Connect with us
Seychely

Afrika

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test, první dávku vakcíny už dostalo 91 % obyvatelstva

Cestování na Seychely: ke vstupu stačí PCR test, první dávku vakcíny už dostalo 91 % obyvatelstva

Exotické souostroví Seychely se otevřelo turistům z téměř celého světa už 25. března 2021. Zákaz vstupu platí už jen pro cestující, kteří byli během posledních 14 dní před příletem v Bangladéši, Brazílii, Indii, Nepálu, Pákistánu a Jižní Africe. Českým turistům ke vstupu na Seychely postačí negativní PCR test, ne starší 72 hodin, a další náležitosti. Následně už pro cestujícího nebudou existovat žádná omezení pohybu či nutnost karantény.

Reklama

V platnosti nadále zůstává nošení roušek, společenské odstupy a jiná známá hygienická opatření k zastavení šíření nákazy koronaviru.

Nová opatření návštěvníkům rovněž umožní přístup do všech společných prostor v hotelech včetně barů, bazénů, lázní a dětského klubu.

Seychelské ministerstvo cestovního ruchu uvedlo, že rozhodnutí zmírnit opatření a otevřít zemi přichází po úspěšné očkovací kampani. Seychely již k 30. březnu hlásily, že 91 % obyvatelstva je očkováno jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a více než polovina populace i druhou dávkou.

Informovala o tom státní tisková agentura na Seychelách s odvoláním na seychelského ministra cestovního ruchu Sylvestra Radegonda.

Podmínky vstupu na Seychely

 • Vstup na Seychely mají návštěvníci z celého světa bez ohledu na jejich národnost nebo na to, zda absolvovali očkování žádná karanténa na místě ani další PCR test.
 • Od 25. března 2021 se ruší všechna omezení ohledně vstupu cestujících z Evropy, stejně tak není ke vstupu vyžadováno očkování.
 • Ke vstupu stačí mít negativní PCR test, online registraci, ubytování ve schváleném ubytovacím zařízení a cestovní pojištění.

Připomínáme, že Seychely jsou aktuálně jednou z nejbezpečnějších exotických destinací. K 30. březnu hlásí, že 91 % obyvatelstva je očkováno jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a více než polovina populace i druhou dávkou.

Seychely

Co třeba zařídit před odletem na Seychely?

Nejprve je potřebné zakoupit letenku a ubytování na celou délku pobytu, případně kompletní dovolenou přes cestovní kancelář. Před nástupem na let na Seychely je třeba mít zajištěné cestovní pojištění a výsledek negativního PCR testu v anglickém nebo francouzském jazyce (ne starší 72 hodin od provedení testu).

Nejdříve 3 dny před odletem je pak nutné ještě požádat o registarci ke vstupu: https://seychelles.govtas.com/. Platí, že:

 • Všichni návštěvníci musí mít negativní certifikát o testu COVID-19 PCR od akreditované laboratoře. Vzorky pro tento test musí být odebrány do 72 hodin před odjezdem.
 • Návštěvník potřebuje mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje minimálně izolaci, karanténu a klinickou péči související s COVID-19. Potvrzení o pojištění je třeba mít ještě před nástupem do letadla.
 • Rezervace ubytování může být uskutečněna pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních cestovního ruchu a musí být zajištěna na celý pobyt cestujícího. Ubytujte se v takových hotelech a resortech, které jsou certifikovány Úřadem veřejného zdravotnictví. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení.
 • Návštěvníkům, kteří nebyli očkováni a projíždějí přes země, které nejsou na seznamu povolených zemí, bude vstup na Seychely povolen pouze v případě, že během tranzitu neopustí letiště.
Seychely

Ubytování na Seychelách: vybírejte certifikované hotely

Do 25. března 2021 platí, že neočkovaní návštěvníci musí zůstat po příjezdu na Seychely minimálně na 6 nocí v turistickém ubytováni a nejdříve pak mohou toto ubytování opustit. Od tohoto data už však toto omezení NEPLATÍ a přímo z letiště je možné bez omezení cestovat do hotelového resortu bez nutnosti izolace.

Ubytování lze rezervovat pouze v licencovaných ubytovacích zařízeních, resp. těch, které schválila seychelská vláda. Prohlédněte si seznam certifikovaných ubytovacích zařízení. Pobyt v soukromých rezidencích aktuálně není povolen.

Seychely

Tranzit do hotelu: veřejná doprava je pro turisty zakázána

Přesun návštěvníků z letiště do místa ubytování se uskuteční autorizovanou dopravou a návštěvníci se musí vždy řídit pokyny poskytnutými provozovateli.

Rovněž byste měli vědět, že:

 • Návštěvníci ze zahraničí nejsou oprávněni používat veřejnou dopravu.
 • Během pobytu na letišti je třeba neustále doržovat sociální odstup.
 • Návštěvníci s přestupnými vnitrostátními lety na jiné ostrovy by měli zůstat v prostorách letiště až do odletu. V případě, že je přípojný let následující den, je třeba rezervovat ubytování na přenocování v zdravotně certifikovaném turistickém zařízení.

Potřebujete test při cestě zpět? V nabídce jsou různá odběrná místa

 • Pokud by při odletu ze Seychel vyžadovaly aerolinky nebo destinace návratu PCR test, ostrovy zřídily i testovací zařízení.
 • Návštěvníkům jsou před odletem k dispozici testovací zařízení PCR na 3 hlavních ostrovech, a to na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Návštěvníci vyžadující test by měli s dostatečným předstihem kontaktovat Úřad veřejného zdravotnictví na e-mailové adrese covid19test@health.gov.sc nebo na telefonním čísle +248 4388410, aby provedli nezbytná opatření. Test PCR v současnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 2 600 Kč). Od poplatku jsou osvobozeny děti do 12 let a osoby od 65 let. Všechny PCR testy prováděné na Seychelách jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví.
 • Někteří soukromí poskytovatelé zdravotnických služeb nabízejí za příplatek odběr vzorků na místě pro PCR testy a rychlé antigenní testy v místě péče, i tyto výsledky jsou akceptovány.

Návrat ze Seychel do Česka

V cestovatelském semaforu zapadají Seychely mezi země označené tmavě červenou barvou. Při návratu zpět do České republiky je tak nutné splnit podmínky odpovídající právě této kategorii.

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj informací: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus5 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus7 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g8 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN10 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky11 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus12 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i3 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru