Connect with us
Seychely

Afrika

Cestování na Seychely: očkovaní turisté již nepotřebují test před odletem

Cestování na Seychely: očkovaní turisté již nepotřebují test před odletem

Od 15. března 2022 jsou všichni plně očkovaní cestující osvobozeni od povinnosti prokázat se při příjezdu na Seychely negativním PCR testem.

Za plně očkované se považují všichni nad 18 let se dvěma dávkami vakcíny (jednou u jednodávkové vakcíny). Po 6 měsících se vyžaduje posilující vakcína. Od dětí a osob ve věku od 12 do 18 let se booster vakcína nevyžaduje.

Neočkovaní turisté se bez předložení negativního PCR testu (ne staršího 72 hodin) nebo antigenního testu (ne staršího 24 hodin) neobejdou. Následně již pro ně neexistují žádná omezení pohybu ani nutnost karantény.

Od 1. března na Seychelách neplatí noční zákaz vycházení, ruší se omezení otevíracích časů pro bary a povolují se rodinná setkání. Nošení roušek na veřejných místech je stále povinné.

Seychely

Registrace před odletem platí stále

Před odletem na Seychely musí cestující vyplnit registrační formulář: https://seychelles.govtas.com/. Poplatek za formulář pro dospělého je 10 EUR (cca 254 Kč) a 5,40 EUR (asi 137 Kč) pro dítě. Při vyplňování je třeba uvést a doložit následující.

 • Platný pas
 • Pasovou fotografii
 • Kontaktní údaje (adresa cestujícího, telefon, e-mail apod.)
 • Informace o cestě (detaily letu a ubytování na Seychelách)
 • OČKOVANÍ: Doloží potvrzení o očkování
 • NEOČKOVANÍ: Vloží výsledek negativního PCR/antigenního testu, a to v angličtině nebo Francoužštině (týká se osob od 12 let a starších)
 • Kreditní karta nutná k platbě

Po registraci je cestujícímu zasláno potvrzení. V dalším e-mailu (očekávejte max. 9 hodin po registraci) vám bude zaslána autorizace v PDF. Tu je třeba vytishnout nebo stáhnout do mobilu.

Další povinností cestujícího je zřídit si zdravotní pojištění.

Více informací najdete na této stránce.

Akční letenky na Seychely

Seychely

Ubytování na Seychelách: certifikované hotely

Do 25. března 2021 platilo, že neočkovaní návštěvníci museli zůstat po příjezdu na Seychely minimálně 6 nocí v turistickém ubytováni a nejdříve pak mohli toto ubytování opustit. Nyní už však toto omezení NEPLATÍ a přímo z letiště je možné bez omezení cestovat do hotelového resortu bez nutnosti izolace.

Ubytování lze rezervovat pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních, resp. těch, které schválila seychelská vláda. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení. Pobyt v soukromých rezidencích aktuálně není povolen.

Seychely

Potřebujete test při cestě zpět? V nabídce jsou různá odběrná místa

 • Pokud by při odletu ze Seychel vyžadovaly aerolinky nebo destinace návratu PCR test, ostrovy zřídily i testovací zařízení.
 • Návštěvníkům jsou před odletem k dispozici testovací zařízení PCR na 3 hlavních ostrovech, a to na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Návštěvníci vyžadující test by měli s dostatečným předstihem kontaktovat Úřad veřejného zdravotnictví na e-mailové adrese [email protected] nebo na telefonním čísle +248 4388410, aby provedli nezbytná opatření. Test PCR v současnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 2 600 Kč). Od poplatku jsou osvobozeny děti do 12 let a osoby od 65 let. Všechny PCR testy prováděné na Seychelách jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví.
 • Někteří soukromí poskytovatelé zdravotnických služeb nabízejí za příplatek odběr vzorků na místě pro PCR testy a rychlé antigenní testy v místě péče, i tyto výsledky jsou akceptovány.

Podmínky návratu zpět do Česka pro vás pravidelně aktualizujeme zde.

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD19 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L19 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky22 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI23 hodinami dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp23 hodinami dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky1 dnem dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa2 dny dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr22 dny dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky2 dny dozadu
Na černé pivo do Dublinu? Leť z Norimberku od 757 Kč! https://t.co/WH1jKCFJDa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru