Connect with us
Seychely

Afrika

PECKA DNE: TOP letenky na Seychely s Turkish Airlines již od 14 990 Kč

PECKA DNE: TOP letenky na Seychely s Turkish Airlines již od 14 990 Kč

Milovníci exotiky, pozor! Seychely se již 25. března 2021 otevřou turistům z celého světa a to bez nutnosti karantény či jakéhokoliv omezení pohybu. Samotný prezident uvedl, že souostroví v nejbližších dnech dokončí očkování u 70 % populace a dosáhne tak kolektivní imunity. Nezbývá než vychytat parádní letenky a začít plánovat. A o parádních letenkách něco víme! Neváhej a rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy s Turkish Airlines a jedním přestupem už od 14 990 Kč.

Seychely jsou skvělou destinací pro všechny milovníky moře, šnorchlování, písečných pláží, ale třeba i těch, kteří touží navštívit deštný prales. Můžěš se těšit na obrovské palmy s největšími ořechy na světě, obrovské želvy, ale hlavně, na obrovskou zábavu!

 • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Květen – prosinec 2021
 • Termín? Příklad 25. května – 5. června 2021 (LETENKA Z VÍDNĚ)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 ks příručních zavazadel (8kg a 2kg), 2 ks odbavených zavazadel s hmotností do 46 kg

Podmínky vstupu na Seychely

Od 25. března 2021 mohou na Seychely vstoupit turisté z celého světa (očkovaní i neočkovaní). Bude od nich vyžadován pouze negativní PCR test (ne starší 72 hodin), online registrace, ubytování ve schváleném ubytovacím zařízení a cestovní pojištění.

Podrobnější PŘEHLED PODMÍNEK VSTUPU NA SEYCHELY jsme shrnuli v samostatném článku.

Návrat zpět do ČR

Podmínky návratu zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor.

Seychely patří aktuálně mezi tmavě červené země, před vstupem do ČR je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Seychely

Seychely – co dělat a zažít

 • Jak už bylo zmíněno, ostrovy nabízejí unikátní endemické druhy. Jsou velmi specifické. Například můžeš podniknout cestu údolím Vallée de Mai na ostrově Praslin, plného obrovských, až přerostlých rostlin. Jako bys najednou zažíval cestu do pravěku. Míjíš stromy vysoké 20-30 metrů, na kterých rostou zmiňované největší plody na světě – coco der mer, tedy mořské kokosy, vážící někdy až 40 kg. Je téměř zázrak, že se zde zachoval tento kokosový prales celý. Na sousedním ostrově Curiese, totiž podlehl rostlinnému pirátství.
 • Národní park Morne Seychellois na ostrově Mahé též čítá mnoho unikátů. Žulové skály, kriticky ohrožené „medúzové stromy“, masožravé láčkovky. Také je domovem stromů bwa-d-fer, s velmi tvrdých dřevem. Už léta tu přežívá jeho posledních 40 kusů.
 • Navštiv hlavní město Victoria. Navštívit v zemi hlavní město by mohlo být považováno téměř za povinnost. Ovšem zde se to vyplatí. Zde totiž začala skutečná historie (tedy mapovaná) Seychelských ostrovů. Pojmenováno je podle královny Victorie a je skutečným hlavním městem, i když nejmenším na celém světě. stní obchody a trhy, kde můžeš ochutnat například čerstvě vylovené ryby.
 • A pokud miluješ potápění, Seychely pro tebe budou rájem. Je tu i spousta potápěčských center, díky nimž můžeš, podle zkušeností a dovedností, prozkoumat i velké hloubky.
Seychely

Seychely a očkování

Na Seychely nejsou vyžadována nějaká konkrétní očkování. Doporučena jsou tedy základní cestovatelská (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus). Dobré také je mít při sobě kvalitní repelent.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD18 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L18 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky21 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI22 hodinami dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp22 hodinami dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky23 hodinami dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa2 dny dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr22 dny dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky2 dny dozadu
Na černé pivo do Dublinu? Leť z Norimberku od 757 Kč! https://t.co/WH1jKCFJDa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru