narazíš v centrálním Luzonu.

Velikonoce na FIlipinách
Bouřlivé oslavy Velikonoc na Filipínách

Místní lidé jsou velmi milí a často nás zvali domů drink nebo na jídlo. Pivo a rum jsou na ostrovech obzvláště levné. Na Filipínách se navíc můžeš těšit na jedny z nejhezčích pláží na světě! Pokud plánuješ na příští Velikonoce delší cestu, tak tě Filipíny jistě nezklamou!

Na Filipínách najdeš nádherné pláže
Na Filipínách najdeš nádherné pláže

Sevilla a semana santa

Plánuješ-li kratší velikonoční výlet po Evropě, vydej se do Španělska, kde jsou Velikonoce každoročně nejdůležitější křesťanskou oslavou roku. „Semana santa“, jak se svatému týdnu říká, se oslavuje v kontinentálním Španělsku i na španělských ostrovech. Pěkné velikonoční oslavy plné průvodů jsme zažili např. na ostrově Tenerife.

Velikonoční vejce na Tenerife - Los huevos del Teide
Velikonoční vejce na Tenerife – Los huevos del Teide

Největší pozornost se však zpravidla soustředí do gotické katedrály Pany Marie v Seville. Z tohoto monumentálního chrámů vynáší každý rok Španělé obří dřevěné sochy, které zobrazují nejrůznější události ze života Krista. Průvod tvoří též stovky věřících zahalených ve fialových kápích. Místo má večer až tajemnou atmosféru a pro nás byla návštěva Sevilla právě v tyto dny jedním z největších zážitků ve Španělsku! Město na Velikonoce zkrátka žije! Počasí je v této části Andalusie zpravidla slunečné po celý rok, a proto se můžeš vydat i na pláž.

Krásná Sevilla v Andalusii
Krásná Sevilla v Andalusii

Centrum dění je ve Vatikánu

Dalším skvělým místem, kam o Velikonocích cestovat, je samotné sídlo římskokatolické církve – Vatikán. Velikonoce na Náměstí svatého Petra ti vezmou dech! Za papežovým požehnáním sem totiž proudí mnoho poutníků z celého světa. Sám papež se pravidelně účastní známého průvodu kolem Kolosea.

Slavné koloseum v Římě
Slavné koloseum v Římě

Z balkónu Baziliky svatého Petra poté promlouvá k tisícovým davům. Mohutné oslavy probíhají po celém Římě a ve všech kostelech. Počasí na Velikonoce už bývá příjemně teplé, ne však neúnosně horké jako v létě. Kromě Kolosea, Pantheonu, Andělského hradu, archeologického naleziště Forum Romanum a dalších památek tě čeká též tradičně skvělá italská gastronomie a pohostinnost. Řím je proto ideální destinací pro prodloužený víkend! Samozřejmě nejen na Velikonoce!

Podívej se na článek Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie

Velikonoce ve Vatikánu
Velikonoce ve Vatikánu

Mexiko je rájem oslav

Na jaře už sice začíná být teplo, ale koupání je stále ještě v nedohlednu. Můžeš tomu jít trochu naproti a koupit si letenky do slunného Mexika. Tato země tradičně slaví všechny křesťanské svátky s velkou důležitostí. Velmi se nám líbilo např. kulturní město Merida, kde během celého roku probíhá spousta oslav. Kromě krásných mší tu uvidíš i velké průvody a hereckou rekonstrukci Ježíšových posledních chvil.

Ženy v převlecích, v ulicích Mexika.
Día de los muertos je nejdůležitějším svátkem Mexika

Na poloostrově Yucatán na tebe navíc čeká mnoho dalších atrakcí. Vykoupeš se v neuvěřitelně modrém Karibském moři, navštívíš mayské pyramidy nebo se vydáš prozkoumat zatopené jeskyně „cenotes“. Do toho všeho je k dostání levná tequila a tacos! Co víc si může člověk na Velikonoce přát?

Yucatan v Mexiku
Mayské pyramidy v Mexiku

Už máš letenky do Mexika? Šťastné a veselé Velikonoce!

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Podívej se také na články:
Portugalsko: 6 míst, která stojí za to navštívit
Austrálie už dávno není tak daleko! Jak se připravit na cestu?
New York: 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě
Malajsie jako brána do Asie. Tvůj velký průvodce
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný ostrov

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (20 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru