Connect with us

Cestopisy

4 důvody, proč procestovat Evropu z zimě

4 důvody, proč procestovat Evropu z zimě

Během chladných zimních měsíců se mnohým nechce ani jen vylézt z domu, natož cestovat a objevovat skrytá zákoutí Evropy. Ukážeme vám hned čtyři důvody, proč se vyplatí koupit si letenku právě na toto roční období.

Reklama

1. Za méně peněz víc muziky

Jedním z důvodů, proč se vydat na dovolenou během zimních měsíců, jsou právě finance. Jelikož během zimy je zájem o lety menší než v letních měsících, dopravci nabízejí letenky za mnohem nižší ceny. Navíc, jelikož není ve většině měst zimní sezóna tou nejlepší, i ceny za ubytování, v restauracích nebo za vstupy jsou mnohem příznivější. Naplánovat si návštěvu několika míst během krátkého období vás tedy může, v porovnání s cestováním během hlavní sezóny, stát mnohem méně peněz.

2. Aktivity, které zažijete jen v zimě

Město pod pokrývkou bílého, čerstvě napadnutého sněhu, má rázem úplně jinou atmosféru. Tu si můžete vychutnat například i na typických prosincových vánočních trzích. Tisíce lidí cestují, aby zažili vše, co trhy nabízejí – punč, tradiční jídlo nebo ručně dělané výrobky. Mezi nejkrásnější se řadí například trhy ve francouzském městě Colmar, německém Frankfurtu, chorvatském Záhřebu, ale i v nedaleké Budapešti.

Častým důvodem pro cestování během zimy je i oslava nového roku a následná karnevalová sezóna. Ten nejznámější, benátský, se pravidelně koná již od 12. století!

Pokud dáváte přednost přírodě před ruchem velkoměsta, procházka zasněženým lesem nebo lyžovačka v horách vám určitě nejsou cizí. Pro mnohé jsou lyže a snowboard jedním z mála důvodů, proč se rozhodnou strávit celý den venku i navzdory mrazivému počasí. Navíc, po aktivním odpočinku se vždy hodí wellness nebo masáž.

3. Cestování bez turistů

Obrovskou výhodou zimního cestování je menší nával turistů na rušných místech. Ulice jsou prázdnější a klidnější. Populární místa, často přeplněná turisty, se na pár měsíců stanou idylickými, a vy si je tak můžete vychutnat úplně jinak.

Mnohokrát se vám stane, že nemusíte čekat v řadě na vstup několik hodin, jako je tomu během hlavní sezóny. Je větší pravděpodobnost, že lístky do divadla nebo muzea nejsou beznadějně vyprodané několik týdnů dopředu, ale pohodlně je koupíte i v těch nejzazších termínech.

Méně lidí nenajdete jen ve městech, ale například i na vyhlídkách. Navíc, pokud vám počasí přeje, můžete se pokochat i jedinečnou scenérií zasněžené krajiny.

4. Život ve městě se změní a zpomalí

Během roku se místní ve službách honí za hordami turistů, aby uspokojili i ty nejrozmarnější požadavky. Během zimy se čas nějak zpomalí – každá si užívá společného času s blízkými, méně důležité věci jdou aspoň na pár chvil bokem. Je pravda, že v tomto období se mnoho restaurací a barů rozhodne na čas své brány zavřít, nebo aspoň upravit otvírací hodiny. Pokud najdete podnik, který je otevřený během celého roku, služby mají vyšší standard za nižší cenu, v porovnání s letní sezónou.

Užijte si romantický citybreak v některém v evropských měst a podívejte se na naši nabídku EVROPSKÝCH VÍKENDOVÝCH POBYTŮ.

Cestování v zimě s sebou nese i mnoho nevýhod. Dny jsou kratší, počasí nemusí být vždy úplně vyhovující. Nemůžete se posadit na lavičku v parku, kochat se výhledem a nasávat atmosféru moc dlouho. I tak ale zima odkrývá úplně jiný pohled nejen na ruch města, ale i na život jeho obyvatel.

Pelipecky.sk, Lucia Klasová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru