Connect with us
Seychely

Afrika

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test a očkování, první dávku vakcíny už dostalo 91 % obyvatelstva

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test a očkování, první dávku vakcíny už dostalo 91 % obyvatelstva

Exotické souostroví Seychely se otevřelo turistům z téměř celého světa už 25. března 2021. Zákaz vstupu platí už jen pro cestující z Jihoafrické republiky. Českým turistům ke vstupu na Seychely postačí negativní PCR test, ne starší 72 hodin, a další náležitosti. Následně už pro cestujícího nebudou existovat žádná omezení pohybu či nutnost karantény.

Reklama

V platnosti nadále zůstává nošení roušek, společenské odstupy a jiná známá hygienická opatření k zastavení šíření nákazy koronaviru.

Nová opatření návštěvníkům rovněž umožní přístup do všech společných prostor v hotelech včetně barů, bazénů, lázní a dětského klubu.

Seychelské ministerstvo cestovního ruchu uvedlo, že rozhodnutí zmírnit opatření a otevřít zemi přichází po úspěšné očkovací kampani. Seychely k 30. březnu hlásí, že 91 % obyvatelstva je očkováno jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a více než polovina populace i druhou dávkou. Ostrovní země tak za několik dní dosáhne tzv. kolektivní imunitu.

Informuje o tom státní tisková agentura na Seychelách s odvoláním na seychelského ministra cestovního ruchu Sylvestra Radegonda.

Podmínky vstupu na Seychely

 • Vstup na Seychely mají návštěvníci z celého světa bez ohledu na jejich národnost nebo na to, zda absolvovali očkování žádná karanténa na místě ani další PCR test.
 • Od 25. března 2021 se ruší všechna omezení ohledně vstupu cestujících z Evropy, stejně tak není ke vstupu vyžadováno očkování.
 • Ke vstupu stačí mít negativní PCR test, online registraci, ubytování ve schváleném ubytovacím zařízení a cestovní pojištění.

Připomínáme, že Seychely jsou aktuálně jednou z nejbezpečnějších exotických destinací. K 30. březnu hlásí, že 91 % obyvatelstva je očkováno jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a více než polovina populace i druhou dávkou. Ostrovní země tak za několik dní dosáhne tzv. kolektivní imunitu.

Seychely

Co třeba zařídit před odletem na Seychely?

Nejprve je potřebné zakoupit letenku a ubytování na celou délku pobytu, případně kompletní dovolenou přes cestovní kancelář. Před nástupem na let na Seychely je třeba mít zajištěné cestovní pojištění a výsledek negativního PCR testu v anglickém jazyce (ne starší 72 hodin od provedení testu).

Nejdříve 3 dny před odletem je pak nutné ještě požádat o registarci ke vstupu: https://seychelles.govtas.com/. Platí, že:

 • Všichni návštěvníci musí mít negativní certifikát o testu COVID-19 PCR od akreditované laboratoře. Vzorky pro tento test musí být odebrány do 72 hodin před odjezdem.
 • Návštěvník potřebuje mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje minimálně izolaci, karanténu a klinickou péči související s COVID-19. Potvrzení o pojištění je třeba mít ještě před nástupem do letadla.
 • Rezervace ubytování může být uskutečněna pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních cestovního ruchu a musí být zajištěna na celý pobyt cestujícího. Ubytujte se v takových hotelech a resortech, které jsou certifikovány Úřadem veřejného zdravotnictví. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení.
 • Návštěvníkům, kteří nebyli očkováni a projíždějí přes země, které nejsou na seznamu povolených zemí, bude vstup na Seychely povolen pouze v případě, že během tranzitu neopustí letiště.
Seychely

Ubytování na Seychelách: vybírejte certifikované hotely

Do 25. března 2021 platí, že neočkovaní návštěvníci musí zůstat po příjezdu na Seychely minimálně na 6 nocí v turistickém ubytováni a nejdříve pak mohou toto ubytování opustit. Od tohoto data už však toto omezení NEPLATÍ a přímo z letiště je možné bez omezení cestovat do hotelového resortu bez nutnosti izolace.

Ubytování lze rezervovat pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních, resp. těch, které schválila seychelská vláda. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení. Pobyt v soukromých rezidencích aktuálně není povolen.

Seychely

Tranzit do hotelu: veřejná doprava je pro turisty zakázána

Přesun návštěvníků z letiště do místa ubytování se uskuteční autorizovanou dopravou a návštěvníci se musí vždy řídit pokyny poskytnutými provozovateli.

Rovněž byste měli vědět, že:

 • Návštěvníci ze zahraničí nejsou oprávněni používat veřejnou dopravu.
 • Během pobytu na letišti je třeba neustále doržovat sociální odstup.
 • Návštěvníci s přestupnými vnitrostátními lety na jiné ostrovy by měli zůstat v prostorách letiště až do odletu. V případě, že je přípojný let následující den, je třeba rezervovat ubytování na přenocování v zdravotně certifikovaném turistickém zařízení.

Potřebujete test při cestě zpět? V nabídce jsou různá odběrná místa

 • Pokud by při odletu ze Seychel vyžadovaly aerolinky nebo destinace návratu PCR test, ostrovy zřídily i testovací zařízení.
 • Návštěvníkům jsou před odletem k dispozici testovací zařízení PCR na 3 hlavních ostrovech, a to na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Návštěvníci vyžadující test by měli s dostatečným předstihem kontaktovat Úřad veřejného zdravotnictví na e-mailové adrese covid19test@health.gov.sc nebo na telefonním čísle +248 4388410, aby provedli nezbytná opatření. Test PCR v současnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 2 600 Kč). Od poplatku jsou osvobozeny děti do 12 let a osoby od 65 let. Všechny PCR testy prováděné na Seychelách jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví.
 • Někteří soukromí poskytovatelé zdravotnických služeb nabízejí za příplatek odběr vzorků na místě pro PCR testy a rychlé antigenní testy v místě péče, i tyto výsledky jsou akceptovány.

Návrat ze Seychel do Česka

V cestovatelském semaforu zapadají Seychely mezi země označené tmavě červenou barvou. Při návratu zpět do České republiky je tak nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně musí cestující splnit podmínky podle kategorie, do níž spadá:

 • Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČRse musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším testem (tentokrát PCR, antigenní nestačí).
 • Cizinci přijíždějící do České republiky z tmavě červených zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (antigenní nestačí), ne staršího než 72 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 14 dní od příjezdu.

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj informací: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru