Connect with us
Slovinsko

Nezaradené

Slovinsko v referendu odmítlo zákon na privatizaci pobřežních pozemků

Slovinsko v referendu odmítlo zákon na privatizaci pobřežních pozemků

Slovinci v referendu velkou vetšinou zamítli novelu zákona o vodách, díky níž by bylo možné privatizovat pozemky na březích moře, řek a jezer. Díky tomu, že návrh neprošel, zůstanou tato místa bez zástavby. Referendum vyvolaly ekologické nevládní organizace. Pro jeho započetí získaly 50 tisíc podpisů, uvádí portál ekolist.cz.

Reklama

Proti novele zákona se vyslovilo celkem 86 % voličů, uvedla volební komise po sečtení 94 % hlasů. Referenda se zúčastnilo 44,5 % oprávněných voličů, což je více, než se očekávalo. Zákon byl v parlamentu prosazován již v březnu a souhlasila s ním vládní většina pravicového premiéra Janeze Janši. Investoři a majetní by si pak mohli koupit pozemky na břehu jezer, řek a moře a využívat je coby stavební pozemky. Zatím jsou tyto pozemky považovány za tzv. společný majetek.

„Ukázalo se, že ve Slovinsku žijí solidární a tolerantní lidé, kteří se zasazují o všeobecné blaho a přírodu,“ řekla večer jedna z iniciátorek referenda Nika Kovačová.

Jezero Bled, Slovinsko
Jezero Bled

Další zdroje: denikn.cz

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw10 hodinami dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus12 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus13 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky13 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus13 hodinami dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus13 hodinami dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a401 dnem dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru