Connect with us
Seychely

Afrika

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test, před odletem je nutná registrace

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test, před odletem je nutná registrace

Exotické souostroví Seychely se otevřelo turistům z téměř celého světa už 25. března 2021. Zákaz vstupu platí už jen pro cestující, kteří během posledních 14 dní před příletem navštívili Brazílii, Indii, Nepál a Pákistán. Českým turistům ke vstupu na Seychely postačí negativní PCR test, ne starší 72 hodin, a další náležitosti. Následně už pro cestujícího nebudou existovat žádná omezení pohybu či nutnost karantény. Podmínky se postupně uvolňují a například už neplatí ani minimální počet dní ubytování v hotelovém zařízení po příjezdu na Seychely.

Reklama

Nová opatření návštěvníkům rovněž umožní přístup do všech společných prostor v hotelech včetně barů, bazénů, lázní a dětského klubu. Návštěvníci však musí zajistit, aby se rezervace ubytování uskutečňovala pouze v licencovaných zařízeních, resp. v hotelech, které byly certifikovány úřadem veřejného zdravotnictví. Obchody a kasina se nyní zavírají v 19:00 hodin. Bary a restaurace se zavírají ve 22:00. Omezený zůstává i počet osob na plážích. Všechna ostatní opatření zůstávají nezměněna.

Před odletem PCR test a registrace

Návštěvníci musí před odletem na Seychely vyplnit registrační formulář: https://seychelles.govtas.com/. Poplatek za formulář pro dospělého je 10 EUR (cca 254 Kč) a 5,40 EUR (asi 137 Kč) na dítě. Registraci je ovšem možné provést pouze za předpokladu, že již máte negativní výsledek PCR testu – ten tam totiž potřebujete doložit.

Návštěvníci musí mít rovněž platné cestovní zdravotní pojištění, které během pobytu na Seychelách pokryje v případě potřeby testování na COVID-19, karanténu a péči.

K odletu ze Seychel se nevyžaduje PCR test. Vaše letecká společnost jej však může požadovat, proto je dobré si toto před cestou prověřit.

 • Testovací laboratoře na PCR testy jsou návštěvníkům před odletem k dispozici na třech hlavních ostrovech, konkrétně na ostrovech Mahe, Praslin a La Digue. Více informací na: https://advisory.seychelles.travel.

Seychely již k 30. březnu hlásily, že 91 % obyvatelstva je očkováno jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a více než polovina populace i druhou dávkou. Ostrovní země sice později během roku zaznamenala vyšší počet případů, ale to se během několika týdnů ustálilo a mohla být ohlášena tzv. kolektivní imunita.

Informovala o tom státní tisková agentura na Seychelách s odvoláním na seychelského ministra cestovního ruchu Sylvestra Radegonda.

Akční letenky na Seychely

Podmínky vstupu na Seychely

 • Vstup na Seychely mají návštěvníci z celého světa bez ohledu na jejich národnost nebo na to, zda absolvovali očkování žádná karanténa na místě ani další PCR test.
 • Od 25. března 2021 se ruší všechna omezení ohledně vstupu cestujících z Evropy, stejně tak není ke vstupu vyžadováno očkování.
 • Ke vstupu stačí mít negativní PCR test, online registraci, ubytování ve schváleném ubytovacím zařízení a cestovní pojištění.
 • Před odletem domů není nutné předkládat PCR test ani antigenní test, některé aerolinky to však mohou vyžadovat (více informací níže v článku).
Seychely

Co třeba zařídit před odletem na Seychely?

Nejprve je potřebné zakoupit letenku a ubytování na celou délku pobytu, případně kompletní dovolenou přes cestovní kancelář. Před nástupem na let na Seychely je třeba mít zajištěné cestovní pojištění a výsledek negativního PCR testu v anglickém nebo francouzském jazyce (ne starší 72 hodin od provedení testu).

Nejdříve 3 dny před odletem je pak nutné ještě požádat o registarci ke vstupu: https://seychelles.govtas.com/. Platí, že:

 • Všichni návštěvníci musí mít negativní certifikát o testu COVID-19 PCR od akreditované laboratoře. Vzorky pro tento test musí být odebrány do 72 hodin před odjezdem.
 • Návštěvník potřebuje mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje minimálně karanténu a klinickou péči související s COVID-19. Potvrzení o pojištění je třeba mít ještě před nástupem do letadla.
 • Rezervace ubytování může být uskutečněna pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních cestovního ruchu a musí být zajištěna na celý pobyt cestujícího. Ubytujte se v takových hotelech a resortech, které jsou certifikovány Úřadem veřejného zdravotnictví. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení.
 • Návštěvníkům, kteří nebyli očkováni a projíždějí přes země, které nejsou na seznamu povolených zemí, bude vstup na Seychely povolen pouze v případě, že během tranzitu neopustí letiště.
Seychely

Ubytování na Seychelách: vybírejte certifikované hotely

Do 25. března 2021 platilo, že neočkovaní návštěvníci museli zůstat po příjezdu na Seychely minimálně 6 nocí v turistickém ubytováni a nejdříve pak mohou toto ubytování opustit. Od tohoto data už však toto omezení NEPLATÍ a přímo z letiště je možné bez omezení cestovat do hotelového resortu bez nutnosti izolace.

Ubytování lze rezervovat pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních, resp. těch, které schválila seychelská vláda. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení. Pobyt v soukromých rezidencích aktuálně není povolen.

Seychely

Tranzit do hotelu: veřejná doprava je pro turisty zakázána

Přesun návštěvníků z letiště do místa ubytování se uskuteční autorizovanou dopravou a návštěvníci se musí vždy řídit pokyny poskytnutými provozovateli.

Rovněž byste měli vědět, že:

 • Návštěvníci ze zahraničí nejsou oprávněni používat veřejnou dopravu. Týká se to autobusů MHD. Domácí lety a přeprava lodí na ostrově stále funguje, byť v souladu s restrikcemi a s určitými změnami v rozvrhu. Turisté mohou oficiálně využívat taxi služby a pronájem aut (zdroj: advisory.seychelles.travel).
 • Během pobytu na letišti je třeba neustále doržovat sociální odstup.
 • Návštěvníci s přestupnými vnitrostátními lety na jiné ostrovy by měli zůstat v prostorách letiště až do odletu. V případě, že je přípojný let následující den, je třeba rezervovat ubytování na přenocování v zdravotně certifikovaném turistickém zařízení.

Potřebujete test při cestě zpět? V nabídce jsou různá odběrná místa

 • Pokud by při odletu ze Seychel vyžadovaly aerolinky nebo destinace návratu PCR test, ostrovy zřídily i testovací zařízení.
 • Návštěvníkům jsou před odletem k dispozici testovací zařízení PCR na 3 hlavních ostrovech, a to na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Návštěvníci vyžadující test by měli s dostatečným předstihem kontaktovat Úřad veřejného zdravotnictví na e-mailové adrese covid19test@health.gov.sc nebo na telefonním čísle +248 4388410, aby provedli nezbytná opatření. Test PCR v současnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 2 600 Kč). Od poplatku jsou osvobozeny děti do 12 let a osoby od 65 let. Všechny PCR testy prováděné na Seychelách jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví.
 • Někteří soukromí poskytovatelé zdravotnických služeb nabízejí za příplatek odběr vzorků na místě pro PCR testy a rychlé antigenní testy v místě péče, i tyto výsledky jsou akceptovány.

Návrat ze Seychel do Česka

V cestovatelském semaforu zapadají Seychely mezi země označené tmavě červenou barvou. Při návratu zpět do České republiky je tak nutné splnit podmínky odpovídající právě této kategorii.

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj informací: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky2 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru