Connect with us

Evropa

TOP 10: Nejlevnější letenky z Prahy a Vídně

TOP 10: Nejlevnější letenky z Prahy a Vídně

Porovnali jsme ti nejlevnější letenky po Evropě ze dvou letišť – z pražského a vídeňského. Nutno dodat, že zrovna teď má, co do počtu hezkých letenek s příjemnými cenami a množstvím termínů, Vídeň tak trochu navrch. Z obou se po Evropě rozletíš i pod 1 000 Kč, přičemž nejnižší cena začíná na 276 Kč (Milán z Vídně)! Vybírat můžeš ještě z únorových, nebo pak už z březnových a dubnových termínů. Ale pozor – tady rychlost rozhoduje, ceny se můžou změnit každou chvíli.

Reklama

Akční letenky

Milán, Itálie

Milán je italské město módy – tady se určují trendy, tady probíhají čachry s kombinacemi v luxusních obchodech. Ale není to tu jen a jen o módě, tohle město nabízí každému něco. Historické památky, jako například slavný Milánský dóm, (jednu z mála italských staveb v gotickém slohu) ale také univerzity, množství parků a pro milovníky dobrého jídla a pití skvělé restaurace.

Billund, Dánsko

Nejznámější atrakcí, kterou si s Billundem jistě spojuje většina lidí, je jeho Legoland, v němž se dokonce můžete i ubytovat. Najdete jej všude možně po světě, ale toto je ten pravý, nefalšovaný, původní! Sídlí hned vedle továrny této stavebnice a otevřen byl roku 1968. Je rozdělen na několik tematických částí a jeho obsah stále přibývá.

Neapol, Itálie

Město Neapol vzešlo z řecké kolonie Napolis, založené roku 470 př. n. l. V průběhu staletí se vyvíjelo, až z něj je město plné památek. Najdeš tu například kostel Santa Chiara nebo renesanční hrad Castel Nuovo, projdeš si tu luxusní nábřeží čtvrti Chiara, nebo zavítáš mezi zdejší romantické oprýskané uličky. Co si vybereš je jen na tobě.

Řím, Itálie

Všechny cesty vedou do Říma. Jistě, jinak by tu snad nebylo tak plno. Naštěstí níže najdeš i článek naší redaktorky, jak si užít Řím bez haldy turistů. Hlavní město Itálie láká svým bohatstvím památek, četným užitím jeho ulic coby dějiště filmů i knih. A co víc – pokud jedeš do Říma, máš vlastně výlet dva v jednom. Co by kamenem dohodil, navštívíš i Vatikán, město ve městě a stát ve státě, se všem jeho krásami.

Oslo, Norsko

Hlavní město Norska je skandinávským klenotem. Čeká tě tu minimálně čistý vzduch, chladnější podnebí, skandinávský design, historické památky, severská architektura a nespočet dalšího. Určitě tu zažiješ spoustu zábavy.

Malta

Vápencové ostrovy Malty jsou prakticky bez rostlinné zelené vegetace, lesy tu byly vykáceny ještě za fénických časů, přesto jsou krásné. Mají velmi bohatou historii a díky jejich strategické poloze je chtěla ovládnout nejedna civilizace. Tak skončily pod vládou Féničanů, Řeků, Římanů, ale i Normanů, Arabů, Turků, později Francouzů i Britů. Malta tím ale získala z každé kultury něco, což z ní činí žádané turistické letovisko.

Marseille, Francie

Marseille patří mezi nejstarší francouzská města a je jednou z perel samotného regionu Provence. Těšit se tu můžete na klidnou přímořskou atmosféru, prodchnutou snad všudypřítomným fotbalovým týmem. Není tomu tak dávno, co byla Marseille považována za jakousi černou ovci jižních francouzských měst, za špinavé a nebezpečné město. Vše se změnilo roku 2013, kdy se stala jedním z kulturních evropských center.

Toto město bylo vždy bylo něčím odlišné a stále si drží své unikáty. Ochutnejte tu například místní rybí polévku bouillabaisse, nebo se najezte v některém z bister, kterými toto město též proslulo.

Gothenburg, Švédsko

Gothenburg je druhé největší švédské město. Považováno je hlavně za město studentské, jsou tu totiž hned dvě velké univerzity, kde studuje díky jejich kapacitě nejvíce studentů v celém Švédsku. Díky Golfskému proudu, který omývá zdejší břehy tohoto přístavního města, je zde příjemné a mírné, ačkoliv tak trochu deštivé podnebí. Ale i když to není slavný Stockholm, za návštěvu určitě stojí. Projdi si královskou hlavní třídu, dlouhou přibližně jeden kilometr. Najdeš tu například městskou knihovnu nebo muzeum umění. A další atrakcí tu je například i zábavní park Liseberg.

Atény, Řecko

Když se řekne Řecko, snad každému z nás se jako jedna z prvním myšlenek vybaví Akropolis. Ta celému městu Atény dominuje a dodnes je vyhledávanou památkou (jistěže v době svého vzniku měla jiný účel i význam). Zažij tedy řeckou atmosféru a zavítej pocítit ducha antické doby.

Brusel, Belgie

Brusel je město, které oplývá životem. Vždyť co tu člověk všechno neobjeví? Třeba jedno z nejkrásnějších náměstí na světě Grand Place. A co víc? Co tu člověk všechno neochutná! Čokoládu, pralinky nebo i přes 1500 druhů piva, které tu vaří místní malé pivovary, belgické vafle a spoustu dalších pochutin. V této malé metropoli toho je tolik, až člověku přecházejí oči a málem mu nestačí ani prsty na rukou i nohou, aby vše spočetl. Je hlavním sídlem Evropského parlamentu, kolik tu není muzeí, galerií a památek, láká i svými atrakcemi, jako například slavným Atomiem ze světové výstavy EXPO. Tady se prostě člověk nemůže nudit.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru