Connect with us
Seychely

Afrika

AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku

AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku

Exotické souostroví Seychely zveřejnilo oficiální tiskovou zprávu, podle které se země otevře turistům z téměř celého světa už 25. března 2021. Při vstupu na Seychely je třeba předložit negativní PCR test, ne starší 72 hodin (platí pro očkované i neočkované) a splnit další náležitosti. Následně pro cestujícího již nebudou existovat žádná omezení pohybu či karanténa.

Reklama

Zákaz vstupu platí nadále pro cestující z Jižní Afriky.

V platnosti nadále zůstává nošení roušek, společenské odstupy a jiná známá hygienická opatření k zastavení šíření nákazy koronaviru.

Nová opatření návštěvníkům rovněž umožní přístup do všech společných prostor v hotelech včetně barů, bazénů, lázní a dětského klubu.

Seychelské ministerstvo cestovního ruchu uvedlo, že rozhodnutí zmírnit opatření a otevřít zemi přichází po úspěšné očkovací kampani. Seychely budou mít již v polovině března dokončeno očkování více než 70 % obyvatelstva, což se v kruzích odborníků na COVID považuje za kolektivní imunitu.

Na exotické souostroví se bez problémů dostanou rovněž rekreanti, kteří absolvovali obě dávky očkování na koronavirus, ke vstupu jim postačí negativní PCR test a důkaz o očkování.

Informuje o tom státní tisková agentura na Seychelách s odvoláním na seychelského ministra cestovního ruchu Sylvestra Radegonda.

Podmínky vstupu na Seychely (od 25. března 2021)

Postup č. 1: Nemám očkování na koronavirus a cestuji na Seychely

Před nástupem na let na Seychely je třeba mít zajištěné cestovní pojištění, výsledek negativního PCR testu v anglickém jazyce (ne starší 72 hodin od provedení testu), zpáteční letenku a ubytování na celou délku pobytu.

Všechny výše zmíněné informace totiž cestující podává v žádosti o schválení na tomto odkazu: https://seychelles.govtas.com/. Registraci je možné provést až po obdržení negativních výsledků testu PCR. Platí, že:

 • Všichni návštěvníci musí mít negativní certifikát o testu COVID-19 PCR od akreditované laboratoře. Vzorky pro tento test musí být odebrány do 72 hodin před odjezdem.
 • Návštěvník potřebuje mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje minimálně izolaci, karanténu a klinickou péči související s COVID-19. Potvrzení o pojištění je třeba mít ještě před nástupem do letadla.
 • Rezervace ubytování může být uskutečněna pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních cestovního ruchu a musí být zajištěna na celý pobyt cestujícího. Ubytujte se v takových hotelech a resortech, které jsou certifikovány Úřadem veřejného zdravotnictví. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení.
 • Návštěvníkům, kteří nebyli očkováni a projíždějí přes země, které nejsou na seznamu povolených zemí, bude vstup na Seychely povolen pouze v případě, že během tranzitu neopustí letiště.
 • Vstup mají povolený i návštěvníci, kteří nebyli očkováni a pocházejí ze zemí, které nejsou na povoleném seznamu zemí, ale zdržovali se posledních 14 dní v povolené zemi a mají negativní test PCR do 72 hodin před odjezdem. Musí však předložit důkaz o svém pobytu v povolené zemi.
Seychely

Postup č. 2: Mám očkování oběma dávkami a cestuji na Seychely

Před nástupem na let na Seychely je třeba mít zajištěné cestovní pojištění, osvědčení o očkování, výsledek negativního PCR testu v anglickém jazyce (ne starší 72 hodin od provedení testu), zpáteční letenku a ubytování na celou délku pobytu.

Všechny výše zmíněné informace totiž cestující podává v žádosti o schválení na tomto odkazu: https://seychelles.govtas.com/. Registraci je možné provést až dva týdny po podání kompletních dávek očkování a rovněž až po obdržení negativních výsledků testu PCR. Platí, že:

 • Cestující, který absolvoval obě dávky očkování na COVID-19, by měl poslední, resp. druhou dávku absolvovat nejpozději 2 týdny před odletem na Seychely.
 • Částečně očkováni, resp. ti, kteří nestihnou absolvovat kompletní očkování, potřebují dodržovat vstupní kritéria jako neočkované osoby.
 • Všichni návštěvníci, bez ohledu na stav jejich očkování, musí mít certifikát o negativním testu COVID-19 PCR od akreditované laboratoře. Vzorky pro tento test musí být odebrány do 72 hodin před odjezdem.
 • Návštěvník potřebuje mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje minimálně izolaci, karanténu a klinickou péči související s COVID-19. Potvrzení o pojištění je třeba mít ještě před nástupem do letadla.
 • Platné očkovací osvědčení musí vydat subjekt registrovaný a uznaný národním orgánem, jako je Ministerstvo zdravotnictví nebo Úřad veřejného zdravotnictví – osvědčení musí uvádět totožnost cestujícího, který absolvoval očkování. Musí tam být uveden název a výrobce vakcíny. V ideálním případě by měl certifikát obsahovat čárový kód, který umožňuje ověření totožnosti u národního orgánu.
 • Děti do 17 let v doprovodu očkovaných dospělých se nemusí prokazovat očkovacím certifikátem. Před cestou však budou muset absolvovat negativní test COVID-19 PCR v akreditované laboratoři, ne starší 72 hodin. Podmínky pobytu pro děti do 17 let budou stejné jako pro rodiče (zákonného zástupce), který je během dovolené na Seychelách doprovází.
 • Rezervace ubytování může být uskutečněna pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních cestovního ruchu a musí být zajištěna na celý pobyt cestujícího. Ubytujte se v takových hotelech a resortech, které jsou certifikované Úřadem veřejného zdravotnictví. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení.
Seychely

Ubytování na Seychelách: jen v certifikovaných hotelech

Od návštěvníků, kteří jsou na dovolené na Seychelách méně než pět nocí, se nebude vyžadovat, aby 5. den absolvovali kontrolní test PCR. Bude se od nich však vyžadovat, aby během pobytu v zemi zůstali v hotelovém ubytováni.

Pobyt v soukromých rezidencích aktuálně není povolen.

Seychely

Tranzit do hotelu: veřejná doprava je pro turisty zakázána

Přesun návštěvníků z letiště do místa ubytování se uskuteční autorizovanou dopravou a návštěvníci se musí vždy řídit pokyny poskytnutými provozovateli.

 • Návštěvníci ze zahraničí nejsou oprávněni používat veřejnou dopravu.
 • Během pobytu na letišti je třeba neustále doržovat sociální odstup.
 • Návštěvníci s přestupnými vnitrostátními lety na jiné ostrovy by měli zůstat v prostorách letiště až do odletu. V případě, že je přípojný let následující den, je třeba rezervovat ubytování na přenocování v zdravotně certifikovaném turistickém zařízení.

Potřebujete test při cestě zpět? V nabídce jsou různá odběrná místa

 • Pokud by při odletu ze Seychel vyžadovaly aerolinky nebo destinace návratu PCR test, ostrovy zřídily i testovací zařízení.
 • Návštěvníkům jsou před odletem k dispozici testovací zařízení PCR na 3 hlavních ostrovech, a to na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Návštěvníci vyžadující test by měli s dostatečným předstihem kontaktovat Úřad veřejného zdravotnictví na e-mailové adrese covid19test@health.gov.sc nebo na telefonním čísle +248 4388410, aby provedli nezbytná opatření. Test PCR v současnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 2 600 Kč). Od poplatku jsou osvobozeny děti do 12 let a osoby od 65 let. Všechny PCR testy prováděné na Seychelách jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví.
 • Někteří soukromí poskytovatelé zdravotnických služeb nabízejí za příplatek odběr vzorků na místě pro PCR testy a rychlé antigenní testy v místě péče, i tyto výsledky jsou akceptovány.

Návrat ze Seychel

V cestovatelském semaforu zapadají Seychely mezi země označené tmavě červenou barvou. Před vstupem do ČR je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Testovací místa budou dostupná na všechny hlavních ostrovech. Aktuální cena jednoho PCR testu je 95€. Cestující, kteří potřebují před odletem ze Seychel test, mají s předstihem kontaktovat úřady na covid19test@health.gov.sc nebo čísle +248 4388410 pro objednání se. Děti mladší 12 let a ti staší 65 let mají test zdarma.

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj informací: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Srdcem cestovatel a v minulém životě Newyorčan: s Lukášem o jeho cestách po Africe i Brazílii https://t.co/7rYdyJQogl22 hodinami dozadu
Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
10 tipů, jak cestovat bezpečně a zodpovědně i během pandemie https://t.co/fWBXTPb2lr #koronavirus3 dny dozadu
10 tipů, jak cestovat bezpečně a zodpovědně i během pandemie https://t.co/fWBXTPb2lr #novinky3 dny dozadu
Číná zavedla povinné COVID-19 testování z konečníku pro příchozí cestující https://t.co/lJPtofl7Ay3 dny dozadu
Číná zavedla povinné COVID-19 testování z konečníku pro příchozí cestující https://t.co/lJPtofl7Ay #koronavirus3 dny dozadu
SLEVA 50%: Azory a Madeira v super luxusní business třídě na léto za 10 590 Kč https://t.co/QULfLoq8kT3 dny dozadu
-50% SLEVA na luxusní byznys letenku: Cancún od 28 990 Kč https://t.co/8LplXU5W4O3 dny dozadu
Seychely se od 25. 3. plně otevřou návštěvníkům z celého světa, ke vstupu postačí PCR test https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus3 dny dozadu
Seychely se díky očkování a kolektivní imunitě brzy stanou jednou z nejbezpečnějších destinací https://t.co/nqF8stLdtv #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru