Connect with us
Singapore Airlines

Novinky

Nejlepší letecká společnost na světě pro rok 2023: Singapore Airlines

Nejlepší letecká společnost na světě pro rok 2023: Singapore Airlines

Na základě hlasování desítek milionů cestujících je letecká společnost Singapore Airlines již popáté nejlepší leteckou společností na světě. Skytrax je prestižní ocenění, které se uděluje již 23 let.

Reklama

Výsledky pro rok 2023 vyhlásili na slavnostním ceremoniálu v Muzeu letectva a vesmíru na pařížském aerosalonu. Minulý rok byly nejlepšími aerolinkami Qatar Airways, které byly letos druhé. Třetí skončily japonské All Nippon Airways, za nimi Emirates a páté Japan Airlines.

Mezi největší vítěze SKYTRAX patří nadále i společnost Qatar Airways, která získala devět ocenění. Stejný počet ocenění získal také absolutní vítěz Singapore Airlines. V Severní Americe uspěla společnost Delta Air Lines, jež získala šest cen.

Qatar Airways

V Evropě dominovala společnost Turkish Airlines, která získala čtyři ocenění včetně vysoce konkurenčního titulu Nejlepší letecká společnost v Evropě. V celosvětovém měřítku se navíc Turkish Airlines umístily na šestém místě a Air France na sedmém. Dopravci Swiss patří 12. příčka a British Airways 18. místo.

Turkish Airlines

Ceny portálu Skytrax se někdy považují za „Oscary leteckého průmyslu“. Udělují je ve zhruba sedmdesáti kategoriích, jako například nejlepší catering, čistota, cenová úroveň nebo zábava pro cestující na palubě.

skytrax

20 nejlepších aerolinek na světě pro rok 2023 (SKYTRAX)

 1. Singapore Airlines
 2. Qatar Airways
 3. ANA All Nippon Airways
 4. Emirates
 5. Japan Airlines
 6. Turkish Airlines
 7. Air France
 8. Cathay Pacific
 9. EVA Air
 10. Korean Air
 11. Hainan Airlines
 12. Swiss Int’l Air Lines
 13. Etihad Airways
 14. Iberia
 15. Fiji Airways
 16. Vistara
 17. Qantas Airways
 18. British Airways
 19. Air New Zealand
 20. Delta Air Lines

Nejlepší palubní personál na světě pro rok 2023

 1. Garuda Indonesia
 2. Singapore Airlines
 3. ANA All Nippon Airways
 4. EVA Air
 5. Hainan Airlines
 6. Qatar Airways
 7. Cathay Pacific
 8. Thai Airways
 9. Emirates
 10. Japan Airlines

Aerolinky s nejčistšími kabinami na světě pro rok 2023

 1. ANA All Nippon Airways
 2. Asiana Airlines
 3. Qatar Airways
 4. Singapore Airlines
 5. Hainan Airlines
 6. EVA Air
 7. Cathay Pacific
 8. Japan Airlines
 9. Korean Air
 10. China Airlines

Nejlepší letištní salonky pro rok 2023

 1. Plaza Premium – Rome Fiumicino
 2. The Pearl – Bahrein Airport
 3. IGA Lounge – Istanbul
 4. Primeclass – Muscat
 5. American Express Centurion – Dallas Fort Worth

Nejlepší nízkonákladovky na světě na dlouhé vzdálenosti

 1. Scoot
 2. Jetstar Airways
 3. Air Canada rouge
 4. LEVEL
 5. ZIPAIR

Další významná ocenění SKYTRAX pro rok 2023

Qatar Airways pokračovaly v dominanci v byznys třídě a získaly ocenění za nejlepší byznys třídu na světě, nejlepší sedadlo v byznys třídě na světě, nejlepší salonek byznys třídy na světě (salonek Al Mourjan na mezinárodním letišti Hamad), nejlepší jídelnu v byznys třídě na světě a nejlepší leteckou společnost na Blízkém východě.

Qatar Airways

Singapore Airlines dominují opět i ve first class

Společnost Singapore Airlines dominovala v kategorii Cestování v první třídě. Získala totiž ocenění za nejlepší první třídu na světě, nejlepší sedadlo v první třídě na světě a nejlepší komfortní vybavení první třídy na světě. Současně obsadila také první místo jako nejlepší letecká společnost v Asii.

Singapore Airlines

Letecká společnost ANA All Nippon Airways získala třetí místo v celosvětovém žebříčku a zopakovala své předchozí úspěchy, když získala ocenění za nejlepší letištní služby na světě a nejčistší leteckou společnost na světě.

ANA

Kuwait Airways s největším progresem

Společnost Kuwait Airways získala ocenění za aerolinky, které učinily největší progres za uplynulý rok. Na druhém místě je společnost StarLux a islandské aerolinky PLAY jsou na 3. místě. Toto je ocenění, které odráží zlepšení kvality letecké společnosti v rámci celého programu udělování cen, přičemž se hodnotí změna globálního hodnocení letecké společnosti a její výkon v různých kategoriích ocenění.

Kuwait Airways

AirAsia se stala opakovaným vítězem ocenění Nejlepší nízkonákladová letecká společnost na světě. To získává každoročně od roku 2010. Společnost Scoot byla oceněna jako nejlepší nízkonákladová letecká společnost na světě na dlouhé tratě.

AirAsia

Nejlepší lowcost v Evropě není Ryanair ani Wizz Air

Volotea byla prohlášena za nejlepší nízkonákladovou leteckou společnost v Evropě. Právě trh nízkonákladových leteckých společností je jedním z nejvíce konkurenčních na světě.

Volotea

V roce 2023 bylo zavedeno nové ocenění – letecká společnost na světě, která je nejvíce family friendly. Získala jej společnost Air Canada. Toto ocenění zahrnuje pravidla rodinného sezení, vyhrazená rodinná odbavovací zařízení, přednostní nástup do letadla, dětská jídla, dětské vybavení/hračky/balíčky aktivit, palubní zábavu pro děti, bezplatná odbavená zavazadla a pravidla pro přenosné dětské postýlky/kočárky, jakož i úroveň asistenčních služeb pozemního personálu a palubního personálu během cesty.

Air Canada

Společnost Garuda Indonesia získala nejvyšší ocenění poté, co byla zvolena za společnost s nejlepším palubním personálem na světě – v této kategorii uspěla již pošesté.

Garuda Indonesia

EVA Air má nejlepší Premium Economy na světě

EVA Air získala ocenění za nejlepší prémiovou ekonomickou třídu na světě (cestovní kabina, kterou EVA vynalezla před více než 30 lety). EVA Air si odnesla také ocenění za nejlepší catering ve třídě Premium Economy.

Letadlo společnosti Eva air

Společnost Japan Airlines se umístila na prvním místě v ekonomické třídě a získala ocenění za nejlepší ekonomickou třídu na světě, jakož i ocenění za nejlepší sedadlo v ekonomické třídě na světě.

Japan Airlines

 • Nejlepší letecká společnost první třídy na světě: Singapore Airlines
 • Nejlepší letecká společnost na světě v byznys třídě: Qatar Airways
 • Nejlepší letecká společnost na světě v prémiové ekonomické třídě: EVA Air
 • Nejlepší letecká společnost na světě v ekonomické třídě: Japan Airlines

SKYTRAX hodnocení

Ceny World Airline Awards se začaly předávat v roce 1999, kdy společnost Skytrax spustila svůj první globální průzkum spokojenosti leteckých společností. Mluví se o nich jako o Oscarech leteckého průmyslu. Ocenění leteckých společností World Airline Awards se tak považují za ta nejprestižnější v leteckém průmyslu. Vychází z komplexního hodnocení více než 20,2 milionů turistů i obchodních cestujících až v 38 oblastech (například kvalita produktů a služeb, check-in, nástup do letadla, tzv. boarding, pohodlí sedadel na palubě, čistota kabiny, kvalita stravy a nápojů, zábava na palubě, zaměstnanci společnosti a podobně).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru