Connect with us
Turistka v Barceloně.

Citybreaky

PECKA DNE: Prodloužený víkend v Barceloně. Letenka a hotel od 4 390 Kč

PECKA DNE: Prodloužený víkend v Barceloně. Letenka a hotel od 4 390 Kč

Máte už plány na jaro? Jestli ne, nasadíme vám do hlavy brouka, resp. Barcelonu. Březen i duben jsou ideálním obdobím na drobný únik a poznání této španělské pobřežní krasavice. Hodnoty na teploměru se přes den mohou vyšplhat až k 20 °C, což je tak akorát na procházky a poznávání města, a současně se tu ještě nebudete muset prodírat hromadami turistů.

Reklama

Nechte se zlákat parádní kombinací levných letenek z Prahy nebo Vídně a našeho oblíbeného ubytování, které je jen 15 minut chůze od slavné baziliky La Sagrada Familia.

Prodloužený víkend v Barceloně

 • KAM? SM Teatre Auditori***, Barcelona, Španělsko
 • KDY? Březen – duben 2021 (včetně velikonočního víkendu)
 • ODKUD? Z Prahy nebo Vídně
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Prahy/Vídně, malé příruční zavazadlo, ubytování v hotelu poblíž centra, snídaně
 • HODNOCENÍ HOTELU: 4 z 5 (tripadvisor)
Pobyt v Barceloně
Pokoj hotelu SM Teatre Auditori, Barcelona.

Vstup do Španělska

Španělsko od všech cestujících (nevztahuje se na děti mladší 6 let) při vstupu vyžaduje negativní PCR nebo TMA test, ne starší než 72 hodin. Dále je nutné ještě před příjezdem vyplnit sanitární formulář, na jehož základě cestující obdrží QR kód. Tím je nutné se následně prokázat po příletu.

PODMÍNKY VSTUPU DO ŠPANĚLSKA jsou podrobněji rozepsány a pravidelně aktualizovány v našem samostatném článku.

Návrat zpět do České republiky

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem.

Pevninské Španělsko patří aktuálně mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva), což znamená, že ještě před vstupem do ČR je třeba předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář.

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Barcelona

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru