Connect with us
Slovenský národní park

Cestopisy

Slovenské národní parky jsou mezi nejkrásnějšími v Evropě. Britové je zařadili na 3. místo

Slovenské národní parky jsou mezi nejkrásnějšími v Evropě. Britové je zařadili na 3. místo

Národní parky na Slovensku vyhodnotil britský webový portál saveonenergy.com jako třetí nejkrásnější v Evropě. Za nejkrásnější slovenský národní park přitom určil Muránskou planinu. TASR o tom informoval mluvčí České lesnické komory (SLK) David Hančinský.

Reklama

Jak dále uvedl, ukazuje se, že soužití člověka s přírodou je realita a ne něco, čemu je třeba bránit. Na Muránské planině jsou to hlavně slovenští lesníci, kteří tím dokazují, že se o slovenskou přírodu i v národních parcích dokáží dobře postarat,“ zdůraznil.

Podle něj lesníci svou péčí zajistili, že lesy jsou zelené, zdravé a plní tak všechny své další funkce. „Vedle dřeva, jako obnovitelné suroviny a dlouhodobého úložiště uhlíku, poskytují lidem čistý vzduch, vodu, lesní plody, odpočinek ve stínu stromů. Rovněž poskytují domov mnoha druhům zvířat. Díky lesníkům je tu ještě hlušec, vlk, rys, medvěd, sýček vrabčí, orel skalní, kočka divoká a mnoho dalších živočichů,“ přiblížil.

Kromě toho se lesníci s místními obyvateli celá staletí starají i o zdejší louky, které sekají nebo jsou spásávány koňmi. „Na Muránské planině je také polodivoký chov slovenského plemene koní norika muránského typu, který zajišťují Lesy SR. Je to jedna z rarit, které nabízí toto krásné území udržované lesníky a místními lidmi,“ doplnil.

Doporučujeme také:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru